Víkend na Expres FM /
Celý playlist
Hudba

Expres Top: Australské duo po osmi letech prolomilo ticho, Dua Lipa je na roztrhání, irští básníci chystají čtvrté album

Avatar photo Václav Mašinda
12. 05. 2024
Nechce se vám číst? Článek si můžete i poslechnout

Vzhledem k tomu, že je v plném proudu hokejový šampionát a ne úplně každý má pro hokej pochopení (nebo se koukáte, jen když hrají naši), jsme rádi, že jste dali přednost Expres FM. Nejnovější a nejhranější hudba je tu v rámci Expres Top.

Neděle
17:00 – 18:00
Expres TOP
10 nejhranějších songů Expres FM + 5 novinek.
Václav Mašinda

Novinka: Kasabian – Coming Back To Me Good

Mezi nejnovější hudbu se nám infiltrovali Kasabian. Po vyhazovu Toma Meighana z kapely v roce 2020 a novém albu se samozvoleným frontmanem Sergiem Pizzornem se fanoušci rozdělili na dva tábory. Ty, kteří tuto verzi kapely vzali na vědomí, a ty, kteří prohlásili „No Tom, No Party“ a uvrhli nové Kasabian v nemilost. Ať tak, či onak, 5. června vyjde nové album pojmenované Happenings. Dalším roztancovaným singlem z alba je Coming Back To Me Good.

10. Aiko & Teya – Hunger

Aiko na letošní Euroviz se singlem Pedestal neuspěla a sobotní finále tak zůstalo bez české účasti. Dá se i tak říct, že v tomto singlu se spojily dvě reprezentantky. Jedna je ta naše česká, co se narodila v Rusku a žije v Anglii. A ta druhá Teya, co má srbské rodiče a loni reprezentovala Rakousko. Tyhle dvě zpěvačky spojily síly před aktuální soutěží a nahrály singl Hunger. 

Novinka: Purple Disco Machine & Roosevelt – Higher Ground

44letý drážďanský dj Tino Piontek už léta pracuje pod přezdívkou Purple Disco Machine a jeho funky houseové sety jsou vyhlášené. Tu zremixuje Sophie And The Giants, pak zase přemluví ke spolupráci Nothing But Thieves. Za remix About Damn Time pro Lizzo má dokonce Grammy. Pro čtvrté album, které ještě nemá konkrétní datum vydání, pak vytvořil společný track s Rooseveltem. Pojmenovali ho Higher Ground. 

9. The Black Keys – On The Game

Tohle jsou dva Ohio Players, tedy The Black Keys, kteří ze své dvanácté desky vypustili nový singl On The Game. Pokud vám ten zvuk jaksi úplně nesedí na tuhle dvojici, bude to tím, že do něj vlil svoji autorskou krev Noel Gallagher. A rozhodně doporučujeme se podívat i na videoklip. V něm totiž září nenápadný chlapík na svém „skejtu“. Není to nikdo menší než legendární Tony Hawk. 

Novinka: Aurora – Some Type Of Skin

Třetí novinkou je norská víla Aurora. Ta před rokem, po svém turné, otevřela notebook a začala psát texty a hudbu na své další – už čtvrté – album, které dostalo název What Happened To The Heart?. Celá deska vyjde 7. června a novinka s názvem Some Type Of Skin je už třetím singlem z alba. Na něm se mimochodem podílel i Tom Rowlands, polovina legendárních The Chemical Brothers.

8. Taylor Swift & Post Malone – Fortnight

Taylor Swift je talentovaná nejen v hudbě, ale i co se týká byznysu, který má zvládnutý jako nikdo. A možná i to stojí za šílenstvím, které zvedá HDP států, kde vystupuje, kde jsou davy fanoušků zuřivě klikajících při nákupu vstupenek… Všech Swifties, kteří mají doma kompletní merch s tím, že Taylor Swift není nikdy dost. Dvojalbum The Tortured Poets Department začala připravovat hned, jak na vydavatelství donesla desku Midnights. A je to prý přesně album, které potřebovala natočit. Vydala ho během amerického Národního měsíce poezie. 

Novinka: Goddard & Cat Burns – Wasted Youth

Andrew Goddard začínal jako dj, ale pak zjistil, že jen tímhle se živit nemůže, a tak studoval hudbu včetně produkce. To mu pomohlo udělat a zremixovat skvělý song od jamajsko-nigerijské Angličanky Cat Burns Go. A od dvojice Goddard & Cat Burns je tu další společná práce. Novinka, která se jmenuje Wasted Youth.

7. Justice & Tame Impala – Neverender

Požitkářské francouzské duo Justice se vrátilo s novým albem po osmi letech. Když Justice v lednu oficiálně oznámili album Hyperdrama, představili diskotékovou skladbu One Night/All Night, jejich první spolupráci s hlavním a jediným členem projektu Tame Impala, tedy Kevinem Parkerem. Dnes jsou tu už s kompletním albem a Nevereder je dalším dílkem z téhle mozaiky. A opět se stejným hostem. 

Novinka: Benson Boone – Cry

Americký mladík Benson Boone v lednu raketově vystartoval se singlem Beautiful Things. Na začátku dubna pak zkompletoval celé debutové album Fireworks & Rollerblades. Tenhle zpěvák a multiinstrumentalista je takzvaným dítětem TikToku, ale tvůrčího nakopnutí se mu dostalo až od Dana Reynoldse z Imagine Dragons. Prvního června se zastaví se svou tour i v našem hlavním městě. Vstupenky už ale nejsou, protože Lucerna Music Bar hlásí vyprodáno. Ostatně jako Londýn, Helsinky, Paříž a všechny další zastávky. Tady je jeho další singl Cry.

Nová hudba: Virální zázrak potvrzuje svůj hvězdný status, norská víla zamíří s novou deskou do Česka, Kasabian odtajnili další kousek z chystané novinky

Radek Bureš / 08. 05. 2024

6. Dua Lipa – Illusion

Druhým týdnem už v našem vysílání létá se songem Illusion zpěvačka Dua Lipa. Minulý pátek jí vyšlo album Radical Optimism, navíc hostovala a zpívala v Saturday Night Live. Mimochodem, posledním britským umělcem, který byl do SNL pozván, byl Harry Styles. Kromě toho má Dua Lipa svůj seriál podcastů, týdenní zpravodaj o umění a kultuře Service95 a připravuje se i dokumentární seriál pro Disney o londýnské čtvrti Camden a její hudební scéně, který produkovala. 

Dua Lipa si jako mořská panna otevřela cestu k filmu: Hudební hvězdu čekají nové výzvy

Michaela Dočkalová / 04. 09. 2023

5. Glass Animals – Creatures In Heaven

Minulý týden Glass Animals topovali na našem rádiu právě se songem Creatures In Heaven. Tahle parta v čele s Davem Bayleym už 19. července vydá svoji čtvrtou desku I Love You So F…ing Much. V srpnu vyrazí na velkou jízdu po Spojených státech, končit budou 7. listopadu v Londýně. 

4. Jamie xx & Honey Dijon – Baddy On The Floor

Jamie xx a Honey Dijon vytvořili djské a producentské duo. Obvykle tvoří o samotě, ale tentokrát dohromady stvořili taneční track, který slušně šlape. Jamie xx si z Londýna volal s Američankou Honey Dijon, o které se mluví jako o popularizátorce chicagské house music. Ale sama o sobě říká, že mnohem raději na pódiu přitvrzuje až do rocku. A jak si volali, tak dali do kupy po netu naši aktuální čtyřku Baddy On The Floor.

3. Sabrina Carpenter – Espresso

Odpolední Espresso jsme si vychutnali společně s herečkou a zpěvačkou Sabrinou Carpenter. Ta neušla hledáčku týmu okolo Taylor Swift a dostala příležitost jí dělat  předskokanku na Eras Tour po Latinské Americe, Austrálii a Singapuru. Všude tam lidé dostali poctivou dávku muziky z posledního alba Email I Can’t Send. 

2. Fontaines D.C. – Starburster

Dvojku má kapela, která měla drobné potíže se svým názvem. Když členové zjistili že Fontaines už existují, přidali zkratku Dublin City neboli D.C. A tak už to zůstalo. Členové kapely, která se dala dohromady ze studentů hudební školy, fungovali i jako básníci. Vydali sbírku básní, ale žádná z nich nebyla překlopena do hudební verze. Po úspěšné třetí desce Skinty Fia, která dosáhla i prvního místa britské a irské albové hitparády, se 23.srpna dočkáme alba Romance. Z něj hrajeme první singl Starburster.

1. Empire Of The Sun – Changes

Nejhranější skladbu tohoto týdne mají dva Australani. Každý z nich má svoji vlastní tvorbu – Nick Littlemore elektronický projekt Pnau, Luke Steele hraje v rockové partě The Sleepy Jackson. Co je spojuje, je projekt Empire of The Sun. Debutové album Walking On A Dream přineslo okamžitý úspěch a popularitu. Pak následovaly ještě dvě desky a nastalo osmileté ticho. Ale nyní jsou pánové nazpět se songem Changes. Ten je dnes na prvním místě.

Kdy se dali dohromady Oasis, co znamená zkratka OMD a kterou deskou debutovali Depeche Mode? Ukažte své znalosti v kvízu

Petr Novák / 10. 05. 2024

Sportovci s neomezeným talentem: Na uměleckou dráhu se vrhli Shaquille O’Neal, Arnold Schwarzenegger nebo fotbalový rabiát

Carlito Brigante / 09. 05. 2024
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM