Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
VIP

Vyhrál dvě miliardy dolarů, užívá si život v luxusu: Čerstvý boháč z Kalifornie si koupil vilu v sousedství hvězd

Karin Šnýdrová
09. 03. 2023

Doufáte, že vyhrajete jackpot v loterii? I když máte mnohem větší šanci stát se astronautem, získat zlatou olympijskou medaili nebo uklouznout a zemřít ve sprše, existuje pár šťastlivců, kterým pohádkový obnos opravdu spadnul do klína. Jedním z nich je Edwin Castro. Mrkněte se, jak bydlí čerstvý miliardář z Kalifornie. 

Výherce rekordní částky 2,04 miliardy dolarů si tiket do populární americké hry Powerball koupil loni v listopadu na čerpací stanici. A protože byl jediným, kdo strefil všech pět čísel i jedno bonusové, mohl se začít radovat z té nejvyšší výhry, pravděpodobnosti 1:292.000.000 navzdory. Do jaké nemovitosti se rozhodl investovat? 

Nemovitosti, oblečení, grily: Sportovní hvězdy, které po konci aktivní kariéry dobře zasadily a teď sklízí miliony

Carlito Brigante / 25. 02. 2023

Po zdanění mu nezbyla ani půlka

Přestože Edwin Castro skutečně vyhrál 2,04 miliardy dolarů, na jeho konto tolik peněz nepřibylo. Podle pravidel loterijní společnosti si mohl vybrat, zda upřednostní vyplacení celé sumy najednou, nebo zvolí cestu ročních splátek po dobu 30 let. Jelikož si vybral první možnost, přišel zhruba o 2/5 výhry a podstatnou sumu spolkly také daně. Na účtu mu (po zaplacení všech poplatků) zůstalo přibližně 629 milionů dolarů. 

Třípatrový dům 

Z pochopitelných důvodů si kalifornský boháč střeží soukromí. Nestojí o to být středem pozornosti a kromě jeho jména o něm svět nic moc netuší. Jenže nedávno koupil luxusní sídlo v Hollywood Hills, což se mu nepovedlo utajit. Rezidenci o rozloze zhruba 1.300 metrů čtverečních pořídil za 25, 5 milionu dolarů jen měsíc poté, co si vyzvednul výhru. Moderní dům stojí na útesu, má tři patra a disponuje pěti ložnicemi, šesti koupelnami, kinem, posilovnou i saunou. Ve čtvrti Hollywood Hills mají hned v sousedství své vily například i zpěvačka Ariana Grande nebo hvězdný moderátor Jimmy Kimmel.

Tommy Hilfiger koupil dům za téměř 37 milionů dolarů: O pár týdnů později se jej snaží prodat mnohem dráž

Karin Šnýdrová / 02. 03. 2023

Pan domácí Wolverine: Hugh Jackman pronajímá svůj dům, můžete u něj bydlet i vy

Karin Šnýdrová / 12. 01. 2023

Zdroje: dirt.com, forbes.com, independent.co.uk, investopedia.com, news.sky.com
Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM