Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Hudba

Expres Top: Tři Holanďani ovládají taneční parkety i fotbalové šatny, jejich hit čekal na úspěch půl roku

Avatar photo Václav Mašinda
17. 09. 2023

Vědci zjistili, že nedělní pozdní odpoledne až večer je nejnenáviděnější čas z celého týdne. Chápeme. Ale tak trochu ve skrytu duše doufáme, že se z toho může stát i čas, na který se můžete těšit. Od blížících se pracovních nebo školních povinností se můžete odreagovat u Expres Top. Tedy nejnovější a nejhranější hudby na rádiu Expres FM. 

Neděle
17:00 – 18:00
Expres TOP
10 nejhranějších songů Expres FM + 5 novinek.
Václav Mašinda

Novinka: Måneskin – Honey (Are U Coming?)

První novinkou jsou římští rockeři, kteří před dvěma roky vyhráli Eurovizi. Pro Itálii, ale i pro ně samotné, to bylo nejlepší rozhodnutí přihlásit se do téhle bláznivé show. Od té doby se jsou Måneskin na roztrhání. V lednu vydali desku, ale jak trávili spoustu času cestováním, ještě stihli napsat úplně nový song. Stalo se to údajně na cestě z Los Angeles do Londýna. Singl se jmenuje Honey (Are U Coming?). 

 

10. Romy – The Sea 

Mid Air je velmi čerstvé album zpěvačky Romy, která se na blíže nespecifikovanou dobu vydala od The xx na sólovou dráhu. Sama o něm říká, že je to okázalá pozvánka k tanci. A hodnocení ukazuje, že ten tanec bude dost dlouhý. Deska se povedla, což nám dokazuje i poslední singl The Sea.

Novinka: Vladimir 518 & Katarzia – Vidim to, jako by to bylo včera

Na soundtrack k české filmové události roku, sci-fi Bod obnovy, ve kterém hrají Andrea Mohylová, Matěj Hádek a Václav Neužil, byli přizvání Vladimir 518 a slovenská zpěvačka Katarzia. Singl k filmu, který bude mít kinopremiéru ve čtvrtek, produkoval Mike Trafik a jmenuje se Vidim to, jako by to bylo včera.

9. Birdy – Automatic

U zpěvačky Birdy lze říct, že všichni její fanoušci jsou od roku 2011 slušně zásobováni její hudbou i alby. Letošní Portraits je již páté a singl Automatic je pátým singlem z desky. Tu bude promovat příštích 30 dní i na svém miniturné, které jede po trase Londýn, New York, San Francisco, Los Angeles. 

Novinka: Kylie Minogue – Tension

Týden před vydáním jednoho z nejočekávanějších alb je tu i titulní singl Tension. Řeč je o Kylie Minogue a šestnáctém albu, které měl možnost slyšet i John Earls z magazínu Classic Pop. Nadělil mu 100 procent. A po obrovském úspěchu singlu Padam Padam přichází další. 

Nová hudba: Kylie Minogue je na koni, po úspěchu letního singlu chystá nové album

Radek Bureš / 13. 09. 2023

8. Nicki Minaj – Last Time I Saw You

Už v červnu oznámila nicky Minaj páté album, které bude navazovat na její předchozí album Pink Friday. To bylo nominováno na Grammy. Nové album opatřila číslem 2 a slibuje na něm „eargasmus“. Zda se vás bude týkat, můžete posoudit podle singlu Last Time I Saw You. 

Novinka: Karin Ann – A Stranger With My Face

Mezi novou hudbou se nám objevila skladba, kterou jste měli možnost slyšet v premiéře právě u nás, když Karin Ann byla podrobena výslechu, který ve vysílání vedla Veronika Koloušková. Slovenská zpěvačka, která má své kořeny i tady v Česku, překvapila svým zvukem a-la Fleetwood Mac. A ještě víc stylizovaným videoklipem, kterým se Karin Ann vrací do 50. let minulého století. 

Karin Ann: Kvůli duhové vlajce v polské televizi jsem se bála, že už si v Polsku nezazpívám

Petr Novák / 01. 09. 2023

7. The Killers – Your Side Of Town

Brandon Flowers se už asi stokrát omluvil za gruzínské extempore s ruským fanouškem. Snad je všechno zapomenuto. Nebo spíš prominuto. Nyní všichni vyhlíží novou hudbu kapely The Killers, která svým zvukem míří do minulého století. Už poslední deska Pressure Machine napověděla a nový song Your Side Of Town potvrdil. 

Novinka: Kenya Grace – Strangers

Kenya Grace je zpěvačka, skladatelka a producentka z Velké Británie, která se po absolvování ACM (Academy of Contemporary Music) pustila do budování jména na hudební scéně. Vydala řadu samostatných nezávislých singlů a spolupracovala s undergroundovými skupinami jako Homebodi a 3Strange. Ovšem 1. září byl pro ni průlomový den, přišel totiž oficiální debutový singl Strangers. Objevila se v žebříčcích prakticky ve všech zemích Evropy včetně Česka, kde je 20. nejhranější na Spotify.

6. Fred Again & Obongjayar – Adore U

Fred Again je už pár let jedním z nejžhavějších jmen ostrovního popu. Až letos se poprvé objevil jako účinkující na letošním festivalu Glastonbury. V jeho setlistu byla i skladba Adore U s hostujícím zpěvákem Obongjayarem.

5. Miley Cyrus – Used To Be Young

Ve skladbě Used To Be Young se Miley Cyrus ohlíží za svou minulostí. Mimochodem na původní desce Enddless Summer Vacation chybí, ale vlastně byla napsána už před dvěma roky, v době, kdy se Miley Cyrus cítila totálně nepochopená.

Miley Cyrus rekapituluje svůj život: O dosud nevyřčené příběhy se podělí s fanoušky na TikToku

Kristýna Ševčíková / 29. 08. 2023

4. Jessie Ware & Róisín Murphy – Freak Me Now

Na čtvrtém místě jsou šampionky minulého kola Jessie Ware a Róisín Murphy se skladbou, která je na albu Jessie Ware That! Feels Good. Ovšem ve verzi bez irské discodivy. Ta vydala minulý týden své album Hit Parade, které produkoval Dj Koze. Kdo ví, jestli i tady nedojde na revanš a Jessie Ware nebude pozvána k nahrání nějaké extra verze jednoho ze songů. Nechme se překvapit.

3. Yungblud – Lowlife

Yungblud začal lákat na novou skladbu a novou éru už 30. května 2023, když poslal poslal fanouškům maily s pokyny, kam se mají vydat. Byla to tři různá místa: Los Angeles, Londýn a německý festival Rock Am Ring. Fanoušci na těchto místech našli posprejované auto se slovem Lowlife a mohli slyšet úryvek úryvek z téhle skladby. Týden na to byl singl venku. 

2. Doja Cat – Paint The Town Red

Dvojku má pak Doja Cat. Song Paint The Town Red vystřelila na sítě 4. srpna a do konce měsíce měla přes 6 milionů přehrání jen na Spotify. Kromě toho se stala první rapovou zpěvačkou, která dosáhla na téže streamovací službě 100 milionů přehrání.

1. ANOTR & Abel Balder – Relax My Eyes

A dostali jsme se na samotný vrchol našeho playlistu, kde nacházíme dvojici esse van der Heijden and Oguzhan Guney, neboli ANOTR. Ti se během pandemie zavřeli do studia a vyprodukovali své debutové album The Reset. Na něj pozvali spoustu zpívajících hostů včetně dobrého kamaráda Abela Baldera. To bylo minulý podzim. Půl roku se nic nedělo, ale na jaře se singl Relax My Eyes dostal do britské singlové hitparády. Tam si ho mimo jiné všimli i fotbalisté a stal se z něj soundtrack oslavy v šatně Burnley FC poté, co si zajistili titul mistra druhé nejvyšší anglické soutěže. Následovaly vyprodané kluby v na Ibize a letní hit je na světě. 

Krásný hlas, fenomenální úspěch, divoký a krátký život: Amy Winehouse by oslavila čtyřicetiny

Pavel Kučera / 14. 09. 2023

Žádné nudné tiskovky: Prince přidal cédéčko k novinám, U2 do iPodu a Wu-Tang Clan jedinou kopii vystavili v galerii

Radek Honc / 07. 09. 2023
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM