Saturday Night Fever /
Celý playlist
VIP

Hilary Duff stávkuje: Disney už pro ni není tím, čím býval

Avatar photo Michaela Dočkalová
08. 08. 2023

Proslavila se romantickými komediemi i disneyovkami. Společnosti Disney je Hilary Duff ostatně věrná dodnes. To jí však nebrání v tom, aby se účastnila stávky hollywoodských herců proti streamovacím službám a rovnou s cedulkou, na níž byl název herecké unie SAG-AFTRA, která se do stávky herců zapojila letos v červenci.

Kolikrát byl Louis de Funès četníkem a který český herec ho nikdy nedaboval? Vyzkoušejte, jak znáte legendárního komika

Michal Plšek / 01. 08. 2023

Za lepší časy bojuje společně s kamarádkou

Před pár dny se hollywoodská herečka vydala před studia Paramount v Los Angeles, aby vyjádřila nespokojenost s tím, jak rychle se umělá inteligence začala integrovat do filmového průmyslu a zároveň se jí nelíbí, jak velký vliv mají streamovací služby na současnou filmovou produkci. Na stávku vyrazila v černých brýlích a velkým slaměným kloboukem. Svůj outfit doplnila nepřehlédnutelnou černou cedulí SAG-AFTRA on STRIKE. K Hilary se také přidala její kamarádka a kolegyně z úspěšného seriálu Jak jsem poznala tvého otce Francia Raisa. Herců se ovšem sešlo mnohem víc. Společně tančili a vykřikovali heslo: „Hej, teď, hej, teď!“ Hilary se také pochlubila snímky ze stávky, které okomentovala: „Tam venku s mýma holkama. Stojíme za naší unií. Pojďme!“ Odborový svaz SAG-AFTRA zastupující hollywoodské herce 13. července letošního roku oznámil, že vstupuje do stávky poté, co se mu nepodařilo dosáhnout nové dohody s Aliancí filmových a televizních producentů kvůli obavám z dopadů používání umělé inteligence a streamování hollywoodských filmů na platformách, jako je Netflix, HBO Max nebo Disney+.

Filmům už odzvonilo?

Hilary Duff ovšem ještě donedávna se streamovací platformou Disney+ spolupracovala. Zahrála si například v seriálu produkovaném Disney Channel s názvem Lizzie McGuire. V roce 2003 zazářila v teenagerské komedii Italské prázdniny, z níž pochází také její slavná píseň What Dreams Are Made Of. Aktuálně se Hilary zabývá převážně jen seriály, přestože v minulosti ji proslavily romantické komedie jako Nikdy to nevzdávej, Moderní Popelka nebo Dvanáct do tuctu. V posledních dvou letech si ji lidé oblíbili hlavně jako beznadějně romantickou fotografku Sophii Tompkins, jednu z hlavních postav komediálního sitcomu Jak jsem poznala tvého otce, který měl premiéru v roce 2022 na streamovací platformě Hulu. Ta je rovněž kontrolována a vlastněna společností Walt Disney Company. Ve filmu si naposledy zahrála v roce 2019, kdy v The Haunting Of Sharon Tate ztvárnila manželku slavného režiséra Romana Polanského.

Herečka je však v současnosti hlavně matkou. Společně s manželem, zpěvákem a skladatelem Matthewem Komou vychovává  dvě dcery, čtyřletou Banks a dvouletou Mae. Než se seznámila se svým současným manželem, byla provdána za kanadského hokejistu Mika Comrieho. Manželství jim vydrželo necelých 6 let.

Zdroj: csfd.cz, dailymail.co.uk

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM