Expres FRESH! /
Celý playlist
Lifestyle

Nejvlivnější ženy světa zábavy

Kristýna Ševčíková
Ženy dokážou mnoho a nic je v tom nezastaví. Zvládají budovat kariéru a vedle toho se nemusí vzdát rodinného života. Dosahují vysokých postů a není výjimkou, že se stávají majitelkami velkých firem či že šéfují velkým korporacím. Dokazují tak, že umí úspěšně vstoupit do oborů a oblastí, které byly dříve pouze královstvím mužů. Které ženy vládnou současnému showbyznysu?
25. 05. 2022

Oprah Winfrey už jedenáct let sice nevysílá svou The Oprah Winfrey Show (poslední díl po 25 sezónách odvysílala právě 25. května 2011), přesto stále kraluje žebříčkům vlivných osobností. Které další zástupkyně něžnější poloviny populace nasvítil magazín Forbes ve svém aktuálním žebříčku?

Čtěte také: Sbohem Instagrame, vítej realito! Nová sociální síť nabírá na popularitě

Oprah Winfrey

Americká moderátorka a herečka je mnohonásobnou držitelkou ceny Emmy, byla nominována i na Oscara. Loni dosáhla sledovanosti 10,33 milionu diváků se speciálem Adele One Night Only na CBS. Ten obsahoval rozhovor se zpěvačkou Adele a vystoupení plné písní z jejího alba 30 a později byl vysílán i v mnoha dalších zemích včetně Česka.

Reese Witherspoon

Reese Witherspoon je americká herečka, filmová producentka a filantropka, která se proslavila rolí Pravé blondýnky a aktuálně září po boku Jennifer Aniston v televizní sérii The Morning Show. Loni prodala většinový podíl společnost Hello Sunshine, která byla založena v roce 2016, aby vyprávěla příběhy silných žen, za 400 milionů dolarů. To neznamená, že by Reese přestala vyprávět zajímavé příběhy. Aktuálně se chystá filmová adaptace knihy Run, Rose, Run, kterou s Jamesem Pattersonem napsala Královna country Dolly Parton. Obě dámy by si ve filmu s autobiografickými prvky měly i zahrát.

Rihanna

Známá barbadosko-americká zpěvačka, herečka a podnikatelka nedávno přivedla na svět svého prvního syna. Letos se ale zapsala do historie tím, že se podle Forbesu stala nejbohatší hudebnicí na planetě. Vstoupila do klubu miliardářů s čistým jměním 1,7 miliardy dolarů, a to hlavně díky úspěchu své módní a kosmetické značky Fenty.

Rihanna čeká dítě

Psali jsme: Rihanna debutuje v žebříčku Forbes, je nejbohatší hudebnicí

Mo Abudu

Nigerijská vizionářka a mediální magnátka, filantropka a bývalá konzultantka řízení lidských zdrojů. Založila společnost EbonyLife TV, zábavní televizní kanál. Zároveň jde o první africkou produkční společnost, která loni uzavřela smlouvu na více titulů s Netflixem, vytvořila dvě série a několik filmů (Mazaní pozůstalí, Svatební hostina, Castle & Castle), kterými dostala Nigérii na filmovou a seriálovou mapu.

Taylor Swift

Americká zpěvačka, textařka, skladatelka, multiinstrumentalistka a herečka se vydala na cestu nezávislosti, když znovu nahrála svých prvních šest alb. Je to odplata nahrávací společnosti, která vlastní práva na její nahrávky. Předloni totiž zpěvačka o autorská práva na část svého katalogu přišla. Její nové nahrávky, které poznáte podle označení „Taylor's Version" se v USA ihned vyhouply na první příčky prodejního žebříčku.

Ava DuVernay

Ava Marie DuVernay je filmová režisérka, producentka a scenáristka. Se svým snímkem Sama v prázdnotě zvítězila v roce 2012 na filmovém festivalu Sundance. Stala se tak první Afroameričankou, která to dokázala. A také první ženou tmavé pleti, která byla nominována na Oscara za režii. Režírovala navíc film s výdělkem 100 milionů dolarů. Jde o Disneyho fantasy adaptaci V pasti času (A Wrinkle in Time) z roku 2018.

Beyoncé

Beyoncé Giselle Knowles-Carter, známá pod svým křestním jménem je americká zpěvačka, herečka, producentka, textařka a módní návrhářka. Do žebříčku úspěšných žen se dostala díky svému umístění na 63. výročním udílení cen Grammy. Vyhrála totiž cenu za skladbu Savage, kterou nahrála společně s rapperkou Maghan Thee Stallion. Počet zlatých gramofonků, které má Beyoncé doma, se tak zatím zastavil na čísle 28. K tomu byla Beyoncé nominovaná i na Oscara za píseň Be Alive k životopisnému filmu Král Richard.

Ann Sarnoff

Pod generální ředitelkou Ann Sarnoff Warner Media v roce 2021 představila platformu HBO Max. Na jednom místě se tak spojily filmy, dětské pořady nebo seriály. V té době se to zdálo jako riskantní krok. Rozhodnutí se ale podařilo. Streamovací služba skončila v březnu s celkovým počtem 63,9 milionu předplatitelů po celém světě.

Kam dál? THB, Skam, Euforie, Sexuální výchova: Nejlepší seriály pro generaci Z


Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM