Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
VIP

Matthew McConaughey prožil lásku na první pohled: Trvá už osmnáct let

Avatar photo Michaela Dočkalová
18. 06. 2024
Nechce se vám číst? Článek si můžete i poslechnout

Herec Matthew McConaughey je šťastný muž. Už 12 let je ženatý s ženou, do níž se zamiloval doslova na první pohled. A nyní se rozpovídal o tom, jak moc jsou si s podnikatelkou a filantropkou Camilou Alves blízcí. Prozradil také, co je drží pohromadě a jak neustále utužují vzájemnou lásku.

Bahno ve Woodstocku a mléko zdarma na Glastonbury: Některé ikonické festivaly můžete navštívit dodnes

Soňa Pokorná / 12. 06. 2024

Společně už dokázali hodně

Matthew a Camila se poprvé setkali v roce 2006. Od té doby uplynulo dlouhých 18 let, ale vůbec nic se mezi nimi nezměnilo, snad jen to, že se jejich vztah ještě více utužil. Na začátku června oslavili 12 let od svatby a jak rád herec zdůrazňuje, byla to skutečná láska na první pohled. Dnes vychovávají tři děti – syny Leviho a Livingstona a dceru Vidu, adoptovali dva psy, založili nadaci. A to pořád není všechno. Oba jsou autory celosvětových knižních bestsellerů a ještě mají vlastní značku tequily. Při každé činnosti se vzájemně podporují a vůbec nezáleží na tom, jestli zrovna pracují společně, nebo zvlášť.

Našel, když přestal hledat

Než se Matthew se svou manželkou seznámil, nikdy prý nevěřil tomu, že by mohl potkat osudovou lásku. Ale snažil se o to, seč mu síly stačily. Někdy do vztahů šel až moc zhurta. Až když nakonec přestal hledat, našel, po čem celý život toužil. Seznámili se v baru. Bylo to pro něj jako sen. „Vypadalo to, jako by se vznášela. A já si říkal, kdo to asi je. Tak jsem se jí představil,“ vzpomínal herec v jednom z rozhovorů. O tři dny později šli na první oficiální rande. „Od toho osudného večera jsem nechtěl trávit čas s jinou ženou,“ řekl časopisu People. „A rozhodně jsem nechtěl spát s nikým jiným.“

Krásná Camila často manžela doprovází na společenské akce, i když pozornost nevyhledává

Kylie Minogue chystá dokument: Dlouhý a krvavý boj o práva vyhrál Netflix

Michaela Dočkalová / 14. 06. 2024

Po slávě nikdy netoužila

Sama Camilla z počátku nebyla příliš nadšená, že začala chodit s někým slavným. „Chodila jsem s ním na premiéry filmů, ale vždycky jsem se spíš proplížila, abych nebyla na očích,“ prozradila v rozhovoru. Dodnes nemá ráda kamery ani fotoaparáty, proto se raději drží v ústraní. O to větší podporu však svému manželovi vyjadřuje doma. Nejinak tomu bylo například v roce 2013, kdy herec musel výrazně zhubnout kvůli roli v Klubu poslední naděje. Tato role mu také později vynesla Oscara a při jeho přebírání nezapomněl své rodině poděkovat. „Dáváte mi odvahu a význam každý den. Jsem na vás neskutečně pyšný,“ vzkázal tehdy ženě a dětem. Svou životní lásku Camila podpořila i v roce 2019, když se Matthew rozhodl stát částečným vlastníkem fotbalového týmu Austin FC. Jeho manželka je Brazilka, a tak má fotbal v krvi. Vášeň pro tento sport ji prý provází celý život. „Pokud si vezmete Brazilku, fotbal není něco, o čem mluvíte, fotbal vám koluje v žilách,“ směje se Matthew. Matthew zase podporoval manželku například v roce 2008, kdy představila vlastní kolekci kabelek, nebo když v roce 2016 na trh přišla její řada mražené organické dětské výživy.

Dokonalý pár, který dělá svět lepším místem

A jaké je tajemství jejich spokojeného vztahu? „Úcta, kterou k sobě chováme. Náš vztah k rodině, způsob, jakým mě respektuje a zároveň jak respektujeme jeden druhého. Nikdy nic nebere jako samozřejmost,“ vysvětluje hvězda Interstellaru. Pro své tři děti se snaží být těmi nejlepšími a hlavně milujícími rodiči. „Nejsme dokonalí, ale snažíme se, jak nejlépe dokážeme.“ Svou rodinu Matthew příliš často veřejně, natož na oficiálních akcích, neukazuje. Příležitostně se ale přeci jen po jeho boku objeví. Tak tomu například bylo i v dubnu letošního roku, kdy vzal manželku a děti na výroční galavečer jejich neziskové organizace pomáhající dětem. V roce 2021 byl Matthew dokonce časopisem The Hollywood Reporter oceněn jako filantrop roku. Tehdy jeho nadace vybrala 7,7 milionu amerických dolarů pro oběti texaské zimní bouře Uri. Kromě toho ale také manželé pomáhají středoškolským studentům s nízkými příjmy vést aktivnější život. Není divu, že je tento pár nejen na americkém kontinentě tolik oblíbený. Skandály se jim vyhýbají velkým obloukem a naopak šíří jen samou lásku a radost.

Levi, Matthew, Livingston, Camila a Vida letos v dubnu na akci charitativní organizace Mack, Jack & McConaughey

Bratři Woody Harrelson a Matthew McConaughey: Společným otcem má být nájemný vrah

Michaela Dočkalová / 15. 05. 2023

Matthew McConaughey chtěl odmítnout průlomovou roli: Věštec mu změnil celý život

Michaela Dočkalová / 24. 02. 2023

Sandra Bullock má jasno: S hraním končí, upřednostní rodinu

Michaela Dočkalová / 10. 08. 2023

Kdo měl otce nájemného vraha a koho si George Lucas vyhlédl nejprve jako truhláře? Slavní a zajímavosti jejich života

Michal Plšek / 15. 09. 2022

Zdroj: people.com

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM