Hudba na prvním místě / Music First /
Celý playlist
Aktuálně

Týdenní horoskop: Rybám se bude dařit v práci, méně ale ve vztazích, Štíři najdou ztracenou energii a Lvi, pozor na změny

Avatar photo Roman Zahrádka
26. 03. 2023

Energie týdne od 27. března do 2. dubna posílí naši houževnatost, schopnost soustředit se, povzbudí i naše pracovní aktivity a úspěšné dokončování rozpracovaných záležitostí. Velkým pomocníkem nám budou dříve získané zkušenosti, rady starších lidí a naladění se na řád, potřebné uspořádání a dodržování pravidel, díky čemuž snáze dosáhneme na předem stanovené cíle.

Můžeme se také těšit na nové zážitky a vše, co nás bude uspokojovat. A protože začnou spolu s tím vstupovat do našich životů rovněž emoce, měli bychom tentokrát klást důraz na soucit s druhými a totéž vyžadovat i od nich. Pomůže to zlepšit situaci každého z nás. Zároveň se to stane jakýmsi vhodným přemostěním pro přechod ze zimy do jara.

A jak na tom budou jednotlivá znamení?

Slavní sousedi: Na dům vedle Micka Jaggera si připravte 4,5 miliardy, vedle Justina Biebera nebo Brada Pitta můžete bydlet levněji

Karin Šnýdrová / 16. 03. 2023

Beran

Lež má krátké nohy, Berani. Pokud chcete dosáhnout úspěchu nebo někoho ohromit, říkejte věci, tak jak jsou, a to samé vyžadujte také od svého okolí. Máte štěstí, protože planeta rozmachu Jupiter bude i nadále stát při vás, a to vám otevře dveře k úspěchu. Jestliže se nebude nějakému Beranovi dařit, musí zapracovat na své mysli, která ho něčím brzdí. Takových ale bude menšina, protože většina Beranů ví, co je to akce a úspěch. Ve vztazích bude třeba naslouchat. Pozor však na to, aby Berani do sebe nenasávali energii druhých lidí. Pomoci jim může mentální očista, zklidnění roztěkaných myšlenek a pohyb na čerstvém vzduchu. Vyhýbat by se měli i nervózním a vypjatým debatám, které by je oslabovaly a dokonce by jim mohly přivodit ztrátu hlasu.

Býk

Býci budou i v těchto dnech krásní a budou moci využívat svůj sexappeal a šarm. Mohou tak na sebe snadněji upozornit a vysílat světu signály, že jsou připraveni na úspěch. Navíc budou obdařeni pevnou vůlí, takže je nerozhodí ani jízlivé pohledy či poznámky okolí. Tohle vše mohou pro sebe zúročit nejen ve vztahu k partnerovi nebo práci, ale i k přehodnocení některých svých aktivit, kde jim pomohou kompromisy. Možná že budou sami překvapeni, jak dané rozhovory zvládli a kam se posouvají. Budou hrdí sami na sebe, že ustáli svoji mnohdy cholerickou povahu a zároveň dosáhli toho, co chtěli. To jim usnadní se nadechnout a nechat odejít situace, které je až doposud blokovaly, díky čemuž se jim vrátí po zimě zase chuť do života.

Blíženci

Čas bude po Blížencích i nadále vyžadovat, aby byli aktivní, probudili se a žili, aby mohla přijít po zásluze odměna a uznání okolí. Některým se může díky tomu splnit jejich dávný sen. Mohou dokonce koketovat a flirtovat, ale pozor, všeho s mírou, jinak by si mohli život pořádně zkomplikovat! Bude třeba chránit si zrak a zbytečně se nestresovat, aby tím neutrpěla psychika. Dostat může Blížence na lopatky proměnlivost počasí nebo časté přechody z tepla do zimy a naopak. Ovlivňovat zdraví mohou i silnější životní rozhodnutí, která Blíženci podniknou. Pomůže, když se budou vyhýbat prudším diskuzím a sporům a začnou se dívat na věci z většího nadhledu, aby je netrápily žaludeční obtíže. V tom jim může rovněž pomoci menší konzumace masa.

Rak

Raci budou mít už jasno, jakým směrem se mají v životě vydat, co mají pracovně podniknout a jak vyřešit vše, co jim až doposud způsobovalo nemalé problémy. Nejeden Rak se tak může těšit na příznivé zprávy nebo návrat ztraceného štěstí a radosti. Pochybnosti však mohou mít Raci ve vztazích, někdy ale může jít o zbytečné starosti, jež mohou nahlodávat pevné základy vzájemného soužití, v krajním případě mohou zavinit i rozpad vztahu. Na druhé straně jsou Raci, kteří dávají nefunkčnímu vztahu druhou, třetí a klidně i desátou šanci, a druhá strana tak může jejich naivity zneužívat. Takoví Raci si tím nesmírně škodí. Nyní si však začnou více uvědomovat, že je potřeba milovat stále a ne jen v určitých dnech, na něž upozorňuje kalendář.

Lev

Lvi by měli být opatrnější na změny, které vyžadují hbitá rozhodnutí. Ukvapenost a zbrklost by je totiž mohly dočasně ohrozit, než se vše kolem nich zklidní. Na některé Lvy přitom čekají nevyhnutelné vztahové změny, které budou mít za cíl vrátit do jejich vztahů spolehlivost a štěstí. Je však třeba upozornit, že ne vždy bude tyto změny optimistické a snadné. V některých případech je mohou provázet hádky, vyjasňování si postavení ve vztahu, dokonce se může objevit mocenský boj či zjištění, že oba partneři fungují více jako přátelé, než jako skuteční partneři a milenci, což by mohlo vést v konečném důsledku k rozpadu vztahu. Naopak nezadaní Lvi mají nakročeno do něčeho nového, co je může překvapit láskou a duhovými barvami.

Panna

Panny mohou být nespokojené v práci a začnou proto hledat klíč k pozitivním změnám. Rozhodnou se udělat císařský řez a proměnit svoji práci od základu. Budou chtít dát sbohem tomu současnému a vydat se vstříc něčemu novému. Občas na ně ale budou nastraženy osudové překážky, ale jen proto, aby mohly osudu ukázat, že je na lopatky jen tak něco nepoloží. Pokud už se rozhodnou pro změnu, mohou se později těšit na zlepšení finančních příjmů nebo povýšení. Také ve vztazích čekají Panny lekce a osudové zkoušky. Jejich smyslem bude, aby Panny přestaly být tolik přísné na sebe i druhé lidi. Vůbec jim neuškodí více spontánnosti a lehkovážnosti, o které jsou jejich vztahy ochuzeny. Nakonec zjistí, že po tom ve skutečnosti už dlouho toužily.

Váhy

Váhy mohou občas přepadat pochybnosti. Budou mít pocit, že se nemohou rozhodnout a mohou v mnoha věcech tápat. Bude je to často nutit kalkulovat a zvažovat možnosti, ale jen do té doby, než začnou poslouchat vlastní intuici, která jim jako jediná dokáže správně poradit. Škoda, že ji nevyužívají častěji a zbytečně se tak nechávají ovlivňovat starostmi a rozumem, který starosti jen přidělává. Tentokrát přijdou Váhy na to, že je intuice jejich nejlepší kamarád, a jakmile ji začnou poslouchat, poženou se vpřed, i když je mohou zdržovat občasné přeháňky, které však k životu patří. Ve vztazích to bude stejné. Půjde o to překonat vlastní nerozhodnost a vydat se za hlasem svého srdce, které stejně jako intuice nemine vytoužený cíl.

Štír

Štíři se museli v minulých dnech a týdnech vyrovnávat se ztrátou energie a optimismu. Dobrá zpráva však je, že s tímto týdnem se jim rozjasní tvář. Bude to díky nastupujícímu jaru, kterém jim vlije novou energii do žil. Díky tomu začnou také Štíři vidět jasnější obrysy svého dřívějšího snažení a mohou se začít těšit na jeho plody, které budou v dalším období po zásluze sklízet. Kdo toužil po lásce, k tomu láska přijde, kdo se láskou trápil, bude mít teď v citech jasno. Pozor ale na záměnu touhy za lásku, která může vést až k citové závislosti! Celkově však bude závěr března Štírům v lásce přát. Štírům neuškodí, když si budou více chránit krk a hlasivky před nastydnutím a vyhnou se emotivním jednáním. Ochrání tím svůj žaludek a zažívání.

Střelec

Střelcům půjde tentokrát vše na ruku, což jim přinese vnitřně velkou úlevu. Po veškerém chaosu, kterým si prošli, si to zaslouží. Návrat štěstí, radosti a energie posílí jejich profesní úspěch a pracovní stabilitu. Před pár týdny to přitom vypadalo se Střelci úplně jinak. Trochu větší problémy mohou ale nastat v dlouhodobých vztazích, v nichž se často ukáže, že si každý partner žije po svém. Někteří Střelci to mohou vyřešit útěkem ze vztahu, ale ti, kteří si neustále potřebují něco dokazovat, se pokusí dát svůj vztah s partnerem do pořádku. Pokud se jim to však nepodaří, může je to zasáhnout hlouběji, než předpokládali, a zároveň je to donutí přistupovat k lásce zodpovědněji než předtím. Pozor také na únavu a spánkový deficit.

Kozoroh

Kozorozi se pokusí prolomit stagnaci, která se podepisuje na jejich práci, vztazích a zdraví. Mohou se tak pokusit o nové pracovní pohovory a nemusí se bát, že by v nich neuspěli, i když to napoprvé třeba nevyjde. Je třeba si uvědomit, že vše špatné je pro něco dobré a že je tento tlak má někam posunout, i když to tak zpočátku vůbec nevypadá. Kozorozi dobře vědí, jaké mety chtějí dosáhnout, a jestliže se pro ni rozhodnou, pokoří nejen ji, ale i sami sebe. Díky tomu bude spokojenější i jejich citový a rodinný život, pokud se materiálně ukotví a získají finanční jistoty. Dosavadní stagnace se může odrazit i na jejich zdraví. Mohou je přepadnout horečnaté stavy, únava, bolest svalů a kloubů, zastavit je může i nachlazení, které by rozhodně neměli přechodit.

Vodnář

Vodnáři už nějaký čas usilovně pracují na tom, aby se ve své profesi přesunuli z nekomfortní zóny k úspěchu, anebo se alespoň vrátili k dřívější pozici nebo dosaženým pracovním výsledkům. Měli by si však uvědomit, že se tak děje proto, protože nevyužívají naplno svých skutečných kvalit a mnohdy se zbytečně podceňují. Vodnáři jsou předurčeni k úspěchu a pokud ve svém snažení vytrvají, na vše nakonec přijdou a přinese jim to zaslouženou úrodu. Budou zároveň toužit po silnějším vztahovém spojení a utužování svých přátelství. Vše ale najednou uvidí v reálném světle, což je přinutí ke změnám, přehodnotí vztah k některým přátelům, s některými se rozejdou, ale na druhé straně napraví to, co bylo z jejich strany pokaženo.

Ryby

Rybám se bude dál pracovně dařit a vystoupají zase o stupínek výš. Budou oplývat rozhodností a důrazem, až to mohou někteří považovat za despotický přístup. Proč ale nebudou spokojené ve vztazích? Postaví se totiž tváří v tvář realitě, takže je to bude nutit vystoupit z vlastní zkreslenosti a přecitlivělosti vůči okolí. Neznamená to nutit partnera, aby se změnil, ale začít by měly Ryby především samy u sebe. Jen tak mohou docílit nadějných změn ve vztahu k partnerovi a druhým lidem. Pokud vystoupí ze svého stínu a oklepou se z dřívější vztahové krize, mohou pomýšlet na příliv další energie, dostanou chuť na pokračování vztahu a zbaví se všech obav a pochybností. Jen tak si budou moci užívat jaro plnými doušky.

Pravidla české divočiny: Čím krmit kachny, proč nesahat na zajíce a jak nenaštvat divočáka

Karin Šnýdrová / 17. 03. 2023

Květinové potisky nepatří jen do ženských šatníků: Pánové, nebojte se vyzkoušet, jak vám budou slušet

Karin Šnýdrová / 15. 03. 2023

Autor článku je vydavatel časopisu Ve hvězdách, text vznikl ve spolupráci s tímto magazínem, s hvězdopravcem Ing. Zdeňkem Bohuslavem, kartářkou, numeroložkou a terapeutkou Marií Vítovou Plášilovou a věštcem a kartářem Pavlem Merlinem.

Zdroj obrázků: Shutterstock

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM