Ranní klub /
Celý playlist
VIP

Polovina Bennifer, držitel dvou Oscarů i vyléčený alkoholik: Ben Affleck slaví jubileum

Denisa Grofová
15. 08. 2022

Ben Affleck, to není jen nynější manžel popové divy Jennifer Lopez, ale především známý herec a režisér, který ztvárnil nespočet hlavních i vedlejších rolí. Jeho život nebyl vždy jednoduchý a rozhodně neměl na růžích ustláno. Vedle slávy si zažil i pády, obvinění ze sexuálního zneužívání nebo opakovanou léčbu ze závislosti na alkoholu.

Benjamin Géza Affleck-Boldt se narodil 15. srpna 1972 v Kalifornii ve městě Berkeley. Když mu bylo pouhých 12 let, s mladším bratrem Caseym si prošli nepříjemným obdobím, kdy se jim rozváděli rodiče. Příčinou tehdy byla otcova závislost na alkoholu. Benova herecká kariéra začala ještě dříve, s bratrem si zahráli v několika reklamách, v sedmi letech stál před kamerou ve filmu The Dark Of The Street, ve třinácti zazářil v naučném seriálu Voyage Of The Mimi. 

Coca-Cola měla pomáhat ze závislosti na morfiu, bramborové chipsy byly pouhý vtip: Vynálezy, které nám změnily život, vznikly úplnou náhodou

Kristýna Ševčíková / 09. 08. 2022

Kamarád Matt Damon

Již během studií začal natáčet první studentské filmy. V té době se také spřátelil s Mattem Damonem, s nímž později odjel do New Yorku hledat štěstí jako herec. To se oběma podařilo na výbornou. Výčet filmů, ve kterých se Ben objevil mezi lety 1981-1994, je úctyhodný: Vražedný stisk, Hřiště snů, Školní vázanky a další. Možná vám zrovna tyto názvy nic neříkají. Ty novější ale zná nejeden filmový fanda. Hlavní role se dočkal až v roce 1995 v komedii Glory Daze. Následovaly role ve filmech Flákači, Hledám Amy nebo Vem mě s sebou. Pokud se ani nyní nechytáte, film Armageddon z roku 1998 už vám určitě něco říká. Rok předtím navíc měl premiéru film Dobrý Will Hunting, k němuž napsali scénář právě kamarádi Ben a Matt. A vysloužili si za něj i sošku Oscara. 

Matt Damon a Ben Affleck se svými Oscary za scénář k filmu Dobrý Will Hunting, sošku za herecký výkon ve vedlejší roli si odnesl Robin Williams

Oscary i Maliny

Z filmů po roce 2000 stojí za zmínku určitě Pearl Harbor, Incident, Táta na plný úvazek, Zmizelá a Benovo ztvárnění netopýřího muže ve filmech Sebevražedný oddíl, Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti a Liga spravedlnosti. Ani Benovi se ale pokaždé nedařilo. Za snímky Výplata, Daredevil a Láska s rizikem si v roce 2003 vysloužil anticenu Zlatá malina v kategorii Nejhorší herec. Největšího režisérského úspěchu dosáhl v roce 2012 se snímkem Argo, za který získal Oscara za nejlepší film, Zlatý glóbus a cenu BAFTA. Na režisérskou stoličku usedl i u filmů Pod rouškou noci, Město a Sbohem, baby, letos by měl natočit adaptaci dobrodružného románu Keeper Of The Lost Cities pro Disney+, na příští rok pak chystá režii hned tří filmů, pro jeden z nich, zatím bezejmenné sportovní drama, se při psaní scénáře opět potká s Mattem Damonem.  

Osudové Jennifer 

V říjnu 1997 začal randit se známou herečkou Gwyneth Paltrow. Vztah přes několik rozchodů a návratů vydržel pouhé tři roky. Následoval vztah se zpěvačkou Jennifer Lopez, měla být svatba, ale bohužel z ní sešlo a pár se rozešel. Téhož roku se Ben seznámil při natáčení Pearl Harbor s herečkou Jennifer Garner. Spolu mají tři děti – Violet, Seraphinu Rose a Samuela. Bohužel ani tento vztah však nevydržel a definitivně skončil v roce 2017. Nedávno otřásla médii utajovaná svatba v Las Vegas, kde si Ben bez velké pompy vzal svoji staronovou lásku Jennifer Lopez, a to 20 let od prvních zásnub.

Bennifer na loňské premiéře filmu Ridleyho Scotta Poslední souboj, v němž Ben ztvárnil jednu z postav

Sako ze skříně a šaty jak ze starých filmů: Svatba JLo a Bena Affleca byla vše, jen ne velkolepá

Denisa Grofová / 18. 07. 2022

Rodinné prokletí

Ben dlouhodobě bojuje se závislostí na alkoholu. Prarodiče z otcovy strany byli alkoholici, otec, „převážně nezaměstnaný“ scenárista taktéž, strýc alkoholik spáchal sebevraždu a teta byla závislá na heroinu. Ben i Casey alkoholu propadli také. Benovi trvalo si přiznat, že je alkoholik a že musí svoje problémy řešit. Situace dle jeho slov byla nejhorší, když se mu začalo rozpadat manželství s Jennifer Garner. Od začátku roku 2020 ale Ben abstinuje, Casey se alkoholu zřekl už v roce 2013. 

Za výše zmíněným rozpadem manželství stály nejen zmiňované problémy s alkoholem, ale i údajný poměr Bena s bývalou chůvou jejich dětí. Měl jí kupovat drahé dárky, navštěvovat ji v jejím bytě a platit za ni účty. Ben vše popřel.

Po vypuknutí kampaně Me Too, která bojuje proti sexuálnímu obtěžování a zneužívání, Ben čelil dvěma obviněním z nevhodného chování vůči ženám. Jednou z nich byla herečka Hilarie Burton, která v roce 2003 uváděla show televize MTV, kde se Ben objevil. V nestřeženém okamžiku ji měl chytit za prsa. Ben se na svém Twitteru za toto chování omluvil a jeho kariéru to nepoznamenalo. Navíc se rozhodl veškeré budoucí příjmy z filmů produkovaných společností Harveyho Weinsteina Miramax na charitativní organizace, které pomáhají právě obětem sexuálního napadení.  

Ben na charitativním pokerovém turnaji v roce 2007

Zajímavosti na závěr

Benův hlas v česky dabovaných filmech si určitě vybavujete, ale víte, kdo se za ním skrývá? Pánové Michal Dlouhý a Zbyšek Pantůček. 

Ben Affleck je navíc nejen dobrý herec, ale i hráč pokeru. Dokonce v roce 2004 při turnaji v Kalifornii vyhrál 356 tisíc dolarů a kvalifikoval se na World Poker Tour.

Petr Freimann: Milion Čechů je na hraně rizikového pití. Ovládají alkohol, nebo alkohol ovládá je?

Redakce / 02. 02. 2022

Sebeobranu budete často používat proti oplzlým řečem ve škole, dotěrnému kolegovi nebo žoviálnímu strejdovi, říká její lektorka Jasmína Houdek

Karin Šnýdrová / 12. 08. 2022

Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM