Expres Drive /
Celý playlist
Aktuálně

Týdenní horoskop: Kozorozi se musí začít hýbat, Panny budou řešit ekonomické záležitosti a Býci uzavřou životní kapitolu

Avatar photo Roman Zahrádka
19. 03. 2023

Nejvýznamnější okamžik tohoto měsíce nastává nyní 20. března ve 22.24 hodin SEČ, kdy na své pouti ekliptikou vstoupí Slunce do znamení Berana a celý svět tak dostane nový impuls. A co to znamená pro tento týden? Pilným může napomoci k lepším studijním výsledkům. Nabízí uplatnění naší vůle jak na duchovní cestě, tak k posílení psychiky, kdy můžeme aktivně a s větším důrazem působit na naše duševní pochody.

Pro úspěch v jednáních je však třeba kontrolovat, zda je uplatňovaná energie přijatelná i pro druhou stranu a nepůsobí na ni jako destruující prvek. Půjde tedy o čas zkoušky vyzrálosti ve vztahu k energii, kterou můžeme v této době úspěšně složit, anebo se v případě neúspěchu ukáže potřeba na sobě dál pracovat. Bude se to týkat zvláště Blíženců, Berana, Lva, Panny, Ryb, Vah, Vodnáře a Střelce. Náročnější to ale budou mít Panny, Ryby a Střelci.

A jak na tom budou jednotlivá znamení?

Slavní sousedi: Na dům vedle Micka Jaggera si připravte 4,5 miliardy, vedle Justina Biebera nebo Brada Pitta můžete bydlet levněji

Karin Šnýdrová / 16. 03. 2023

Beran

Mnoho Beranů dostane zajímavou příležitost, nebo zahájí nový projekt či něco vymyslí, co je v životě posune dopředu. Všechno, co Berani udělají, vymyslí anebo napíšou, budeme mít vliv na jejich finance a majetkové poměry. Může také přijít zajímavá zpráva, nová nabídka či geniální nápad. Berani se zároveň mohou něco dozvědět nebo doslechnout. Vhodné bude rozeslat v tomto období dopisy, žádosti anebo si promluvit o další kariéře s důležitými lidmi. Ve hře však bude také Neptun, který to může Beranům trochu kazit, protože přináší zkreslené informace. Někdo tedy může něco proti Beranům vymýšlet, či před nimi něco důležitého tajit. Berani samotní by se měli něčeho takového vyvarovat, protože by se to mohlo proti nim obrátit.

Býk

Mnoho zrozenců v Býku uzavře nějakou životní kapitolu a bude to tak správně, protože se blíží období, kdy budou potřebovat volnou cestu a dostatek síly pro budoucí události, které se k nim blíží a nabídnou jim úspěch. A protože se Venuše přesunula do znamení Býka, měli by toho Býci využít. Budou najednou krásní a nepřehlédnutelní. Kam vstoupí, budou je všichni chtít, protože budou vyzařovat neuvěřitelný sexappeal. Mohou k sobě někoho přilákat. Stejně tak budou na sobě cítit, jako by mohli skály lámat. A přesně to teď mohou. Budou mít sílu dořešit staré věci. Pomůže jim, když si koupí nové oblečení. Bude třeba na sebe upozornit, být upravený, nádherný, vyzařovat sebevědomí a vysílat světu zprávu: „Jsem tady a připravený!“

Blíženci

Blíženci by se měli ptát na vše, čemu nerozumí. A protože chvály není nikdy dost, měli by také pochválit člověka, kterého si váží. Jistě mu tím udělají radost, když mu sdělí, jak jim na něm záleží. Pochvalami, Blíženci, nešetřte. Uvidíte, že se vám to v dobrém vrátí. Ten, koho pochválíte, pro vás v budoucnu něco velkého udělá. Jste zároveň v aktivním období, proto neodmítejte jakékoliv pozvání. Můžete ale také sami zorganizovat nějaké setkání. Hlavně se dobře rozhlížejte, můžete totiž potkat někoho důležitého pro váš další život. Může si vás všimnout někdo, kdo vám bude prospěšný. Planety po vás teď chtějí, abyste byli aktivní, mluvili o svých plánech a začali na nich pracovat. Jen tak se mohou začít plnit vaše sny.

Rak

Raci se už nějaký čas pohybují obdobím, kdy mají budovat novou kariéru, nebo si nalézt nový koníček. Mají totiž ze sebe udělat větší autoritu, aby se mohli naučit s autoritami vycházet. Měli by si však dávat velký pozor na zkreslené nebo nepravdivé informace. Stejně tak na některé dohody, které nemusí platit. Pozor tedy také na to, co podepisují, a co jim kdo slibuje. Raci jsou pracovně velmi šikovní, neměli by ale být naivní a příliš důvěřiví. Pokud mají potřebu někomu něco říct či svěřit se, anebo uvést jen půlku pravdy, nebo se nevyjadřovat vůbec, mají na to samozřejmě nárok. Měli by mít však na paměti osvědčené české přísloví Mluviti stříbro, mlčeti zlato. Pro Raky to teď bude platit obzvlášť.

Lev

Mnoho Lvů má pedagogický talent, protože rozumí dětem. Dařit se bude proto Lvům ve školství, ale i ve vzdělávacím procesu, pokud absolvují nějaký kurz či školení. Lvi zažijí též úspěch na sociálních sítích, kde mohou prezentovat s kladnou odezvou vše, co je napadne. A protože rádi cestují, je možné, že právě teď je popadne touha někam odcestovat. Týden od nich bude ale vyžadovat, aby byli akční, dotahovali staré resty, spřádali nové plány a začali na nich pracovat. Co je však hlavní, míří k nim informace, která může být zásadní pro jejich budoucnost. Dozví se totiž něco o svých předcích, dokonce o minulých životech, a může je oslovit někdo, kdo nebude součástí fyzické reality a předá Lvům zajímavé vnuknutí či geniální nápad.

Panna

Panny mohou řešit ekonomické záležitosti, ale také stát před situací, kdy bude nutné něco podepsat nebo kývnout na něčí nabídku. Především ale bude vhodný čas k navýšení příjmů, investicím a k vyřešení záležitostí na úřadech a v bankách. Na místě však bude opatrnost, protože ve hře bude také planeta Neptun, která může Pannám předávat zkreslené informace, takže se mohou nakonec dozvědět, že je všechno jinak, než předpokládaly. Většina Panen má naštěstí své peníze pod kontrolou, a když strádají, tak jen proto, že selhal někdo v jejich okolí, a musely buď pomáhat partnerům, nebo zadluženým dětem. A právě teď potřebují Panny cítit, že jsou v ekonomické oblasti stabilní, protože to posílí jejich psychiku a celkově zdravotní stav.

Váhy

Venuše se již přesunula do Býka a bude hlídat, aby Váhy žily ve stabilitě, hojnosti a v pohodlí. Váhy, co proto uděláte? Především byste si měly vyjednat lepší podmínky v práci, hlídat si smlouvy, které podepisujete, dávat větší pozor na sliby a „slibotechny“ a uvědomovat si kouzlo své osobnosti. Váhy jsou úžasné, nejdou přehlédnout a v hlavě mají už plán, jak a co změnit ve svůj prospěch. Nyní už bude jen stačit se rozhodnout a pustit do akce. Je klidně možné, že se Váhy dozví i nějaké tajemství, anebo že by na něco prasklo? Může se tak stát, jestliže ještě nemají vše domluveno s bývalými partnery. Váhy, dokončete to! Je přitom jedno, jestli půjde o pracovní záležitosti, nebo osobní vztahy. Potřebujete mít čistý stůl.

Štír

Odvážným patří svět. Štíři jsou sice odvážní, ale nyní jsou v období, kdy si mají dělat pořádek mezi svými spolupracovníky, protože na každém pracovišti musí fungovat dobré vztahy. Od Štírů se bude vyžadovat v tomto směru aktivní přístup. Nemělo by je to ale zároveň odrazovat od vyřizování dalších záležitostí a podnikání. Štíři by se měli také připravit na důležitou zprávu, díky níž mnohé pochopí a hlavou jim bleskne myšlenka. Najednou budou vědět, co mají dělat. Co takhle podnikat v oblastech, které se dotýkají zdraví nebo poradenství? Jedno je však jisté. Štíři mají před sebou náročné období, a proto musí být fit. Měli by si proto hlídat emoce, zvláště ty negativní, které výrazně ovlivňují zdravotní stav člověka.

Střelec

Střelci by se měli v tomto týdnu vyvarovat okamžitého rozhodování. Vše by si měli nejprve ověřit, zvláště pokud jim něco tvrdí jejich okolí. Věci mohou být ve skutečnosti úplně jinak, čemuž bude napomáhat Neptun, který rád vše zkresluje. Střelci se měli v uplynulém období naučit diplomatickému chování a dobře vážit každé slovo. Teď ale mohou snadno vypustit z úst něco, čeho mohou později litovat, anebo zbrkle slíbit něco, co pro ně bude nevýhodné. Při rozhovoru s partnery a dětmi bude sice důležité komunikovat, ale ještě důležitější naslouchat a více přemýšlet nad tím, co bylo vyřčeno, a také nad řešením případných neshod a problémů. Jen tak bude možné mít ve vztahu výhodu a být o pár kroků napřed, Kdo je chytřejší, ten vyhrává.

Kozoroh

Kozorozi se budou muset začít více hýbat. Kdo má zahradu, má o práci postaráno. Někteří ale budou muset investovat peníze a svůj čas do bydlení. Všichni Kozorohové si také uvědomí, jak to mají ve vztazích se ženami. Je čas pochopit ženské energie, uhladit je a vycházet s partnerkami, sestrami, manželkami, babičkami, tchýněmi, dcerami nebo kolegyněmi v práci. Je čas si uvědomit, jak důležití jsou v našich životech někteří lidé. Může se také stát, že se odehraje nějaká příjemná změna v práci či v kolektivu spolupracovníků. Člověk si musí uvědomit, že není sám vojákem v poli, ale že je součásti kolektivu a je s ním dobré vycházet. Kozorohové budou v kondici, protože jejich energii posílí Mars a tak to snadno pochopí.

Vodnář

Pro Vodnáře nastává doba, ve které bude zapotřebí komunikovat s úřady. Ale také s partnery. Čeká je komunikace, vyřizování a hledání řešení. Vodnáři už vědí, že co mohou udělat dnes, neměli by odkládat na zítřek, a o úředních záležitostech to platí dvojnásob. Vodnáři, kteří mají nedořešené věci v rodině nebo se svými sourozenci, by se měli na toto téma soustředit. Nepochybují totiž vůbec o tom, že je lepší mít dobré vztahy se svým okolím, než se s ním dohadovat. A co vaše auto, Vodnáři? Je v pořádku? Raději buďte opatrní na cestách a nechte si své vozidlo pořádně zkontrolovat. A nebojte se snění. Klidně v něm prožívejte i ty nejodvážnější scénáře, protože je před vámi silné téma.

Ryby

Ryby mohou dostat geniální nápad, jak si více vydělat. Jsou to rozené vizionářky a právě teď k nim začnou přicházet informace z jiných světů. A nebudou jen o penězích, ale také o hodnotách. Kdo je bohatý duchovně, nikdy nemůže prodělat. Kdo je bohatý svou moudrostí, dostane se z každé situace. No a kdo je bohatý finančně, je svobodnější a lépe se mu dýchá. Někdo je navíc bohatý tím, že je zdravý a má super rodinu, a Ryby nad tím začnou více přemýšlet. Jejich pozornost zaujme také probouzející se jaro a začne je volat ven příroda, která vyžaduje větší pohyb. Protože se budou Ryby po zimě více pohybovat, měly by pečovat o své nohy a dopřát si kvalitnější obuv. Neměly by také nosit těsné prádlo, ale něco, v čem se uvolní.

Pravidla české divočiny: Čím krmit kachny, proč nesahat na zajíce a jak nenaštvat divočáka

Karin Šnýdrová / 17. 03. 2023

Květinové potisky nepatří jen do ženských šatníků: Pánové, nebojte se vyzkoušet, jak vám budou slušet

Karin Šnýdrová / 15. 03. 2023

Autor článku je vydavatel časopisu Ve hvězdách, text vznikl ve spolupráci s tímto magazínem, hvězdopravcem Ing. Zdeňkem Bohuslavem a astroložkou, koučkou a spisovatelkou Martinou Blaženou Boháčovou.

Zdroj obrázků: Shutterstock

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM