MidnightDrip /
Celý playlist
Ostatní

Film jako rodinný podnik: Kde se o stejnou roli dělil táta a syn a proč musela před kameru dcera Angeliny Jolie

Karin Šnýdrová
25. 11. 2022

Talent se někdy dědí a ani ten herecký není výjimkou. Když se děti rozhodnou jít ve stopách slavných rodičů, sdílí leckdy nejen společnou domácnost, ale také stejný scénář. V jakém filmu si zahrál Bolek Polívka se svými potomky a proč se Angelina Jolie musela před kamerou potkat s nejmladší dcerou? 

Ačkoliv je obsazení příbuzných pro diváky atraktivní, někteří herci se do podobné výzvy vůbec nehrnou. Například Goldie Hawn (77) s dcerou Kate Hudson (43) na stříbrném plátně zkrátka neuvidíte. Fanoušci by prý od nich měli příliš vysoká očekávání a takovou zodpovědnost si na triko vzít nechtějí. Které celebrity se podělily o slávu s vlastní ratolestí? 

Prokletí rodu Kennedyů: Buď nepřirozená smrt, nebo dlouhověkost. Kdo zemřel následkem atentátu či drog a kdo dostal infarkt ve fitku

Martina Hoblová / 22. 11. 2022

Ivan (58) a Josef (21) Trojanovi 

Bez nadsázky patří k nejlepším současným českým hercům a profesionál je i v případě, že pracuje s vlastní rodinou. S manželkou Klárou Pollertovou-Trojanovou (51) si Ivan Trojan zahrál v nezapomenutelné komedii Jedna ruka netleská (2003) a s mladším synem Josefem se zas podělil o roli léčitele Jana Mikoláška v životopisném dramatu Agnieszky Holland (73). Snímek s názvem Šarlatán (2020) zvítězil hned v pěti kategoriích na Českém lvu. Ivan Trojan, který ztvárnil Jana Mikoláška v pozdějším věku, si za svůj výkon vysloužil také jednu sošku. Jeho syn Josef byl sice pouze nominovaný, ale talent po tatínkovi zkrátka nezapře. 

Bolek (73), Vladimír (33) a Anna (43) Polívkovi  

Valašský král je otcem šesti dětí a hned dvě z nich se vydaly na hereckou dráhu. Vladimír i Anna mají samozřejmě angažmá v Divadle Bolka Polívky, kde se s otcem na jevišti pravidelně potkávají. Své zkušenosti však dokážou zúročit i během filmového natáčení. Anna si po boku tatínka zahrála například v dramatu Bolero (2004) či v komedii Ženská na vrcholu (2019). Vladimír se s Bolkem před kamerou potkal poprvé teprve nedávno. Na place se sice vzájemně rozesmívali, ale nakonec zvládli rodinnou kooperaci na jedničku. Vidět je můžete v snímku Srdce na dlani (2022). 

Angelina Jolie (47) a Vivienne Jolie-Pitt (14) 

Nejmladší dcera hollywoodské hvězdy zatím žádné herecké ambice nemá, přesto si do svého životopisu může zapsat jeden celovečerní film. Vivienne si s maminkou zahrála ve fantasy pohádce Zloba – Královna černé magie (2014) poněkud z netradičního důvodu. Hlavní role Angeliny Jolie vyžadovala černý kostým s výraznými rohy, a protože se jí všechny děti bály, musela si postavu malé princezny střihnout její dcera. Ta rozpoznala maminku i v děsivém převleku, takže štáb mohl v klidu pokračovat v natáčení.

Martin (82) a Charlie Sheen (57) 

Jejich filmografie obsahuje nespočet filmů i seriálů, a přestože v nich exceluje většinou každý sám za sebe, zazářit zvládnou i společně. Martin Sheen a jeho syn Charlie se na filmovém plátně objevili poprvé dohromady už v roce 1974 v dramatu Poprava vojína Slovika. Dále se blýskli například v oscarovém snímku Wall Street (1987), na nějž pak odkazují v komedii Žhavé výstřely 2 (1993). Ve filmu Jima Abrahamse (78) mají společnou scénu, kde se míjejí na lodích. Ve stejnou chvíli pak Martin i Charlie Sheen prohlásí: „Líbil ses mi ve Wall Street!“

Donald (87) a Kiefer (55) Sutherland 

Oba se řadí k největším hvězdám Hollywoodu. Donald Sutherland se proslavil ve filmu M*A*S*H (1970), psychologickém dramatu Obyčejní lidé (1980) i thrilleru Občan X (1995), ale v hereckém světě se mu daří i v současnosti. Díky minisérii Mělas to vědět (2020) byl nominovaný na Oscara. Jeho syn Kiefer se dostal do širšího povědomí publika v akčním seriálu 24 hodin (2001–2010), kde ztvárnil hlavní roli. Debutoval však po boku svého otce v komedii Návrat Maxe Dugana (1983) a zdaleka to nebylo naposledy, kdy se před kamerou ocitl vedle něj. Společně se ukázali ve filmech Čas zabíjet (1996), Prachy k likvidaci (1998) a povedeném westernu Forsaken (2015). 

Talent, nebo protekce? Poznejte rodinné klany českého showbyznysu

Martina Hoblová / 11. 07. 2022

Jablka, která nepadla daleko od stromu

Redakce / 25. 03. 2021

Zdroje: Vanityfair.comCollider.com, Tvovermind.com, Dailymail.com
Zdroj úvodní fotografie: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM