Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Aktuálně

Týdenní horoskop: Berany dožene minulost, Štíry čeká zvýšení platu a Kozorohy konflikty v práci

Avatar photo Roman Zahrádka
27. 11. 2022

O víkendu začal advent a v týdnu od 28. listopadu do 4. prosince nám adventní čas bude nápomocen v tom, že více poznáme sami sebe. Situace nám budou totiž zrcadlit, co zvládáme, a v čem naopak máme ještě rezervy. Říká se, že člověk dostává jen tolik úkolů, kolik je schopen zvládnout, tak se toho držme a nevzdávejme se. Vždycky se najde někdo, kdo nás povzbudí, poradí nám nebo nás inspiruje. Věřme také, že máme sílu sami sebe ocenit. Jen se to naučit, pokud to ještě neumíme. Když se dokážeme ocenit, povznese nás to a dodá nám to kuráž ke zvládnutí nových úkolů. Naučme se proto odhadnout svůj talent a um, který nás provede naším životním příběhem. Pokud se více poznáme, pak neděláme zbytečné chyby. A to je v tomto čase asi to nejdůležitější – zbytečně nechybovat.

A jak na tom budou jednotlivá znamení?

Děsivá podívaná s prvky komedie: Nový seriál Wednesday se bude točit kolem osudů kultovní rodiny Addamsových, matku si zahraje Catherine Zeta-Jones

Kristýna Ševčíková / 23. 11. 2022

Beran

Novoluní 23. listopadu otevřelo Beranům možnosti se v tomto následujícím období vzdělávat. Někteří také mohou plánovat dovolenou v zahraničí. Kdo řeší úřední záležitosti, nalezne řešení. Beranům se rovněž nabízí uzavírání výhodných smluv a dohod. A protože se otáčí Mars a začíná couvat, může Berany dohnat minulost, a budou ji proto muset zdlouhavě řešit. Tato planeta přitom působí v oblastech komunikace, úřadů, justice, vzdělávání a cestování. To je i důvod, proč mohou Berani cestovat za vzdělávacími kurzy či školeními, úřady nebo soudy. Anebo se také mohou zabývat stavem svého automobilu. Každopádně budou potřebovat rozšířit svoje vědomosti, aby mohli být na veřejnosti více vidět a slyšet.

Býk

Uplynulé novoluní 23. listopadu otevřelo Býkům možnosti k získání peněz od úřadů nebo bank. Týkat se to může dotací či půjček a hypoték. Býci ale mohou řešit také dědictví, společný majetek, alimenty, nové smlouvy a dohody. Témata peněz, majetku a hodnot podpoří navíc v tomto období planeta Mars, která doslova zaktivuje finanční příjmy Býků, které mohou plynout zejména od úřadů. Co to pro Býky znamená? Že si nemusí v adventním čase dělat tolik starostí s utrácením. Mohou nakupovat, investovat a dělat radost svým blízkým dárky, kterými je budou chtít obdarovat pod vánočním stromkem. Pohyb Marsu bude tedy pro Býky kladný, neboť jim může navrch přihrát lepší pracovní podmínky, nového životního partnera nebo upevnit vztah.

Blíženci

Pro Blížence nastává čas značné aktivity, protože se před nimi otevře nové nastavení pravidel v práci a s tím spojené dohody. Měli by totiž získat v zaměstnání lepší pracovní podmínky a uzavřít výhodnější pracovní smlouvy. Mohou také pro sebe výhodně uzavřít některé úřední záležitosti. A jestliže někteří Blíženci upevní svoje partnerství v pracovní rovině, tak jiní, kteří chtějí pevnější vztah se svým životním partnerem, k němu najdou novou cestu plnou lásky a duševních hodnot. Dobrá zpráva pro Blížence také je, že na tom budou fyzicky dobře, díky čemuž budou snadněji zdolávat nejrůznější nástrahy a problémy. Měli by se ale umět na chvíli zastavit, aby nevyhořeli mentálně a nezastavila je nemoc.

Rak

Rakům přinese tento čas mnoho povinností, přesto by neměli zapomínat na preventivní kontroly u lékaře, pracovat na svém zdraví a psychické pohodě. Mohou si také domluvit novou spolupráci a očekávat důležité informace týkající se jejich zaměstnání a budoucího nasměrování. Stejně tak mohou očekávat i nového kolegu nebo spolupracovníka. Mars může vytahovat u Raků na povrch něco důležitého z minulosti – nepřátele nebo nepříjemné pomluvy. Bude proto důležité na sebe zbytečně neupozorňovat, zachovat klid a vyjasnit si, co od života Raci očekávají. A přestože to pro ně může být období frustrace, mohou tento tlak zmírnit tím, když si objektivně uvědomí, jak se chovají v očích druhých. Hlavně by se neměli dostat s nikým do konfrontace.

Lev

Lvy čeká hektické a zároveň kreativní období. Mohou se začít vzdělávat, aby dokázali předávat informace druhým lidem. Mohou ale také dostat zajímavou pracovní nabídku nebo potkat důležitou osobu či upevnit svoje pracovní i partnerské vztahy. Kdo touží po dítěti, pak nastává ideální doba počít potomka. Lvům se zároveň otevřou cesty do zahraničí, anebo mohou úspěšně vyřešit některé úřední záležitosti. Čeká je rovněž příjemný aspekt Slunce a Jupitera. Co to pro Lvy znamená? Příležitost uspokojit svoje sexuální touhy, nabýt dědictví nebo získat od banky peníze sdílené s další osobou. Bude zároveň dobré chodit do společnosti a obklopovat se novými lidmi, protože se mezi nimi může objevit někdo důležitý.

Panna

Předcházející novoluní stabilizuje Pannám v tomto týdnu vlastní bydlení či rodinné zázemí. Mohou proto změnit svůj trvalý pobyt nebo získat úřední potvrzení o bydlení, zkvalitnit svůj domov nebo kancelář. Zkrátka zlepší se jejich životní podmínky včetně pracovních. Bude to spojeno se spoustou telefonování a zařizování. Přijít může také nastavení nových dohod a pravidel s partnery, rodiči, sourozenci či dětmi. A protože Mars aktivuje vše kolem pracovních aktivit a kariéry, může Panny čekat kariérní postup nebo ocenění v práci. Bude to rovněž velmi příznivé období pro uzavírání obchodních dohod, ovšem jen těch, které byly rozjednány v minulosti. Panny se prostě pracovně nezastaví.

Váhy

Na Váhy toho čeká po předchozím novoluní opravdu hodně – návštěvy úřadů, soudů, kontroly dokumentů, podepisování výhodných smluv a dohod. Také řešení záležitostí se sourozenci nebo nové možnosti jak cestovat, či dokonce koupě nového automobilu. Některé Váhy mohou rovněž plánovat dovolenou v zahraničí. Planeta Mars podpoří pravděpodobnost jednání na úřadech a s justicí, podepisování úředních dokumentů, ale i veškeré souvislosti s cizinou. Váhy zatouží v tomto období především po nových vědomostech prostřednictvím různých přednášek, kurzů a školení, aby je mohly později uplatnit ve své profesi a připravily si tak úrodnou půdu pro případné povýšení nebo vylepšení svých příjmů.

Štír

Štíři dostanou příležitost získat peníze, zvýšit svoji prestiž a uznání. Mohou totiž očekávat ocenění za svou práci ve formě navýšení platu. Finance k nim ale mohou proudit také od úřadů či bank. Ať už půjde o alimenty, půjčky, hypotéky nebo konsolidace půjček. To přirozeně zvýší sebevědomí Štírů, kteří si začnou uvědomovat svoji důležitost. Na druhé straně bude Mars tlačit na hodnoty, které Štíři sdílí s druhými osobami. Může proto snadno docházet k neshodám v manželství nebo v partnerském vztahu kvůli sporům ohledně společného majetku nebo zbytečnému a hloupému utrácení peněz. Štíři v důsledku toho mohou začít měnit svůj pohled na partnera a budou více hlídat peníze ve společném vlastnictví.

Střelec

Střelcům novoluní ve vlastním znamení otevřelo novou životní cestu ke stabilitě, bydlení a pracovnímu zázemí. Měli by proto být připraveni realizovat své plány, vylepšit si domov a upevnit své pracovní pozice. Do následujícího novoluní si ale musí více hlídat své zdraví, protože to pro ně bývají velmi kritické dny. S následujícím novoluním přijde už ale zlepšení, a to jak po fyzické, tak i psychické stránce. Mars nyní u Střelců aktivuje vztahy na všech úrovních. Budou proto řešit smlouvy, dohody, smluvní ujednání a začnou se aktivně věnovat lidem ve svém okolí. Marsovská energie může však přinášet do vztahů jisté napětí a neshody, a to i s nejbližšími spolupracovníky. Přichází proto čas na to dělat kompromisy.

Kozoroh

Kozorozi by se teď neměli nikam hrnout a hlídat si své zdraví a psychiku. A čekat na další novoluní, které přijde před Vánocemi. Proč? Aby se mezitím dokázali vydat po správné životní cestě a věděli konečně, po čem doopravdy touží. Mars jim na druhé straně přinese plno pracovních povinností, proto bude nutné dělat to, co je třeba. Potřeby druhých by měly být pro Kozorohy prioritou, ačkoliv se jim do toho pravděpodobně nebude chtít. To s sebou může přinášet konflikty na pracovišti jak s podřízenými, tak i nadřízenými. Čas totiž nebude přát týmové spolupráci. Kozorozi to budou chtít nejspíš změnit a dostanou proto chuť některé věci přeorganizovat a zasadit se o změny v zaměstnání.

Vodnář

Vodnářům se po nedávném novoluní otevře teď cesta do společnosti. Mohou změnit práci, přestěhovat se, vyměnit společnost a společenství lidí, v němž se pohybují. Zároveň také mezi ostatními upevnit své pozice. Dostanou se všude tam, kam touží patřit. Může jim rovněž vstoupit do života důležitá osoba, která pozitivně ovlivní jejich budoucnost a zvýší jejich prestiž. Vodnáři by měli rozhodně využít své známé k životnímu posunu. Mars jim navíc přinese plodnost, tvořivost a kreativitu. Mohou proto začít tvořit něco nového a originálního, ať už nový život, projekt nebo umělecký předmět. Pracovně se tedy Vodnářům bude dařit. Nesmí se však zapomenout nasměrovat na novou životní cestu a seznamovat se s důležitými lidmi.

Ryby

Pro Ryby to je ideální čas k pracovnímu postupu nebo hledání nové práce. Mohou také čekat pochvalu od nadřízeného či vylepšení pracovní smlouvy nebo pracovních podmínek. Neměly by však zapomínat zbavovat se všeho nepotřebného, aby se mohly posunout vpřed. Planeta Mars povzbudí Ryby k větší aktivitě tam, kde žijí. Budou mít tedy potřebu vylepšovat svoje pracoviště či rodinné zázemí. Čekají je též nějaká řešení s ženami v rodině či příbuzenstvu. Může jít o dceru, sestru, matku, babičku, švagrovou nebo tchyni. Prioritu ale bude mít pracovní stabilita a vše, co souvisí s bydlením. Vedle toho budou muset Ryby řešit svoje zdraví a hlavně psychiku, která může být trošku labilní v souvislostí s tím, že bývají často uzavřené do sebe.

Střelci jsou chaotičtí, Vodnáři raději filozofují: Největší bordeláři horoskopu

Tereza Braunová / 12. 10. 2022

Nejzručnější znamení zvěrokruhu: Kdo se bez problémů uživí rukama a jaké znamení nezvládne zatlouct ani hřebíček?

Tereza Braunová / 03. 08. 2022

Autor článku je vydavatel časopisu Ve hvězdách a text vznikl ve spolupráci s tímto magazínem a kartářkou, numeroložkou a terapeutkou Marií Vítovou Plášilovou a vědmou a astroložkou Evou Večernicí Zajícovou

Zdroj obrázků: Shutterstock

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM