Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Ostatní

Top looky z letošních Oscarů: Nejkrásnější, nejblýskavější i nejbizarnější šaty večera

Redakce
Jen před pár hodinami rozdala Akademie filmového umění a věd zlaté sošky vítězům 94. ročníku udílení Oscarů. Slavnostní galavečer však dává možnost zazářit i těm, kteří žádnou cenu nezískali. Komu to na červeném koberci nejvíce slušelo a kdo se převlékl do bizarního kostýmu kapusty?
29. 03. 2022

Prestižní akce v losangeleském Dolby Theatre je pro fashion kritiky hotový ráj. Vysoká koncentrace celebrit nabízí totiž bezprostřední pohled do jejich haute couture šatníku. Jaký dojem zanechaly hollywoodské hvězdy v módním světě a který návrhář si neudělal dobrou reklamu? Tohle jsou nej modely z letošních Oscarů.

Čtěte také: Největší proměny Kristen Stewart (31): Od idolu puberťáků po princeznu Dianu

Nejpřekvapivější

Za svůj výkon v životopisném snímku Spencer si vysloužila oscarovou nominaci v kategorii nejlepší herečka v hlavní roli. Zlatou sošku ovšem nezískala a na stupni vítězů by nestála ani tehdy, pokud by se udělovala cena za nejkrásnější róbu večera. Kristen Stewart (31) šla proti proudu a místo velké večerní zvolila minišortky, které pocházejí z dílny značky Chanel, stejně jako zbytek jejího outfitu.

profimedia-0673476661-2.jpg

Nejvítěznější

Filmové představitelce princezny Diany vyfoukla Oscara Jessica Chastain (45). Její ztvárnění zakladatelky křesťanské televizní show v dramatu Očima Tammy Faye bylo zkrátka hodno nejvyššího obdivu. To samé platí i o slavnostním looku, v kterém na akci zazářila. Třpytivé plesové šaty ve stylu sedmdesátých let ušil herečce na zakázku italský módní dům Gucci.

profimedia-0673461846.jpg

Nejpohodlnější

Herečka a komička budila v jasně oranžové róbě od Valentina rozporuplné reakce. Oversized střih a nápadné peříčkové lemování způsobily, že šaty připomínaly spíše luxusní noční košilku než kousek z večírkové kolekce. Na rozdíl od některých účastnic si však Maya Rudolph (49) nemohla stěžovat na diskomfort a bát se nemusela ani faux pas v podobě vykukující podprsenky či kalhotek.

profimedia-0673482440.jpg

Nejnařasenější

Za song k nejnovější bondovce s názvem No Time to Die si populární interpretka Oscara opravdu zasloužila. Není to sice poprvé, co přebírá nějakou cenu za svoji muziku, ovšem musí se nechat, že s každým dalším oceněním se proměňuje i její image. Její vlasy už dávno nezdobí zelené odrosty a namísto do neforemných mikinových outfitů se čím dál tím častěji halí do šatů haute couture. Ty, ve kterých si Billie Eilish (20) nakráčela pro Oscara, pochází z dílny Gucci.

profimedia-0673477962.jpg

Nejoriginálnější

Muzikál West Side Story ji vystřelil do hvězdného nebe. Patří jí cena za nejlepší herečku ve vedlejší roli a tím se zapsala do historie. Stala se totiž první homosexuálně orientovanou ženou tmavé pleti, která ji vyhrála. Další prvenství by si Ariana DeBose (31) zasloužila v žebříčku nejlépe oblečených celebrit. V kalhotovém kompletu z kolekce haute couture Valentino vypadala zkrátka úchvatně.

profimedia-0673464604.jpg

Nejdiskutovanější

Šaty, o kterých se večer (nejen) nejvíce mluvilo, patřily herečce, tanečnici a manželce Willa Smithe (53). Jada Pinkett Smith (50) ukázala, že nuda v jejím šatníku rozhodně nemá místo. No, jen málokdo by měl odvahu obléknout výsledek spolupráce návrhářů Jean Paula Gaultiera a Glenna Martense. Moře volánů a dlouhá vlečka probudily u přítomných všelijaké fantazie. Možná nebudete jediní, komu se při pohledu na tuto exkluzivní róbu vybaví alespoň tři zástupci košťálové zeleniny. A proč dal Will Smith večer facku moderátorovi?

profimedia-0673492549.jpg

Nejzářivější

Queen Latifah (52) je důkazem, že plus size postavy v žádném případě nepatří do temných odstínů a volných střihů. Zářivě žluté šaty z kolekce Pamelly Roland vyzdvihly hereččiny přednosti a stylový plášť jí dodal doslova královský šmrnc. Jediným nedostatkem a malou vadou na kráse byla mačkavá látka, ze které byla róba vyrobena.

profimedia-0673495973-2.jpg

Nejrenesančnější

Pocta renesanci! Tak by se dal nazvat outfit této umělecké maskérky. Ta byla za svou práci s make-upem a vlasovým stylingem ve snímku Duna nominována na Oscara, ale soška jí bohužel unikla. Na červený koberec dorazila Švédka Eva von Bahr (53) v prazvláštních šatech s vyobrazením malby Madonna del Prato známého malíře Raphaela. Zajímavým detailem byla také kabelka ve tvaru sochy.

profimedia-0673492308.jpg

Nejblyštivější

Herečka a režisérka s keňskými kořeny patřila bezpochyby k největším kráskám slavnostního večera. K dokonalé image jí pomohla róba z repertoáru módního domu Prada, která byla doslova posetá flitry. Ty delší z šatů vyčnívaly a během chůze proměnily Lupitu Nyong’o (39) v živoucí ohňostroj. Zkrátka dech beroucí podívaná.

profimedia-0673499502.jpg

Nejnudnější

Filmová producentka, která má na svědomí i snímek Duna, oblékla zelené šaty s černým vzorem, které by se hodily spíš na méně velkolepou událost. Nejhorším prohřeškem, jehož se dopustila, byla ovšem růžová květina ve výstřihu. U módní policie kvůli tomu úplně propadla. Tak třeba se to Mary Parent (54) povede příště.

profimedia-0673496658.jpg

Song v podání Billie Eilish u Akademie filmového umění a věd uspěl. Které další písničky z bondovek získaly Oscara?

Zdroj fotografií: ProfimediaDiskuzeVstoupit do diskuze

Sdílejte

Další na Expres FM