Večerní show
Radek Honc, Vladimír Pavlík
Celý playlist
Poslouchat online
Večerní show /
Celý playlist
Aktuálně

Týdenní horoskop: Raci budou bojovat s pomluvami, Pannám bude vesmír nakloněn a pro Ryby platí, že risk je zisk!

Roman Zahrádka
20. 11. 2022
 

V týdnu od 21. do 27. listopadu nadále platí, že máme žít přítomností a neutíkat před ní. Nepochybovat o sobě, protože bychom si tím zbytečně uškodili. Snažme se prožívat věci s nadějí a vírou, že všechno zvládneme, a věřme, že nám osud pomáhá. Přistupujme k překážkám s trpělivostí a odvahou, jen tak se může uvolnit cesta naším dalším životem. Pouze ten, kdo si uvědomí, že je život o zkouškách a poučení z nich a také o změně našeho myšlení a konání, má vyhráno. Žijme proto v přítomnosti a neutíkejme před ní. Řešením je naše poznání.

A jak na tom budou jednotlivá znamení?

Harry Potter prodal byt snů: Koupil ho v pouhých 19 letech, v domě jsou slavní sousedé a z měsíčních poplatků se vám zatočí hlava

Karin Šnýdrová / 18. 11. 2022

Beran

Berani budou mít zpočátku obrovskou představivost, která je může stahovat do nižších energií a obírat o sílu. Jakmile se ale začne blížit čas adventu, bude se nálada Beranů výrazně lepšit. Budou totiž přesně vědět, kam míří, a co už nechtějí, aby se jich dotýkalo. Stane se tak na základě konstelace planety Jupiter ve 12. domě v Blížencích, která je přinutila rekapitulovat to, co se jim povedlo a co nikoli. Právě to je nyní přiměje k tomu, aby začali více přemýšlet nad svým životem a provedli potřebné změny, které je mohou posunout dál. Především musí ukončit záležitosti, které se za nimi táhnou z minulosti, aby mohli vstoupit do dalšího období s čistým štítem.

Býk

Býky může brzdit hlavně nedostatek energie ve vztazích. A přestože je pro ně rodina důležitá, mohou mít pocit, že v ní jen přežívají. Planeta Uran v Blížencích a v 11. domě je však vyzve, aby v zájmu celé rodiny byli více otevření možnostem, které k nim začnou přicházet. Týkat se to může investic do budoucna, které by měly zajistit Býkům pocit stability a bezpečí. Začít by měli zejména tím, že si dají do pořádku veškeré doklady, dokumenty a smlouvy v bankách a na úřadech. Pokud se později pustí do investování, měli by pamatovat na to, že nejvyše na žebříčku hodnot má zůstat jejich rodina. Neměli by ale zapomínat ani na zábavu a nové zážitky.

Blíženci

Blíženci budou muset projevit hodně statečnosti, aby se mohli podívat pravdě do očí. Jejich představivost se bude totiž zcela rozcházet se skutečností, což je na škodu věci, neboť je to obírá o nové příležitosti. Konstelace planety Pluto v Beranu a ve 12. domě je však donutí a zároveň jim dodá sílu, aby začali více žít realitu. Na stole jsou totiž nové smlouvy či možnosti k vylepšení stávajících podmínek v zaměstnání, nebo nabídky od jiných firem, zejména zahraničních. Blíženci zjistí, že rozhodnutí za ně nikdo jiný neudělá, že musí udělat všechno sami za sebe. Než ale něco podepíšou, měli by si vše důkladně přečíst a promyslet. Důležité je však učinit první krok a nebát se.

Rak

Pro Raky to bude čas nápadů a tvořivosti. Zároveň ale pochybností, co bude důležité udělat teď a co ještě počká. Budou se muset vyrovnat i s pomluvami. Měli by se ale raději věnovat sobě a oživit všechny svoje přednosti, protože jen tak rozptýlí své pochybnosti a začnou více důvěřovat svým schopnostem. Nebojte se tedy, Raci, vyvolat klidně i nějaké to drama, jestliže se budete chtít dostat tam, kam potřebujete. A jestliže vám někdo ve vašem okolí nevyhovuje, nerozpakujte se ho vyměnit za někoho inteligentnějšího, pro něhož jsou pomluvy přízemní záležitost. I tentokrát pro Raky platí, aby věnovali zvýšenou pozornost svému zdraví, nechali se rozmazlovat třeba masážemi a vyrazili dobít svoje baterky do přírody.

Lev

Lvi si museli v předchozím období těžce vybojovat vnitřní rovnováhu a ujít pořádný kus cesty, aby mohli prohlásit, že to stálo za to. Určitě budou teď mít důvod k radosti, i když na sobě mohou cítit únavu. Současné konstelace na nebi je navíc nabádají, aby si věřili víc, než kdy jindy, a začali věci brát tak, jak jsou. Měli by totiž přijít na to, že některé skutečnosti mohou ovlivnit, ale jiné jsou prostě dané a člověk je neobejde, ani s nimi nic neudělá, i když by chtěl. Pokud si to Lvi uvědomí a půjdou za tím, co potřebují k životu, sluníčko se pro ně zase rozsvítí a oni na sebe budou moci být hrdí.

Panna

Panny by k sobě měly mít opravdovou úctu, jinak jim hrozí, že se vyčerpají natolik, že následující období proleží. Takže, Panny, postavte se hezky před zrcadlo a otevřeně si samy se sebou popovídejte. Jistě přijdete na to, že i když máte hodně nápadů a podnětů, nemusíte dělat všechno a starat se o všechny. Velikou výzvou a zároveň inspirací se pro vás stane konstelace planety Neptun v Rybách v 8. domě, protože posílí vaši intuici a obdaří vás takovými sny, jež se naplní a stanou se v budoucnu součástí něčeho velkého. Stane tak proto, že je vám, Panny, vesmír nakloněn. Můžete se tedy pustit do čehokoliv bez ohledu na okolí. Důležité ale je, aby vám to dělalo radost.

Váhy

Váhy budou procházet vnitřní samotou. I když to nezní moc dobře, bude to důležité k tomu, aby Váhy zase našly ztracenou rovnováhu a vyrovnaly se s případnými emocemi, které se v nich mohou snadno probouzet. Konstelace planety Saturn v Blížencích a v 2. domě je totiž postaví před tvrdou realitu. Bude to od nich vyžadovat velkou trpělivost, než se opět začnou cítit dobře. V opačném případě by nemusely nalézt správný směr své další životní cesty a dovolit si vzít to, co jim náleží. Je proto třeba vědět, že jen málo co teď může Váhy ohrozit, a pokud si to uvědomí, mohou se po předchozí prověrce jejich psychiky konečně začít radovat ze života.

Štír

Kolem Štírů se začne v tomto období vše měnit a oni spolu s tím. Jejich jasnozřivost bude tak velká, že z toho mohou mít trochu obavy. Na druhé straně budou však vědět, že se tak musí dít, protože jsou v roce, který Štíry transformuje, a budou na to sami. Nikdo jim s tím nepomůže. Nakonec to ale zvládnou a vydechnou si. Konstelace planety Uran v Blížencích a v 7. domě bude znamenat, že musí dokázat připustit si nové možnosti a stát se diplomaty s otevřenou myslí ke vztahům i k práci. Jen tak mohou objevit skulinu, kterou projdou bez následků, a jejich pozice, ať už doma, v zaměstnání nebo podnikání začne posilovat.

Střelec

Střelci se budou muset v tomto období dívat na věci i lidi kolem sebe realisticky stejně jako jiná znamení, neboť se až doposud chovali naivně, a takhle by to dál nešlo. Mohou totiž snadno zavinit nedorozumění v rámci své rodiny nebo se známými. Střelci, přestaňte se podceňovat a přežijete bez úhony! Konstelace planety Merkur v Blížencích a ve 12. domě se vás bude snažit učit komunikovat tak, aby ve vašem sdělení člověk rozpoznal hlubší význam. Střelci by proto měli raději všechno dvakrát analyzovat, než něco vysloví. Ať si ostatní klidně myslí, co chtějí, protože jen tak se ohniví Střelci vyvarují dalších chyb a dojdou k porozumění s ostatními.

Kozoroh

Kozorozi si zaslouží v tomto čase konečně oddech, protože když se jim uleví, tak se jim zároveň něco podaří. Stane se tak díky tomu, že něco pustí a přestanou se toho křečovitě držet. Jen tak se v nich probudí sebedůvěra a víra v lepší zítřky. Konstelace Měsíce v Blížencích v 10. domě je bude nutit obhájit svoje emoce a zodpovědně akceptovat emoce druhých. Spoustu věcí se Kozorozi dozví oklikou, takže si budou muset udělat pořádek mezi lidmi, aby věděli, co komu kdo říká, protože ne všechno je pravda a ne každý musí být přítel. Navíc čeká Kozorohy v dohledné době překvapivá změna, která může sice trošku otřást základy jejich života, ale pokud pročistí svoje vztahy k druhým lidem, čekají je příznivější perspektivy.

Vodnář

Vodnáři budou nuceni řešit svoje priority. Budou si právě teď muset říct, co mají stihnout do konce roku, i když se jim do toho třeba nebude chtít. Bude ale nutné netahat staré záležitosti za sebou. Konstelace planety Mars ve Střelci a v 5. domě jim bude proto dodávat energii tam, kde toho bude zapotřebí a kde to má nějaký význam. Jinak by se mohlo stát, že se začne Vodnářům vracet do života něco z dřívějška, na čem by snadno vyhořeli. Taková jsou pravidla vesmíru. Vodnáři, dokončete tedy to, co máte, a nedělejte zbytečné kompromisy, jinak může přijít konfrontace. Je totiž zbytečné s něčím dlouhodobě bojovat a připravovat se o energii.

Ryby

Ryby, vy budete muset v tomto období alespoň jednou v životě pořádně zariskovat. Někoho jste v životě ztratily a pokud nezahořknete, budete se zase moci vrátit do společnosti. Konstelace planety Mars v Panně a v 5. domě vás budou nabádat, abyste aktivovaly veškerou svoji energii, kterou v sobě máte, a díky tomu mohly uvěřit, že život nekončí. Zkuste se jít někam bavit, prostě něco udělejte, a je jedno, co to bude. Zkrátka zariskujte a dejte do toho všechnu svoji energii. Výsledek se hned dostaví a vy zase budete vidět život v lepším světle. Jako by se v něm uzavírala nějaká kapitola. Přestanete se dívat nazpět k tomu, co vás tížilo, začnete posilovat svoji psychiku a jasněji vidět cíle, kterých chcete dosáhnout.

Velký horoskop na listopad: Býkům hrozí nevěra, Raci si udělají pořádek mezi přáteli a Berani budou řešit peníze

Roman Zahrádka / 01. 11. 2022

Nejzručnější znamení zvěrokruhu: Kdo se bez problémů uživí rukama a jaké znamení nezvládne zatlouct ani hřebíček?

Tereza Braunová / 03. 08. 2022

Autor je vydavatelem časopisu Ve hvězdách
Text vznikl ve spolupráci s tímto magazínem a kartářkou, numeroložkou a terapeutkou Marií Vítovou Plášilovou, a vědmou a astroložkou Evou Večernicí Zajícovou

Zdroj obrázků: Shutterstock 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM