Saturday Night Fever
DJ Jayyare
Celý playlist
Poslouchat online
Saturday Night Fever /
Celý playlist
Aktuálně

Velký horoskop na listopad: Býkům hrozí nevěra, Raci si udělají pořádek mezi přáteli a Berani budou řešit peníze

Roman Zahrádka
01. 11. 2022

Listopad, obecně čas Štíra, je fyzickou, psychickou i intelektuální prověrkou. Často řešíme naše zdraví, ale i záležitosti, v nichž musíme něco konkrétního udělat. Stejně tak se musíme vymezit v psychických procesech, jasně formulovat své postoje a navrhnout konkrétní řešení. Na intelektuální úrovni se hledáme a ptáme, kdo jsme a jaké jsou naše role v rodině, v osobní realizaci i ve světě obecně. Zkrátka a jednoduše, obnovujeme dobrovolně či nedobrovolně smlouvy, vazby a vztahy, které jsou pro nás zásadní a neopomenutelné. Je to tedy čas zásadní přeměny, který pociťujeme na vlastním těle a zdraví.

Po celý měsíc bude retrográdní Mars. Co to znamená? Začneme pociťovat nedostatek síly, energie a vůle. Těžko se budou začínat věci, události a procesy a nesnadno je budeme řídit a kontrolovat. Stejně tak bude složité se zaměřit tam, kde bychom to potřebovali. Pro jedince s nezpracovanou agresivitou to bude období často se opakujících omylů. Může to být také čas nejasných postojů, nepřímého a neupřímného jednání. Budeme těkat a často si nemusíme rozumět. Bude složité vypořádat se s překážkami. Celé období nás povede k tomu, abychom si uvědomili, za koho a za co kopeme, jak vypadají naše aktivity a akce. Dostaneme tak jedinečnou příležitost vypadnout z běžných stereotypů a zkusit řešit záležitosti jinak, třeba i lépe. A jak na tom budou jednotlivá znamení?

Beran

Berani začnou přemýšlet, jak vydělávat víc peněz a zlepšit svoji ekonomickou situaci. Pokud ještě nepodnikají, zatouží po samostatné činnosti. Úplněk ve znamení Býka 8. listopadu je bude nabádat k tomu, aby zaměřili pozornost na své bydlení, pozemky, majetky, zkrátka na svoji stabilitu. Berani budou tedy hovořit o penězích, investicích, a budou kontrolovat, zda mají vše zaplaceno. Měli by si udělat pořádek v dokladech. Ve výhodě budou ti, kteří se naučili, že v životě je potřeba mít nějakou rezervu, a to alespoň na několik měsíců dopředu.

Mars ve znamením Blíženců bude nutit Berany komunikovat, psát a dávat o sobě vědět. Jupiter, který se bude pár týdnů pohybovat v Rybách, může zase u některých Beranů vytahovat na povrch nevyřešené záležitosti a stavět jim do cesty nepřející lidi. Dařit se bude Beranům, kteří jsou publicisty či spisovateli a živí se psaním, nebo pracují ve školství. Důležité bude pro všechny Berany se vzdělávat a neusnout na vavřínech. Během novoluní ve znamení Střelce 24. listopadu se Beranům doporučuje napojit se na své nitro, kde je uložena jejich genialita. Tak ji, Berani, využijte a říkejte si, že máte spoustu možností, jak uspět a být úspěšní!

Býk

Na tento měsíc Býci nezapomenou, protože pro ně bude patřit k nejdůležitějším v tomto roce. Proč? Protože se Jupiter přesunul do znamení Ryb a Býkům se začne dařit prosazovat věci více po svém. Poznají nové lidi, nebo si jich někdo všimne. Úplněk ve znamení Býka 8. listopadu bude pro Býky důležitý, protože si začnou uvědomovat, co chtějí, a hlavně co nechtějí. Situace, v nichž se v době kolem úplňku nacházejí, nabývají větších rozměrů, a Býci je budou proto emočně nafukovat. Lepší ale bude naplánovat si kroky, které udělají pro to, aby se věci nebo situace, které nechtějí, změnily. Někteří Býci mohou řešit smlouvy, dohody nebo podmínky, za kterých fungují.

Je důležité si hlídat, aby člověk neslíbil něco, co nejde splnit, nebo nepodepsal něco, co pro něj bude nevýhodné. A jestli to někdo už v minulosti udělal, bude se to nyní řešit. Býci si mají udělat pořádek kolem sebe už i z toho důvodu, že je čeká období, ve kterém budou řešit peníze, majetek a investice, což je pro Býky důležité téma, protože mají peníze rádi. V listopadu mohou přijít jednání s bankami nebo s některými úřady. Je to vhodný měsíc na nové investice a revizi toho, jak probíhá splácení investic z minulosti. Během novoluní ve znamení Střelce 24. listopadu zatouží Býci po cestách, odpoutání se od někoho a po sexu. Možná okoření svůj sexuální život nějakou nevěrou.

Blíženci

Pro Blížence to bude období, v němž budou muset udělat zásadní rozhodnutí, budou přemýšlet, rekapitulovat a hodnotit, ohlížet se za minulostí a uvědomovat si, co se povedlo a co už nikoli. Mohou mít z něčeho divný pocit, mohou o něčem pochybovat, cítit velkou zodpovědnost. A přestože Blížencům někdy osud nebo lidé hází klacky pod nohy, oni je přeskočí a najdou řešení, protože jsou to frajeři. Během úplňku ve znamení Býka 8. listopadu budou řešit bydlení, zázemí a střechu nad hlavou, a také jak upevnit svoji životní situaci. Proto bude důležité hlídat si, co komu říkáte, a vnímejte, co říkají lidé vám. Naučte se nejen mluvit, ale také poslouchat. Na Blížence čeká rovněž úkol, jak zlepšit systém, který doma zavedli, aby se rodina cítila spokojeně a doma byl klid a pohoda.

Dále by měli zaměřit svou pozornost na pracovní aktivity, společníky a zaměstnavatele. Přemýšlet nad tím, co jim vyhovuje. Je čas posílit svoji pozici. Pokud vám někdo bude dávat podepisovat smlouvu, přečtěte si ji, aby vám nedal podepsat něco, co by se v budoucnu mohlo obrátit proti vám. Dávejte si také pozor na banky a úřady. Zkontrolujte si smlouvy s pojišťovnami. Během novoluní ve znamení Střelce 24. listopadu si naplánujte cestu do zahraničí nebo alespoň nějakou návštěvu. Intuice vám napoví, že byste se měli více hýbat, sportovat a chodit na procházky. A že je venku chladné počasí? Nevadí. Hlavně, že si při procházce pročistíte hlavu.

Rak

Raci začnou prožívat hlubokou vnitřní přeměnu a ještě více si uvědomovat hodnotu života a zdraví. To, co v minulosti brali za samozřejmost, si nyní budou více hlídat. Pod vlivem Černé Luny budou vytahovány jejich skryté emoce a touhy. Mnoho z nich přijde na své karmické poslání. Tato situace se přitom opakuje každých devět let, říkejme jí klidně duchovní napojení, napojení na rodovou linii či karmické dozrávání. K Rakům se dostane nějaká důležitá informace a něco pochopí. Například, že aby v dnešním světě obstáli, je potřeba se vzdělávat. Někteří Raci prožijí situaci, která bude mít návaznost na zahraničí nebo na někoho, kdo tam žije. Jde o to, že Raci cizí země milují. Někteří jezdí rádi k moři nebo lyžovat, mnoho z nich se touží dostat do prostředí krásné přírody, přestože jsou velmi intenzivně připoutáni k domovu a ke své vlasti.

Některé Raky čeká úřední jednání nebo překvapení, které k nim přijde z jejich okolí. Raci si budou muset uvědomit, zda lidé, s nimiž se stýkají, jsou ti správní parťáci pro život. Musí si v tom udělat pořádek. Kamarádů je hodně, ale opravdových přátel bývá poskrovnu. Během úplňku ve znamení Býka 8. listopadu budou mít Raci starostí až nad hlavu a budou hledat pevnou půdu pod nohama právě v oblasti vztahů. Měli by se rovněž zaměřit na svůj zdravotní stav a absolvovat preventivní prohlídky. Také více dbát na pohyb a spánek. Během novoluní ve znamení Střelce 24. listopadu by se ve své práci měli zaměřit na to, že potřebují mít kolem sebe spolehlivé lidi, se kterými si rozumí a posunují je vpřed. Uvědomí si, že dobrá parta, která má společný cíl, dokáže mnoho.

Lev

Lvi chtějí být středobodem světa a světa těch, na kterých jim záleží. Je ale dobré si občas uvědomit, že je člověk jednou nahoře a podruhé dole a že není ostuda padnout, nýbrž zůstat ležet. Proto by se Lvi měli rozhlédnout a podívat se, jak to mají s prací a kariérou. Jestli jsou spokojení. Pokud ne, měli by začít pracovat na změně. Když to neudělají, udělá to za ně vesmír. Je ale rozhodně lepší udělat to sám a dobrovolně, než když je k tomu člověk donucen. Během úplňku ve znamení Býka 8. listopadu mohou někteří Lvi zažít překvapení v pracovním procesu. Mohou být přesunuti na zcela jinou životní kolej. Měli by se proto dobře kolem sebe rozhlížet, protože svět patří připraveným.

Život ale není jen o práci, proto bude vhodné se zaměřit i na svého partnera a děti. Partnerské vztahy jsou totiž to, co by měli Lvi začít posilovat. A dokonce i ty vztahy, které fungují. Stejně tak by měli zvládnout téma dětí. Během novoluní ve znamení Střelce 24. listopadu budou mít Lvi starosti s novými plány, cestováním, vzděláváním a s vírou v sebe. Zároveň bude posilována jejich ekonomická situace a možná ještě rozšíří svůj majetek.

Panna

V listopadu by Panny měly pochopit téma celého roku. Je to rok, v němž se mají věnovat svému zdraví, ale také zdraví ostatních kolem sebe. Měly by se zajímat o kvalitnější život, aby byly zdravější a krásnější. Kolem Panen se začnou měnit lidé, s nimiž spolupracují. V jejich okolí dochází k přesunu lidí. Panny se totiž mají naučit prosadit v kolektivu, aby přestaly druhým sloužit. Je tedy ideální čas zlepšit svoje pracovní podmínky. A protože se Jupiter vrátil do znamení Ryb, budou některé Panny dokončovat to, co už započaly před několika týdny nebo měsíci. Mohou to být nové smlouvy, nové podmínky v zaměstnání, které si Panny určí. Bude také zapotřebí zlepšit nebo posílit vztahy v rodině či se sousedy.

Úplněk ve znamení Býka 8. listopadu bude o majetku a zázemí. Panny, blíží se k vám v tomto ohledu nějaké překvapení, zpráva, myšlenka nebo nečekané setkání, protože potřebujete k životu ještě kus půdy, zahrádku, pole, les nebo louku. V každé Panně je totiž kus zemědělce, bylinkáře či ekologa a s přibývajícím věkem Panny k půdě utíkají. Panny, jaké máte vztahy se ženami ve své rodové linii? Nebo s jinými ženami? Bude dobré zapracovat na zlepšení vztahů v rodině. Během novoluní ve znamení Střelce 24. listopadu zkuste udělat nějaký vtípek, rozveselit sebe i ostatní. Více komunikujte, zdržujte se ve společnosti a druhým naslouchejte. Uvidíte, že je komunikace velmi důležitá.

Váhy

Váhy prožívají náročné období. Měly by proto udělat ve svém životě revizi a posilovat svoje zdraví. Váhy, už jste byly na preventivní prohlídce? Až do prosince se zdravotně více hlídejte a začněte pracovat na posilování psychiky, protože silná psychika je základem dobrého zdraví. Váhy, zbavte se závislostí, zaměřte se na svůj jídelníček, choďte na procházky, sportujte. Nestresujte se. Berte vše s klidem a do ničeho se nepleťte. V práci se vůbec nezapojujte do žádných rozbrojů a nevyjadřujte se o nikom, kdo není přítomen. Stačí, že to udělá někdo za vás. Jak by vám bylo, kdyby o vás někdo roznášel drby? Váhy, dostanete nyní šanci dělat práci, která vás baví. A pokud svou práci milujete, jste v ní výborné. Důležitá je také odměna za práci, protože nikoho nebaví pracovat za málo peněz. A Váhy v listopadu obzvlášť. Jak to máte s financemi? Máte vše zaplaceno a stíháte platit včas? Jestli ne, musíte to řešit. Čekají vás jednání v bance nebo na úřadech. Udělejte si ve financích pořádek.

Úplněk ve znamení Býka 8. listopadu může přinést překvapivé situace, nečekaný zvrat, rychlé řešení, zprávu nebo zjištění. Váhy by neměly nic ponechávat náhodě. Bude důležité okamžitě komunikovat a rychle problémy řešit. Problémy si způsobíte tehdy, pokud začnete váhat. Je potřeba jednat a případně se s někým poradit. Říct celému světu, co chcete. Zajímavá událost může přijít v rodině, a protože jsou vztahy u některých Vah jejich slabším místem, je potřeba na nich zapracovat. Váhy, které mají auto, by si ho měly dát do pořádku, protože je čeká hodně cest. Období to bude rušné kvůli neustálému vyřizování nejrůznějších věcí. Během novoluní ve znamení Střelce 24. listopadu zatouží Váhy po cestách, poznávání a nových lidech či nových zkušenostech a vědomostech. Bude moudré naučit se novým věcem.

Štír

Pro Štíry to bude další silný měsíc. Vstupují do období, kdy mají něco ve svém životě dělat jinak. Podniknout nové pracovní kroky, změnit činnost, rozjet nový projekt, začít nově pracovat na svém vztahu. Udělat změnu v bydlení, zharmonizovat ho, vylepšit a dát do pořádku. Úplněk ve znamení Býka 8. listopadu může přinést něco velmi důležitého, co bude souviset s nějakými dohodami a smlouvami. Štíři si tak ujasní, za jakých podmínek chtějí a budou fungovat. Pochopí, že mají od svého okolí vyžadovat slušné chování, že jim má okolí vyjadřovat úctu, protože si to Štíři zaslouží.

Štíři vědí, kým se mají obklopovat a proč. Vědí, že to, co nechtějí, už nemají do svého života pouštět. Ti, kteří si dokážou vyčistit stůl a dát do pořádku situace a lidi, které jim nevyhovují a zlobí je, mohou najednou pocítit velkou úlevu. A tak to má být. Bude také čas na práci a náležité finanční ocenění. Jen tak baví Štíry pracovat. Navíc se jim budou honit v hlavě myšlenky na peníze, zatouží něco koupit nebo prodat. Začnou přemýšlet i nad jinými hodnotami. Jakmile totiž považuje okolí Štíry za bohaté, jsou ve svém živlu a svůj majetek dobře hlídají, protože moc dobře vědí, že dokud nějaký budou mít, budou žádaní. Novoluní ve znamení Střelce 24. listopadu donutí Štíry k pohybu. Možná k procházkám nebo jízdě na kole. Téma majetku bude mít však stále navrch. Štíři začnou řešit, kam a do čeho investovat, jak zajistit svůj majetek, zejména ten, který s někým spoluvlastní.

Střelec

Střelci by si měli v tomto období dávat velký pozor na to, aby nezačali podléhat nějakým závislostem. Alkohol, drogy ani cigarety nic nevyřeší. Je to cesta do pekel. Měli by se spíše snažit o zdravý styl svého života. Posilovat by měli zejména svoji psychiku a pohybový aparát. Během úplňku ve znamení Býka 8. listopadu si Střelci uvědomí, jaké hodnoty v životě jsou pro ně důležité. Rozhodnou se, že si začnou svého života více vážit. Pohyb budou potřebovat jako sůl, ale i masáže, perličkové koupele a lázně. Stejně tak pozitivně myslící lidi kolem sebe, aby si dokázali udělat ve svém okolí a na pracovišti pořádek. Nějakou spolupráci ukončí nebo omezí. Ucítí, že potřebují změnu v práci i mezi lidmi.

Novoluní ve znamení Střelce 24. listopadu bude pro ně nejsilnějším novoluním v letošním roce. Co bude znamenat? Týkat se může plánů a tužeb Střelců. Někdo pod tímto vlivem nastoupí do nové práce, jiný může začít podnikat, další rozjede nový projekt. Někteří Střelci začnou vylepšovat svůj vzhled. Jiní konečně dořeší způsob svého bydlení a fungování v rodině. Díky tomu se rodina spojí, bude spolu trávit více času a Střelci tak budou ve svém živlu. Díky konjunkci Merkuru s Venuší se u Střelců probudí téma lásky. Někteří Střelci si díky tomu uvědomí, že aby našli v životě lásku, musí ji nejdříve objevit uvnitř sebe. Láska je totiž krásná a povznáší člověka. Jen tak umí Střelci vytvářet svůj velký svět.

Kozoroh

Pro Kozorohy to bude měsíc společenských setkání a lidé v jejich okolí budou vypovídat o tom, jací jsou ve skutečnosti oni samotní. Přitahujeme si tyto lidi do svého života tím, po čem toužíme, co děláme, a také tím, co se máme v životě naučit a co zvládnout. A k tomu, aby člověk vynikl, potřebuje lidi. Proto mají Kozorozi v tomto období chodit do společnosti, věnovat se přátelům, oslovovat lidi a firmy, které je zaujaly. Je možné, že si jich někdo všimne. Někdo je také může pomlouvat, ale i to patří k životu. Svět je plný zajímavých lidí, jen je potřeba se rozhlížet a být aktivní. Pozor ale na to, aby některé společenské styky nepřinesly problémy do partnerských vztahů. Někteří Kozorohové prožijí emočně náročnější období. Budou přemýšlet o partnerství a začnou řešit, jak jim funguje, nebo nefunguje. Důležité bude nepodléhat domněnkám a více s partnerem komunikovat. Věnovat také více času svým dětem.

Úplněk ve znamení Býka 8. listopadu přinese Kozorohům téma stability v životě. To, co se nyní děje, bude mít totiž vliv na jejich další ekonomickou situaci. Je však třeba mít na paměti, že ke spokojenému životu nestačí jen peníze, ale i jiné hodnoty. Řada Kozorohů bude proto v listopadu nad svým životem přemýšlet, neměli by ale podléhat chmurným náladám. Život je krásný a dokud člověk žije, může vykonat spoustu dobrých věcí. Novoluní ve Střelci 24. listopadu odhalí nové plány Kozorohů. Kdo ví, možná se kolem nich odehrává něco tajuplného a nikdo si toho zatím ještě nevšiml.

Vodnář

Pro Vodnáře to bude aktivní měsíc, a ti, kteří na sobě pracovali, se začnou koupat v úspěchu. A nebo naopak. Někteří povýší v práci, další najdou práci svých snů, jiní už vědí, jak na to. Jsou ale Vodnáři, kterým se to zatím nepovedlo. Bude jich ale méně. A pokud se jim to nepovedlo, udělali někde chybu, protože se brání změně, která se po nich chce. Mají sice ještě čas do března 2023, ale čím dříve to napraví, tím rychleji se jim začne dařit. Někteří Vodnáři budou řešit dilema s rodinou a prací, a také to, jak se doma chovají. Měli by si uvědomit, že domov je nade vše. Všichni by se v něm měli cítit dobře. Vodnáři budou proto přemýšlet, co vylepšit na rodinných vztazích a na svém bydlení. Úplněk ve znamení Býka 8. listopadu to bude po nich přímo vyžadovat, aby stabilizovali svůj život a rodinné zázemí, ačkoliv potřebují společnost a zábavu.

Hodně lidí se rádo Vodnářům svěřuje, protože jsou nejen zábavní společníci, ale většina z nich dokáže být nad věcí, což ostatní přitahuje. Vodnáři by si však měli své okolí vybírat, aby se nenechali snadno ovlivnit a stahovat dolů. Měli by se proto pohybovat jen mezi kvalitními a schopnými lidmi. Vodnáři by však měli jít všude tam, kam jsou pozváni. Měli by se rozhlížet, protože mohou potkat někoho zajímavého, významného; někoho, kdo ovlivní jejich další život. Některým Vodnářům se splní díky tomu nějaké přání. Toto téma ještě zesílí 24. listopadu během novoluní ve znamení Střelce, kdy bude vhodné se hýbat a bavit, ale pozor, aby tím nebyly narušeny vztahy doma.

Ryby

Do znamení Ryb se na pár týdnů přesunul Jupiter, planeta štěstí, díky čemuž se Ryby mohou vrátit na výsluní, rozmnožit majetek, vytvořit zajímavé dílo nebo naplánovat nový projekt. Nyní bude vhodné ozvat se lidem z minulosti, dávat o sobě vědět, plánovat. Prostě být aktivní a rozvíjet debaty s lidmi okolo sebe. A hrdě zvednout hlavu a říct světu, že je čas si jich všimnout a nabídnout jim nové možnosti. Ryby by se měly ztotožnit s tvrzením, že pro ně překážky neexistují, a když, tak jen v jejich hlavě. Úplněk ve znamení Býka 8. listopadu po Rybách bude vyžadovat, aby se pevně ukotvily doma, měly střechu nad hlavou, dobré peníze a zaměstnání. Ryby také mohou dostat nějakou zprávu, nad kterou jásat nebudou. Možná díky ní pocítí zvýšený pocit zodpovědnosti. V listopadu by měly Ryby zaměřit pozornost na své auto, připravit ho na zimu a zkontrolovat kvůli vlastnímu bezpečí. Jako řidiči by se Ryby měly chovat disciplinovaně.

Je také možné, že ne všichni v rodině budou chtít s Rybami komunikovat. Jenže rodina je důležitá a bude fajn s ní vycházet. Stejně tak se sourozenci, s nimiž mají občas problém. Listopad bude pro Ryby náročný, i pokud jde o úřady. Budou muset něco vyřizovat a mít přitom všechny doklady v pořádku. Zároveň by se měly při těchto jednáních uklidňovat tím, jak jsou šikovné a schopné. Protože jen ten, kdo má silné sebevědomí, dosahuje v životě úspěchů. V listopadu dostanou některé Ryby novou příležitost. Mohou povýšit, najít novou práci, dostat geniální nápad, začít podnikat. Mohou mít pocit, že je okolí oceňuje. Novoluní ve znamení Střelce 24. listopadu Ryby přesvědčí, že věci mezi nebem a zemí existují, neboť jim přinesou do života nějakou slibnou situaci, kterou by Ryby rozhodně měly využít. Ryby, máte všechny trumfy v rukou!

Nejzručnější znamení zvěrokruhu: Kdo se bez problémů uživí rukama a jaké znamení nezvládne zatlouct ani hřebíček?

Tereza Braunová / 03. 08. 2022

Nejhorší řidiči podle horoskopu: Raci jsou za volantem bezohlední, kdo další ohrožuje bezpečnost provozu?

Tereza Braunová / 07. 09. 2022

Zdroj obrázků: Shutterstock
V články jsou využity úryvky z časopisu Ve hvězdách od astrologů Mgr. Ondřeje Habra a Martiny Blaženy Boháčové

 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM