Ranní klub /
Celý playlist
VIP

Prototyp hollywoodské dokonalosti: Reese Witherspoon svůj úspěch přenesla i na děti

Avatar photo Michaela Dočkalová
15. 02. 2023

Kdybychom měli jednu ze světoznámých hereček prohlásit za královnu Hollywoodu, pak by jí jednoznačně byla Reese Witherspoon. Proč? Protože docílila všeho, co si usmyslila. A úspěch se jí povedlo přenést i na své děti.

Je držitelkou Oscara, nejprestižnějšího filmového ocenění na světě, přátelí se snad se všemi v Hollywoodu, tudíž ani nemá žádné nepřátele. Nebo alespoň její nepřátelé svůj postoj k ní velmi dobře skrývají. Vlastní oděvní impérium a na svém kontě má nemálo úspěšných filmů a seriálů. A ještě k tomu měla za manžela jednoho z nejvíc sexy herců v Americe.

Vztah z legrace: Ben Stiller a Christine Taylor dlouhou lásku neplánovali, rozvod zažehnala pandemie

Michaela Dočkalová / 13. 02. 2023

Syn jde ve stopách rodičů 

Na premiéře svého nového filmu U tebe nebo u mě?, který je od 10. února k vidění na streamovací platformě Netflix, se rozhodla pochlubit úspěchem, kterého dosáhl její prvorozený syn. Deacon, jehož má s bývalým manželem Ryanem Phillippem (s nímž si zahrála ve Velmi nebezpečných známostech), se dostal na vysněnou vysokou školu New York University. „Jsem na své děti tak hrdá. Daří se jim a já jsem šťastná,“ prohlásila Reese Witherspoon před kamerami. Deacon chce jít údajně ve stopách svých rodičů a udělat si v Hollywoodu jméno. Rád by se stal hudebním producentem, což ostatně dokázal vydáním svého singlu Long Run v roce 2020. Zároveň si zahrál ve třetí sezóně seriálu Tenkrát poprvé, který je k vidění rovněž na Netflixu.

Třiadvacetiletá dcera Ava Elizabeth, jejíž otcem je také Ryan Phillippe, navštěvuje Kalifornskou univerzitu v Berkeley a věnuje se kariéře modelky, je i příležitostnou tváří oděvní značky své matky Draper James. Nejmladšího desetiletého syna Tennesseeho Jamese má Reese se svým současným mužem, hercem a producentem Jimem Tothem. I u něj očekává, že jednoho dne bude dělat přesně to, co bude on sám chtít.

Šťastná rodinka v roce 2020

Hvězdou už v patnácti letech

Reese Witherspoon si skutečně žije svůj americký sen. Na dívčí přípravné škole Harpeth Hall byla roztleskávačkou, pak šla studovat anglickou literaturu, ale studií se vzdala kvůli herecké kariéře. Tu úspěšně rozjela už v roce 1991, ve svých patnácti letech, když hrála hlavní roli ve snímku V měsíčním svitu. O šest let později se seznámila se svým budoucím manželem Ryanem Phillippem. Rok na to se zasnoubili a hned v dalším roce se vzali. Manželství jim vydrželo necelých sedm let. V následujících čtyřech letech žádnou vážnou známost neměla, až v roce 2010 oficiálně oznámila svůj vztah s Jimem Tothem, kterého si v roce 2011 vzala.

Kšeft za 900 milionů dolarů

Herečka se může pochlubit Oscarem pro Nejlepší herečku v hlavní roli a Zlatým glóbem za film Walk The Line, který sleduje začátek kariéry největší americké country legendy Johnnyho Cashe. Samozřejmě ale zazářila i v dalších filmech, třeba v nesmrtelné Pravé blondýnce, v thrilleru Velmi nebezpečné známosti, komedii Holka na roztrhání nebo v životopisném dramatu Divočina. Založila i produkční společnost Type A Films, která se v roce 2012 sloučila se značkou Make Movies australské producentky Bruny Papandrey. Nová společnost z názvem Pacific Standard se podílela například i na jednom z nejúspěšnějších seriálů všech dob, ve kterém si Reese zahrála jednu z hlavních rolí. Řeč je samozřejmě o Sedmilhářkách. Společnost se sice později rozpadla, ale herečka vytvořila novou firmu Hello Sunshine, když spojila síly se Sethem Rodskym a společností Otter Media, kterou vlastní Warner Bros Discovery. Svou značku Hello Sunshine Reese Witherspoon nakonec prodala za 900 milionů dolarů, ale část podílu jí ještě zůstala. O Reese Witherspoon se tak bez přehánění dá říct, že je nejenom skvělá herečka a dokonalá matka, ale také úspěšná podnikatelka, která se nebála vstoupit do světa filmového i módního byznysu.

Ve filmu Velmi nebezpečné známosti si zahrála po boku svého budoucího manžela Ryana Phillippa, s nímž má dceru Avu a syna Deacona

Jde to i v showbyznysu: Manželské páry, jejichž láska přežila desítky let

Michaela Dočkalová / 12. 02. 2023

Jennifer Aniston slaví narozeniny: V 54 letech vypadá lépe než ve dvaceti

Karin Šnýdrová / 11. 02. 2023

Zdroje: vanityfair.com, forbes.com, people.com
Zdroj fotografií: Profimedia 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM