Nejlepší hudba v metropoli
Celý playlist
Poslouchat online
Nejlepší hudba v metropoli /
Celý playlist
VIP

Je mu teprve 18, za epizdou bral až 250 tisíc dolarů a nutellu miluje tak, že založil konkurenci: Hvězda seriálového hitu Stranger Things Noah Schnapp

Karin Šnýdrová
03. 10. 2022

Proslavila ho role Willa Byerse v jednom z nejúspěšnějších seriálů poslední doby. A zatímco v první sezóně Stranger Things si za jeden díl vydělal dvacet tisíc dolarů, od třetí série už bere za epizodu více než desetinásobný honorář. Ačkoliv kapesné obyčejného teenagera značně převyšuje, chová se jakoby jedním byl. Noah Schnapp si našel letní brigádu a pracoval jako plavčík. Dnes slaví 18. narozeniny. Co o něm možná nevíte? 

Ještě než ho unesl Demogorgon, debutoval po boku Toma Hankse (66) v dramatu Most špiónů (2015). Přestože se jednalo o malou roli, do světa stříbrného plátna vstoupil rovnou s pozitivními recenzemi. Snímek se stal celosvětovým hitem a herec Mark Rylance (62) získal za svůj výkon Oscara. I to pomohlo Noahovi k dobré reputaci. O rok později se stal hvězdou Netflixu.  

Kontroverzní Banger, drogoví Zrádci i polozapomenutá buranská Postel aneb To nejodvážnější z tuzemské kinematografie

Carlito Brigante / 30. 09. 2022

Dětství a láska k divadlu

Narodil se v New Yorku, ale díky kořenům v Montrealu má hned dvojí občanství – americké i kanadské. Láska k herectví se u něj projevila velmi brzy. V pěti letech viděl divadelní muzikál Annie a jeho budoucnost se pomalu začala formovat. Svůj talent nejprve rozvíjel ve škole, a protože si nadaného osmiletého žáka všiml učitel, doporučil Noahovým rodičům, aby syna přihlásili do profesionálního hereckého programu Westchester’s Star Kidz. Noah Schnapp začal navštěvovat castingy a zanedlouho už slavil první úspěchy. Mimochodem, věděli jste, že má dvojče? Sestra Chloe je jen o 4 minuty mladší.   

Fenomén Stranger Things 

Svůj debut před kamerou si odbyl v jedenácti letech hned vedle jedné z největších star Hollywoodu, Toma Hankse. Výraznější roli měl však vzápětí na dosah. V roce 2016 se na streamovací platformě Netflix objevil nový sci-fi seriál s hororovým dějem zasazeným do osmdesátých let minulého století. Nikdo nečekal, že se z dětských herců přes noc stanou superhvězdy. Show měla u diváků obrovský úspěch. Noah Schnapp si však v první sérii nezahrál tolik jako jeho kolegové. Jeho postava Willa Byerse skončila ve světě Vzhůru nohama, kam ho odnesl Demogorgon, a zbytek party jej musel zachránit. V dalších sezonách dostal Noah Schnapp mnohem víc prostoru a vysloužil si řadu ocenění. Screen Actors Guild Awards získal za nejlepší obsazení dramatického seriálu (2017), MTV Movie & TV Awards za nejstrašidelnější herecký výkon (2018) a Teen Choice Awards za nejlepšího televizního herce (2019). 

Brigáda u bazénu

Od třetí série Stranger Things vydělává za jednu epizodu 250 tisíc dolarů, v roce 2017 se stal tváří značky Gucci a zahrál si v několika dalších filmech. Vidět jste ho mohli například v rodinném snímku Různé chutě světa (2019), válečném thrilleru Čekání na Aňu (2020) nebo komedii Hubieho Halloween (2020). Přestože Noah Schnapp je celebritou první třídy a rozhodně nemá hluboko do kapsy, žije také život obyčejného teenagera s klasickými povinnostmi. Sám o sobě tvrdí, že vyrostl v normální rodině, má normální přátele a ti ho tak trochu drží při zemi. V létě si herec stejně jako jeho vrstevníci našel brigádu. Stal se plavčíkem, a i když to dělal hlavně pro zábavu, ukázal, že rozhodně nepatří mezi nafoukané hvězdičky. 

Student univerzity 

V současné chvíli studuje Pensylvánskou univerzitu se zaměřením na obchod, protože chce zkusit něco jiného než herectví. S podnikáním už zkušenosti má, stojí za značkou TBH, která konkuruje Nutelle. Sladká pomazánka je totiž Noahova oblíbená neřest, on se ale rozhodl přijít na trh se zdravější a udržitelnou alternativou bez palmového oleje. 

Jak dnes vypadají dětské hvězdy seriálu Stranger Things: El už nepřipomíná kluka, Dustin udělal osvětu

Karin Šnýdrová / 30. 06. 2022

Druhý život hitů: Zpátky na vrchol díky Stranger Things, Dannyho parťákům nebo Hříšnému tanci

Pavel Kučera / 01. 07. 2022

Zdroj úvodní fotografie: Profimedia 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM