Saturday Night Fever
DJ Jayyare
Celý playlist
Poslouchat online
Saturday Night Fever /
Celý playlist
Aktuálně

Velký horoskop na prosinec: Lvy čekají finanční těžkosti, Štíři budou řešit majetek a Ryby, pozor na hádky

Roman Zahrádka
30. 11. 2022

Prosinec, obecně čas Střelce, bývá často prezentován jako období rozmachu, expanze, ale i naděje, víry a očekávání. Obnovujeme zde svůj vztah k duchovnímu a duševnímu potenciálu, uvědomujeme si znovu po roce to, čím umíme disponovat. Vidíme, jak jsme často zkostnatěli v zajetých kolejích a vzorech vidění světa, ale i sebe sama v něm, a jsme usilovně nabádáni, abychom si vytvořili nové stereotypy. Takové, jež odpovídají našemu aktuálnímu stavu a možnostem.

Čas Střelce je obdobím otevřených náhledů, nekonečných diskusí s těmi okolo nás, se sebou samými, ale i s vesmírem. Je to také období plánování, hledání nových cest, nového studia a dovolených. Na fyzické rovině se často střetáváme se situacemi, vnichž bývá něco přeceněno, či podceněno. Na psychické úrovni častěji než jindy obhajujeme postoje, náhledy a názory, a vymezujeme se v rámci vidění světa. Můžeme se tak setkávat s potřebou sdílet a sdružovat se. Rovina intelektuální nás nabádá, abychom se naučili být asertivní a uměli se zdravě prosazovat.

Zimní slunovrat nastává 21. 12. ve 22 hodin a 49 minut a odděluje čas Střelce a čas Kozoroha, podzim a zimu. Jde o čas, v němž se ze spirituálního pohledu mění slovo ve skutek, myšlenka v čin, představa v konkrétní plán a koneckonců se tu legenda stává historií. Energeticky končí předlouhý kosmický výdech, v němž Země ze sebe od letního slunovratu ze sebe vydávala vše: energii, plody a teplo. Výdech postupně slábne a před slunovratem se výdech promítá až na úrovni intelektuální a dotýká se našich životních postojů, myšlenek a víry. Tak, jak končí kosmický výdech, mění se naše myšlenky, podstata fungování a přístup k realitě jako takový. Začíná kosmický nádech, Země se začíná otevírat a přijímat. Nejprve je to v čase po slunovratu záležitost plánů, vizí a myšlenek. Možná, že právě odsud se bere naše potřeba si stavět před sebe novoroční předsevzetí, ukončovat a uzavírat některá svá témata.

A jak na tom budou jednotlivá znamení?

Film jako rodinný podnik: Kde se o stejnou roli dělil táta a syn a proč musela před kameru dcera Angeliny Jolie

Karin Šnýdrová / 25. 11. 2022

Beran

Pro Berany je prosinec významný tím, že se do jejich znamení vrátí Jupiter. Berani si proto tento čas užijí, protože se k nim dostanou nové zajímavé příležitosti, jež mohou využít ke svému růstu. Naopak planeta Mars se bude i nadále posouvat znamením Blíženců a její zpětný pohyb může znamenat, že některé situace, které potřebují vyřídit, budou pozdrženy. Od Beranů bude tedy vyžadována trpělivost, protože jakmile Mars nabere přímý směr, dojde zase k rychlejšímu řešení situací. Důležitým obdobím pro Berany bude 8. prosince úplněk ve znamení Blíženců, kdy by měli vážit každé slovo, neboť slovem si dokáží pomoci, ale i hodně ublížit. Pozor na to. Berani mohou ale zároveň dostat nějakou důležitou zprávu, nebo k nim přijde geniální myšlenka či situace, která změní jejich budoucnost. Nebude čas na odpočinek, proto Berani jednejte. Podnikejte rodinné akce a utužujte rodinné vazby. Vybírejte dárky a užívejte si krásnou vánoční atmosféru. S novoluním ve znamení Kozoroha 23. prosince se připravte na období, v němž můžete povýšit a rozšířit díky tomu v roce 2023 svůj majetek.

Býk

Býci dosáhli určitého stupně pochopení, ale protože se Jupiter 20. prosince přesune zpět do znamení Berana, čeká Býky zase přemýšlení a touha po změně. Budou na to mít dostatek času až do května 2023, kdy zažijí velký boom. V prosinci bude pokračovat téma, které již Býci znají z minulých týdnů, a to je téma peněz a přemýšlení nad tím, jak více vydělat. Pro Býky jsou totiž peníze velice důležitým tématem. Potřebují cítit stabilitu a mít rezervu. Jejich celoživotním úkolem je vybudovat si střechu nad hlavou a být spokojený s tím, jak a s kým bydlí. V prosinci by si však Býci měli uvědomit i jiné hodnoty. Během úplňku ve znamení Blíženců 8. prosince mohou Býci udělat krok, který povede v budoucnu k novému způsobu vydělávání peněz. Třeba s pomocí kvalitnějšího vzdělání nebo nějaké známosti. Na Vánoce by se však měli věnovat hlavně rodině, která by měla pocítit hojnost a lásku. Neměli by také zapomínat na milodary, především by si ale neměli slibovat, že se zbaví nějakého zlozvyku. Nepomůže to, protože na to nejsou ve své hlavě nastaveni.

Blíženci

V prosinci nebudou Blíženci stíhat. Měli by proto pamatovat také na odpočinek, fyzický i mentální, aby se nezhroutili. Jejich mozek bude totiž neustále vstřebávat nějaké informace, proto bude vhodný klidový režim třeba u nějakého filmu či meditace, nebo si jen tak lehnout vedle svého partnera nebo dítěte, přitulit se a vnímat zázrak, kterému říkáme láska. Blíženci zažijí 8. prosince nejsilnější úplněk v roce, neboť bude v jejich znamení, a měli by se na něj soustředit. Blízkost Luny v nich totiž může vyvolávat silné emoční reakce a pocity, proto by se měli věnovat hlavně svým pocitům. V situaci, ve které jim bude dobře, by potom měli setrvat. A naopak se situacemi, v nichž se necítí v pohodě, by měli skoncovat. Platí to ve vztahu k partnerovi, dětem i práci. Je čas vyjednat si pro sebe výhodnější podmínky. Mars ve znamení Blíženců bude couvat, proto se mohou některé aktivity Blíženců dočasně zbrzdit. Jejich myšlenky budou však konstruktivní a tak může přijít osudové rozhodnutí. Nápovědou mohou být Blížencům pohádky, v kterých je tolik moudra…

Rak

Saturn ve Vodnáři působil po celý rok na Raky jako učitel ekonomie. Nutil je napravit chybné kroky v oblasti investic a podnikání, aby mohli v budoucnu navýšit svůj majetek. Raci na sobě měli zároveň zapracovat, aby byli pro své partnery sexuálně přitažlivější, měli si také vyjasnit pojmy věrnost a nevěra. Tohle téma bude však pokračovat i v příštím roce. V prosinci budou Raci tato témata rekapitulovat a pokud se jim podaří uklidit si ve svém životě a odstranit vše, co jim nevyhovuje, může přijít překvapení. Raci by se však v žádném případě neměli zapojovat do pomluv a intrik. Nebavit se o někom, kdo není v jejich přítomnosti. A už vůbec ne o nadřízených. Nevyplatilo by se to. Ani tehdy, když se dozvědí zprávu, která je nepotěší. Raději by to měli v sobě překonat s vědomím, že zase bude lépe, a posilovat během úplňku ve znamení Blíženců 8. prosince psychiku, která je základem dobrého zdraví. A při novoluní 23. prosince zase spřádat plány na příští kariéru. Mezitím by si však měli užít svátky a nezapomínat na pohádky, teplo domova a pohodičku.

Lev

Pro Lvy bude prosinec velmi rušný, protože budou muset řešit svoji ekonomickou situaci a majetek, který s někým vlastní nebo budou s někým vlastnit. Tohle téma je bude přitom provázet i v následujících měsících a spolu s ním také jednání s bankami, protože Lvi dostanou šanci zhodnotit svoje peníze. Naopak Lvy, kteří podepsali v minulosti nevýhodné smlouvy nebo pro sebe sjednali nevýhodné podmínky, nečeká příliš snadné období. Dobrá rada bude proto v tuto chvíli nad zlato. K tomu budou zapotřebí „správní“ lidé, proto by si Lvi měli dávat dobrý pozor, kým se obklopují. Nikdo totiž nevstupuje do našeho života náhodou. Někteří lidé nám ukazují silné, ale i slabé stránky. Lvi by si především měli vzpomenout na své přátele a vyřadit ze svého života ty, kteří je zklamali anebo je dostali do komplikované situace. Během úplňku ve znamení Blíženců 8. prosince by se Lvi měli zaměřit na komunikaci s úřady a na zkvalitnění vztahů s partnery a dětmi a během novoluní ve znamení Kozoroha 23. prosince se pro změnu nehonit, zdravě žít a odpočívat u tepla rodinného krbu.

Panna

Panny budou mít v prosinci tendenci uklidit svůj domov, neměly by to ale s úklidem přehánět. Některé Panny si přitom koupily nebo teprve koupí něco nového domů, aby svůj domov zvelebily. Ostatně, je to jejich úkol pro tento měsíc. A ty, které jsou bez práce, by se měly začít vzdělávat a připravovat na jaro příštího roku. Zaměstnané Panny se zase mohou připravit na to, že se něco v jejich kariéře odehraje. Pokud zatoužily po změně, může přijít. Pozor by si však měly dávat Panny, které mají spory se svým nadřízeným, a uvědomit si svůj vztah k autoritám. Pokud jim někdo takový v zaměstnání nevyhovuje, je na čase změnit práci nebo pracovní podmínky. Během úplňku ve znamení Blíženců 8. prosince se Pannám vyplatí mluvit se svými blízkými o tom, jak si dál představují vzájemné vztahy, to samé platí i v práci ve vztahu s kolegy a nadřízenými. Panny, dělejte hlavně to, co se vám líbí a máte rády. Zaměřte se více na svou rodinu a partnery. Teprve až během novoluní ve znamení Kozoroha 23. prosince přijde čas zabývat další kariérou, kterou bude třeba posunout o stupínek výš.

Váhy

Váhy mají za sebou docela rušný rok, v němž se měly pokusit vyřešit a zharmonizovat svoje vztahy. Tohle téma bude přitom pokračovat i příští rok, aby vše dořešily ku svému prospěchu. Váhy, které už dobré vztahy mají, je mohou posílit. Špatné vztahy zbývá ukončit. V prosinci bude nutné zapracovat na lepší fyzické i psychické kondici a vnější i vnitřní kráse, aby Váhy zvýšily kouzlo své osobnosti. Budou totiž potřebovat vyniknout v každé společnosti, v níž se ocitnou. Jen tak mají šanci do května 2023 získat vyšší plat, větší uznání a být spokojenější. V prosinci navíc Váhy pocítí potřebu učit se novým věcem, zvládnout nový způsob práce a hlavně pochopit podstatu věcí, které se kolem nich dějí. Aby to všechno zvládly, budou muset více komunikovat a zvládnout zásady diplomatického jednání. Během úplňku ve znamení Blíženců 8. prosince by si proto měly více dávat pozor na svá slova a vše, co slyší, si raději několikrát ověřit. Během novoluní ve znamení Kozoroha 23. prosince by zase měly věci, které nejsou nezbytné, raději odložit na později a začít si užívat svátků klidu.

Štír

Štíři budou celý prosinec řešit finance a přemýšlet, jak víc vydělat. A ti, co vydělávají hodně, zase budou přemítat o tom, jak lépe rozdělit čas mezi práci a rodinu. Štíři by měli dobře vědět, že by v každém vztahu neměl jeden partner doplácet na druhého a že jakákoli ekonomická závislost na druhých lidech je cesta vedoucí do pekel. Proto je třeba mít vytvořenou rezervu. V prosinci by si Štíři měli vyřešit majetek, který s někým spoluvlastní nebo vlastnit, a sepsat takové smlouvy, které je v budoucnu ochrání. Během úplňku v Blížencích 8. prosince mohou Štíři řešit, zda jsou pro své partnery stále sexuálně přitažliví nebo vůči opačnému pohlaví. Anebo zda mají vyřešenou věrnost či nevěru. Protože se však budou blížit Vánoce, měli by umět vytvořit dokonalou vánoční atmosféru rodině a dětem, a kdo děti nemá, měl by vyhledat svoje příbuzné a být o Vánocích s nimi. Když totiž nemá někdo na druhé čas, nemá je rád. Život je otázkou priorit a nejvyšší prioritou je věnovat lásku a čas svým nejbližším. Co bude vysloveno během novoluní ve znamení Kozoroha 23. prosince, bude mít velký význam, a myšlenky Štírů mohou být osudové. Uvědomí si, že samota je zlá, a kdo je sám, může o sobě dát vědět, a protějšek už si ho najde. Bude k tomu příznivý čas.

Střelec

Střelci budou mít nápady a začnou toužit po akci. Budou navíc velmi přitažliví, takže se jim bude dařit v lásce, a dokonce se jim může povést i to, po čem už dlouho touží. Může se jim prostě splnit nějaké přání, které je pro ně v životě důležité. A protože budou mít díky Venuši větší sexappeal, začne je tak více vnímat i jejich okolí, díky čemuž se budou Střelci cítit mnohem lépe. Ve Střelci se bude nacházet také planeta Merkur, která Střelcům umožní v prosinci vyniknout v komunikaci, psaní nebo učení. Měli by se ale naučit nejprve myslet a teprve až potom mluvit, zkrátka zdokonalit se v psychologii, diplomatickém jednání a umět se se všemi domluvit, tedy s rodinou, sousedy nebo úřady. Šanci vyniknout mají Střelci, kteří se pokouší proniknout do sdělovacích prostředků nebo více působit na sociálních sítích. Právě toto období jim může přinést nové nápady, možnosti a příležitosti. Během úplňku ve znamení Blíženců 8. prosince začnou Střelci přemýšlet o vylepšení vlastní finanční situace, neměli by ale zapomínat na rodinu a děti, a neopustí je to ani při novoluní ve znamení Kozoroha 23. prosince. Ať už se bude dít cokoliv, měli by Střelci trávit co nejvíce času se svou rodinou a měla by z nich vyzařovat láska, harmonie a bezpečí.

Kozoroh

Pro Kozorohy to bude hodně silný měsíc. Aby ho zvládli, musí posílit svůj zdravotní stav a psychiku. Hýčkat svoje tělo a hlavně pohybový aparát. Možná budou muset změnit i stravu, zbavit se některých zlozvyků a začít si uvědomovat, jak důležitá je péče o trávení, protože jakákoli nerovnováha v těle se negativně promítne na jejich pokožce, která přestává být hladká a heboučká, nebo na nehtech a chrupu. Důležitá bude proto preventivní prohlídka u zubaře, aby měli Kozorozi o Vánocích pokoj. Během úplňku ve znamení Blíženců 8. prosince budou mít Kozorozi na starost nejen nakupování dárků, ale i vyřizování dokumentů na úřadech. Měli by se proto obrnit trpělivostí, zkontrolovat si včas veškeré doklady a hlavně se nerozčilovat. Další silná energie ovlivní tyto zrozence 21. prosince, kdy Slunce vstoupí do Kozoroha, a o dva dny později přijde velmi silné novoluní, jež přinese Kozorohům výhody na rozumové a emoční úrovni, jež budou v souladu, a právě tady nastane vhodné období pro nové začátky. Předtím by si ale měli Kozorozi vyhodnotit, nakolik se jim podařilo realizovat dosavadní plány, zhodnotit majetkové záležitosti, zharmonizovat rodinné vztahy a vytvořit pro rodinu správné zázemí. Teprve pak mohou dělat nové plány.

Vodnář

V prosinci budou Vodnáři přemýšlet, nakolik jim funguje partnerský vztah a vztah s dětmi. V roce 2022 probíhala totiž jejich vnitřní proměna, a tak je pro ně důležité, aby všichni, kteří spolu žijí a chtějí spolu zůstat, měli dobré vztahy. Bude proto nutné v prosinci spolu neustále hovořit a vysvětlovat si, proč se dějí různé věci a proč se člověk chová tak, jak se chová. Život Vodnářů je už jiný a také oni jsou jiní. Pokud nějaký Vodnář neřešil v minulosti stav ve své rodině a nevybudoval si v ní nové místo, pak je něco v nepořádku s programem jeho duše. Během úplňku ve znamení Blíženců 8. prosince potrvá ještě kvadratura Uranu na Saturn a po Vodnářích se bude chtít, aby se doma vyhýbali kvůli bydlení zbytečnému napětí. Celý prosinec bude ale Vodnáře nabádat, aby vyřešili veškeré nevyhovující situace ve svém životě a nechali z něho odejít lidi, kteří jim už nevyhovují. Neměli by to ale uspěchat, spíše si vytvořit plán, jak to udělat. Vodnáře může navíc někdo svými řečmi zklamat a může na ně také prasknout nějaké tajemství. Stejně tak je nepotěší nějaká zpráva. Ale co, všechno se dá napravit, protože už se blýská na lepší časy s dalšími poznáními a možnostmi, jak se více prosadit. Ze všeho nejdůležitější bude prožít klidné Vánoce.

Ryby

Saturn ve Vodnáři působil na Ryby po celý rok 2022 a chtěl po nich, aby se vnitřně změnily. Saturn se teď přesune na začátku března 2023 z Vodnáře do Ryb a bude po nich naopak chtít, aby začaly měnit svůj vnější vzhled i život. Šikovné Ryby si už s touto energií poradily, zmoudřely, mají pevnější charakter a rozumí víc samy sobě. Přesně o to šlo. V prosinci se mají Ryby zaměřit na způsob bydlení a na rodinné vztahy, protože k tomu mají o Vánocích nejlepší příležitost. Především by si měly vyjasnit vztahy s ženami, které se v jejich životě vyskytují. Je ale třeba nic nedramatizovat, spíše jednat diplomaticky. Ryby mají většinou dva světy – reality a fantazie, a když se jim v jednom nelíbí, přesunou se do druhého. V každém z těchto světů se přitom rozhodují, koho k sobě pustí a koho už nikoli. V prosinci by se ale měly věnovat těm, na kterých jim záleží, a to je rodina a přátelé. Ryby by měly totiž pamatovat na to, že se mohou dostat do situací, kdy se budou potřebovat svěřit, poradit nebo o někoho opřít. Během úplňku ve znamení Blíženců 8. prosince by proto měly vážit každé slovo, nemlžit a nehádat se. Spíše s rodinou a přáteli komunikovat. Jestliže jim na někom nezáleží, jsou studené, a pokud ano, pak mu věnují veškerou péči a lásku. Během novoluní v Kozorohu 23. prosince zaměří však Ryby svoji pozornost na úspěch a úspěšné lidi a příští rok je může v tomto ohledu překvapit.

Nejhorší řidiči podle horoskopu: Raci jsou za volantem bezohlední, kdo další ohrožuje bezpečnost provozu?

Tereza Braunová / 07. 09. 2022

Nejzručnější znamení zvěrokruhu: Kdo se bez problémů uživí rukama a jaké znamení nezvládne zatlouct ani hřebíček?

Tereza Braunová / 03. 08. 2022

Autor článku je vydavatelem časopisu Ve hvězdách. Text vznikl ve spolupráci s tímto magazínem a dále s astrologem a astropsychologem Mgr. Ondřejem Habrem a astroložkou, spisovatelkou a koučkou osobního rozvoje Martinou Blaženou Boháčovou.

Zdroj obrázků: Profimedia, Shutterstock

 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM