Víkend na Expres FM /
Celý playlist
Trendy

Muži v sukních: Nedávno se v ní objevil Brad Pitt, dávno před ním ji vynesli Jiří Korn či Sean Connery

Kristýna Ševčíková
25. 07. 2022

V módě je v současnosti dovoleno téměř cokoliv. Například sukně a šaty už nepatří jen do šatníku žen, nosí je totiž stále více mužů. A někteří z nich vypadají fantasticky. Slavní herci nejsou výjimkou a chodí v nich i na důležité akce nebo do společnosti. 

Naposledy v sukni mezi lidi vyrazil Brad Pitt. Připravili jsme pro vás seznam slavných mužů, kteří se nebojí rozbourat stereotypy a obléknout si na sebe, co se jim líbí. 

Že je crop top pouze pro dámy? Omyl, módní návrháři jej považují za unisex!

Karin Šnýdrová / 06. 06. 2022

Brad Pitt

Oblíbený herec měl na sobě hnědou sukni ke kolenům, kterou sladil se sakem na premiéře svého akčního filmu Bullet Train v německém Berlíně. Svůj vzhled ještě vyšperkoval náhrdelníky s přívěsky, slunečními brýlemi a černými vysokými botami. Podpis pod jeho lookem zanechal návrhář Haans Nicholas Mott. Pamětníky hercův outfit ale musel nechat klidnými, není to totiž poprvé, co se tento fešák objevil v sukni. Poprvé to bylo v devadesátých letech, kdy se při propagaci filmu Klub rváčů nechal nafotit v minišatech (!) pro magazín Rolling Stone.

Brad Pitt pózuje na premiéře filmu Bullet Train s kolegyněmi Zazie Beetz a Joey King. Překvapivě nebyl tím, který měl na sobě kalhoty

Jiří Korn 

Zpěvák, baskytarista a herec Jiří Korn byl pravděpodobně prvním českým mužem v sukni, čili trendsetterem. Rád se v ní objevoval také na veřejnosti. Například v ní jezdil po Praze na koloběžce a troufal si ji vzít i na společenské akce. V krátké i dlouhé sukni vypadal oblíbený zpěvák vždy mužně.

Jiří Korn se odvážných outfitů nikdy nebál

Vin Diesel

Hvězda akční série Rychle a zběsile Vin Diesel si je dostatečně jistý svou mužností. Na předávání cen Europe Music Awards v roce 2003, které se konalo ve skotském Edinburghu, se na červeném koberci objevil v kožené sukni. Tu sladil s černým svetrem a koženými botami. Pravděpodobně se jen choval zdvořile, vzhledem k tradičnímu skotského kiltu. To ale nevylučuje fakt, že mu to sedlo a je i vidět, že si svoji volbu oblečení značně užíval. 

Harry Styles

Zpěvák, který nedávno vystoupil i v Praze, jde ale ještě dál. Jeho outfity nejsou jen o skotských či kožených sukních. Harry Styles zbořil internet v listopadu 2020 poté, co se objevil na obálce Vogue. Bývalá hvězda One Direction je nejen prvním mužem, který se kdy na obálce prestižního magazínu objevil sám, ale nechal se vyfotit v šatech. Rozhodl se odchýlit od konvenčních generových norem a uvedl, že oblečení je tu pro zábavu, experimentování a hraní. 

Harry Styles na obálce magazínu Vogue

Už není klukem z boybandu, dává vale popovým hitům a chodí s krásnou Třináctkou: V Praze dnes zazpívá Harry Styles

Kristýna Ševčíková / 15. 07. 2022

Jared Leto

Jared Leto, herec a frontman 30 Seconds To Mars, si šaty nebo sukně oblékl už při mnoha příležitostech a je na to náležitě hrdý. Na Twitteru jednou napsal, že skuteční muži sukně nosí. Největší pozornost sklidil na Met Gala v roce 2019. Ukázal se v hedvábných červených šatech s vysokým límečkem od značky Gucci. Svůj vzhled doplnil ramenními vycpávkami, drahokamy posázeným řetízkem na těle a vlastní hlavou, kterou nosil jako doplněk. Jared Leto se ale nebojí jít do extrémů, a to jak v módě, tak ve filmech, kde se umí zpěnit k nepoznání. Umí to ale dělat s takovou grácií, jako nikdo druhý.

Jared Leto rád experimentuje se svým vzhledem

Kanye West

Rapper Kanye West je mimo jiné také návrhář, není tak divu, že rád zkouší nové módní věci. Na jednom ze svých hudebních vystoupení v roce 2014 se ukázal v kožené sukni, pod níž měl upnuté černé džíny. 

Našel si klon své ex a dostal ban na Instagramu. Kanye West slaví narozeniny

Karin Šnýdrová / 08. 06. 2022

Jordan Haj 

Zpěvák Jordan Haj se nebojí šokovat a prolamovat tabu, a je to dobře! V českém rybníčku tak vždycky dokáže způsobit vlnobití, které není na škodu. Letos na filmovém festivalu ho fotoreportéři zachytili před karlovarským hotelem Pupp v dlouhé černé sukni. Ke svému outfitu ještě zvolil kabelku. Během filmového festivalu takto mířil na jeden koncert do vyhlášeného klubu. 

Zdá se, že si Jordan s Emmou občas navzájem půjčují oblečení. A vlastně, proč ne?

Emma Smetana a Jordan Haj: Slíbili jsme si, že už spolu pracovat nebudeme

Vladimír Pavlík / 05. 07. 2022

Karlovarský festival skončil: Kdo vzbudil největší rozruch na červeném koberci a který film nejvíce zaujal porotu

Kristýna Ševčíková / 11. 07. 2022

Sean Connery

Herec Sean Connery se nejen jinak oblékal v první bondovce, ale jinak se oblékal i po ní. Byl to Skot, a proto velmi rád dodržoval tradice své země. Držel se své touhy po skotské nezávislosti a dokonce měl na sobě kilt, když ho královna Alžběta II. v roce 2000 pasovala na rytíře. 

Ewan McGregor

Další skotský herec, Ewan McGregor, má k tradičnímu kiltu velký respekt a přiznává, že ho čas od času nosí. Podle jeho slov zejména při zvláštních příležitostech, jako jsou třeba svatby. Dokonce se naučil kombinovat dva různé typy oblečení s kiltem: Tradičnější oblek a elegantně ležérní styl.

Popcorn & deka: Je libo seriál o gangsterech, vesmírný animák, nebo dáte přednost kultovním Sedmikráskám?

Petr Šilha / 24. 06. 2022

Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM