Aktuálně

Týdenní horoskop: Panny mohou litovat tvrdohlavosti, Kozorohy čekají problémy v práci, Lvi se budou radovat

Avatar photo Roman Zahrádka
21. 05. 2023
Nechce se vám číst? Článek si můžete i poslechnout

Týden mezi 22. a 28. květnem povzbudí naši podnikavost a veškeré aktivity, v nichž se bude možné opřít o pevnou vůli, kterou v sobě můžeme objevit. Vzroste i naše fyzická síla a výkonnost, budeme mít životní jiskru a optimismus, zlepší se naše zdraví a budeme mít dostatek energie ke zvládání úkolů. Také náš vztah ke sportu a pohybu všeobecně bude vřelejší. Co je však nejdůležitější, je to dobrý čas pro zahájení regeneračních procesů a dobíjení životních sil, ale i nové pokusy a snahy o uskutečnění vlastních plánů.

Nevyzrálí jedinci mohou naproti tomu špatně odhadovat vývoj, více se přepínat a slibovat to, co nejsou schopni splnit nebo zvládnout. Mohou se též častěji dostat do křížku s úřady nebo soudní mocí. Vzroste v nich pokušení podlehnout sobectví a snaha dosáhnout svých cílů i za cenu morálních ústupků. Veřejnost může být zneklidněna násilnými trestnými činy, naši kriminalisté a sportovci mohou svést těžké boje se svými protivníky. V těchto dnech se ocitne Slunce pohybující se znamením Blíženců v kvadrátu na Saturna ve znamení Ryb, což může světu přinést zemětřesení, cyklóny nebo výbuchy sopek.

A jak na tom budou jednotlivá znamení?

Žena, která nestárne: Cher zazářila v herecké i pěvecké sféře, dodnes upoutává svět svým hlasem a vzhledem

Kristýna Ševčíková / 20. 05. 2023

Beran

Berani si konečně vyjasní, co je pracovně naplňuje, což usnadní jejich rozhodování, pokud se ocitnou na osudové křižovatce a bude třeba si jasně odpovědět – zda ve stávající práci setrvají, anebo začnou hledat něco nového. Přestože to může zpočátku vypadat problematicky, má je to navést k jejich předurčenému profesnímu poslání. Pokud však Berani zapojí do hledání nové cesty až příliš mnoho ohnivé energie, která jim je vlastní, spokojenost jim to nepřinese. Měli by se rozhodnout teprve tehdy, jakmile situace uzraje a bude zřejmé, že jiná cesta není. Tohle vše se samozřejmě promítne do vztahů a lásky, která může skomírat. Není dokonce vyloučeno, že se některé partnerské svazky rozpadnou a Berani je budou mít za uzavřenou minulost.

Býk

Úspěchy na pracovním poli budou pokračovat. Pozor ale na domnělá přátelství a falešné jistoty, že tomu tak bude napořád. Býci by se proto neměli svými pracovními úspěchy moc chlubit, ale zůstat i nadále skromní a stranou veškerého okolního dění. Pokud však na sebe budou až příliš upozorňovat a budou soutěživí, musí se připravit na to, že jim někdo začne házet klacky pod nohy a může jim do budoucna přivodit nemalé starosti. Tento čas také ukáže, na jakých základech stojí vztahové štěstí Býků. Do jejich milostného života může totiž vstoupit nejedno překvapení a nemusí být pokaždé příjemné. Může dojít i k odhalení toho, že si Býci občas pletou lásku s touhou. Měli by si proto dávat pozor, aby se nestali obětí vypočítavosti a manipulace.

Blíženci

Blíženci si v něčem sjednají pořádek a nastaví si jasné a pevné hranice. Dokonce k nim může připutovat příležitost, kterou bude těžké odmítnout. Neměli by si však vytvářet sebeklamné iluze a něco si nalhávat, stejně tak by se neměli přesvědčovat, že na nějakou pracovní pozici nemají, protože opak může být pravdou. Měli by proto přistupovat k jakékoli šanci uvážlivě a zároveň vědět, že do čeho se teď pustí, to jim půjde hezky od ruky, za což si vyslouží uznání a obdiv svého okolí. Možná získají i nějakou odměnu. Vztahy a partnerství Blíženců mohou být však problematické. Není dokonce vyloučena odloučenost nebo prospěšná pauza ve vztahu, a to i v pracovním, aby si nejen oni mohli v sobě srovnat svá očekávání a vztahové priority.

Nejvěrnější znamení zvěrokruhu: Partner ve znamení Býka nebo Panny je životní výhra

Tereza Braunová / 05. 04. 2023

Rak

Pozor na pozlátka a sliby. Raci by neměli brát jakoukoli první nabídku, protože se může po čase ukázat, že později může přijít další a mnohem lepší. Platí to zejména při podepisování smluv. Na pracovišti mohou převládat rozporuplné kolegiální vztahy, nervozita a napětí, ale také faleš a intriky či dokonce nějaké záludnosti. Než se tedy Raci pro něco rozhodnou, měli by si nechat určitý čas na rozmyšlenou, aby mohly věci uzrát. Rozhodně tím nic nepokazí. Naopak. Získají potřebné trumfy, s nimiž budou moci disponovat nebo vyrukovat, když toho bude zapotřebí. Některým Rakům to navíc otevře oči. Najednou pochopí, co až doposud nechtěli vidět anebo to přehlíželi. Ve vztahu doma by se měli vyvarovat zbytečného podezírání a nedůvěry.

Lev

Lvi jsou miláčky Slunce, takže se jejich předchozí pracovní starosti obrátí v radost a veškeré starosti budou zažehnány. Týkat se to bude i vztahů, které se urovnají a přinesou své ovoce. Lvi by se však neměli nechat pohltit emocemi. Mohli by totiž bezhlavě šlápnout vedle a namísto pozitivních změn se ocitnout ve spirále až příliš nebezpečných rozhodnutí, které by jim nic dobrého nepřinesly. Naopak by si unáhleným rozhodnutím mohli definitivně zavřít vrátka ke kýženému obratu a vztahová láska s partnerem by se mohla vinou toho ocitnout spíše v rovině přátelství. Chyby pramenící ze zbrklosti by navíc mohly přivodit ve vztahu změny, které by mohly ohrozit veškeré jistoty, na kterých Lvi lpí a na nichž jim ze všeho nejvíce záleží.

Panna

Panny se mohou dostat vinou své tvrdohlavosti do křížku s někým, kdo se jim bude snažit šlapat na paty nebo jinak ohrozit jejich pracovní místo. Může to být způsobeno také tím, že falešné a intrikující vztahy na pracovišti budou viditelnější, než tomu bylo dříve. Pokud však Panny udrží svoje emoce na uzdě a nenechají se danou osobou příliš ovlivnit, bude nakonec hrát vše v jejich prospěch, takže mohou z této roztržky vybruslit bez větší úhony. Příliš pracovité Panny by si měly dávat větší pozor nejen na tvrdohlavost, ale také na možný úraz nebo nějakou nehodu. Přijít rovněž může platonický flirt, ale i bolestná, až svazující láska. Vše dohromady bude mít jedno společné – ukázat Pannám, jak vlastně láska vypadá ve skutečnosti.

Prohádaný květen: Lvi, Býci i další znamení si musí dát pozor na bouři ve vztazích

Tereza Braunová / 06. 05. 2023

Váhy

Váhy se dost možná odhodlají pod tíhou pracovních problémů a okolností ke zlomovému rozhodnutí a seberou veškerou odvahu k tomu, aby se vydaly do neznámých vod hledat jinou, lepší a klidnější práci. Ta současná je totiž až příliš zatěžuje a vyvolává v nich silné výkyvy nálad, nervozitu, stres a napětí. Bude na čase to změnit a nesetrvávat v něčem, co nabourává jejich psychické zdraví, a hledat něco nového. Není také vyloučeno, že Vahám usnadní rozhodování nějaká nečekaná šance či nabídka. Byla by škoda ji odmítnout, protože může ukázat na zcela jiný pracovní směr, v němž mohou Váhy dosáhnout vyššího uznání, než je tomu v současné profesi. Pokud jde o lásku, není vyloučen nějaký úlet nebo krátkodobý milostný románek.

Štír

Štíři by měli být připraveni na náhlé okolnosti, záležitosti či situace, které nebudou mít plně pod kontrolou. Měli by si proto dát velmi dobrý pozor na to, aby se nestali terčem posuzování a odsuzování svého okolí. Ne každý pohled na věc musí být objektivní. V pracovní oblasti mohou zažívat nepřehledné proměnlivé období, v němž budou mít občas problém se rychle zorientovat. Na druhé straně se však o nějaké vzrušení mohou postarat samotní Štíři. Většinou ale půjde jen o jakýsi výkřik do tmy. Štíry mohou také zamávat náhlé okolnosti, v nichž mohou lehce zpanikařit. Ani v lásce to nebude žádná sláva. Náhlá citová vzplanutí a milostná dobrodružství Štíry zviditelní a mohou vnést do stávajících partnerských vztahů nestabilitu.

Střelec

Střelce může potrápit nějaký starší kolega, kterému nebude po chuti, že se jim daří a jemu nikoli. To ale nemusí Střelce odradit od toho, aby rozjeli svůj samostatný projekt, který může znamenat nové pozitivní začátky jejich dalšího života, stabilizaci pracovní pozice a štěstí, které bude postupně přicházet. Podobné to bude i u těch, kteří už podnikají, protože se na ně usměje přívětivější tvář osudu, který jim dát napít z poháru úspěšnosti prakticky ve všem, do čeho se pustí. Stranou by neměli zůstat ani běžní zaměstnanci, kteří to sice budou mít o něco těžší, ale pokud to nevzdají a budou se snažit, je jim úspěch osudem předurčen. Pozor ale na falešné iluze budoucího štěstí u nově začínajících vztahů. Tady bude třeba sundat růžové brýle.

Lvi mají autoritu, Vodnáři inspirují: Kdo je nejlepší šéf podle horoskopu?

Tereza Braunová / 24. 01. 2023

Kozoroh

Na pracovištích Kozorohů se mohou objevit problémy v pracovních vztazích. Může to zde zavánět intrikami, pomluvami či záludnostmi, proto bude důležité nebýt zbytečně otevření, nesvěřovat se a raději si hledět v práci svého. Do všeho může také promluvit osud, který bude mít tendenci postavit cíleně před některé Kozorohy nové učební lekce a zkoušky, s nimiž se budou muset popasovat. U dlouhodobě nespokojených Kozorohů dojde však k vykročení z dosavadní slepé uličky a ke znovuobjevení jejich původního směřování a cíle. Nebude už čas na to motat se v začarovaném kruhu, jinak by ustrnuli. V lásce Kozorohům prospěje, když přestanou lpět na nesplnitelných očekáváních a uvědomí si, že nic a nikdo není jejich majetkem.

Vodnář

Práci Vodnářů bude provázet hektičnost, stres a nervozita, ale na druhé straně se jim bude profesně dařit. Jen se nesmí nechat ukolébat pracovních úspěchem a musít se dál držet jasně stanovených hranic a cílů, aby si mohli dopřát to, co si právem zaslouží, i v následujícím období. To může pochopitelně narážet na závist a nepřejícnost některých kolegů na pracovišti, proto nebude občas od věci dát těmto nespokojeným hlasům na srozuměnou, že si úspěch zasloužili a zaslouží. Právě teď je nejvhodnější doba k tomu umět prodat všechny svoje zkušenosti a dovednosti. Pokud to Vodnáři dokáží, získají si respekt ostatních i nadřízených. V lásce budou mít jasno – kde je vztah perspektivní, posune se dopředu, kde ne, začnou se na něm projevovat trhliny.

Ryby

Některé Ryby budou mít strach vydat se do neznámých vod, i když jim stávající práce nic nového nepřináší. Může je svazovat nerozhodnost a mohou bloudit ve slepé uličce. Přichází však doba změn a tak se bude osud snažit Rybám naznačit, že dozrává čas, aby se ke změnám odhodlaly. Budou nevyhnutelné. A to jak v práci, tak i v osobním životě. Může se tedy přihodit, že leckterá Ryba ke změnám dozraje, možná nad nimi zůstane druhým rozum stát. Rybám to ale půjde k duhu. Změny, k nimž se rozhodnou, je vyvedou z letargie a dosavadní nepřehledné situace, protože budou mít nový cíl. Může se stát, že jim osud v takovém případě podsune šanci či příležitost, které by bylo škoda je nevyužít, když láska mezitím vyhasla a slepá ulička nikam nevede.

Kdo jako první vařil čokoládu a kolik bychom jí měli denně sníst? Ukažte své znalosti sladkého afrodiziaka v kvízu

Martina Hoblová / 19. 05. 2023

Vražedkyně se považovala za obětního beránka: Olgu Hepnarovou mrzelo, že obětí nebylo víc

Martina Hoblová / 20. 05. 2023

Autor článku je vydavatel časopisu Ve hvězdách, text vznikl ve spolupráci s tímto magazínem, s hvězdopravci Zdeňkem Bohuslavem a Richardem Stříbrným a věštcem a kartářem Pavlem Merlinem.

Zdroj obrázků: Shutterstock

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM