Hudba na prvním místě / Music First /
Celý playlist
VIP

Chuck Norris, Tom Selleck nebo Morgan Freeman: Hollywoodské hvězdy, které sloužily v armádě

Kristýna Ševčíková
08. 02. 2023

Existuje mnoho slavných tváří, které se během své rozjeté herecké dráhy (nebo před ní) zapsaly do historie svou službou vlasti. Jejich zkušenosti se liší, možná i proto, že každá z hvězd sloužila v jiném období svého života.

Připravili jsme pro vás pár známých hollywoodských jmen, která sloužila své vlasti.

Barack Obama je bratrancem Brada Pitta, Dakota Johnson vnučkou Hitchcockovy blondýnky: Příbuzenské vazby, o kterých jste možná nevěděli

Kristýna Ševčíková / 17. 01. 2023

Morgan Freeman

Charismatický americký herec a režisér mimo jiné získal také Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světovému filmu na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. Držitel Oscara s ikonickým hlasem vstoupil v roce 1955 k letectvu. Sloužil jako radarový technik, a když si uvědomil, že létání v letectvu není nic pro něj, o čtyři roky později opustil armádu. Nakonec se vrátil do filmové branže. Zahrál si například v uznávaném dramatu z občanské války z roku 1989 Glory.

Betty White

Betty Marion White Ludden byla nejen americká herečka, ale také komička a zpěvačka. V roce 2012 získala cenu Grammy a stala se tak nejstarší držitelkou tohoto ocenění. Je také vůbec první ženou, která má cenu Emmy ve všech ženských kategoriích. Nyní už zesnulá hvězda byla také oceněna americkou armádou za její službu. Stalo se tak poté, co 31. prosince 2021 zemřela. Podle Amerického námořního institutu sloužila během druhé světové války jako členka American Women’s Voluntary Services. Během svého působení v armádě mimo jiné řídila zásobovací vůz.

Tom Selleck

Americký herec, scenárista a producent Tom Selleck byl v letech 1967 až 1973 vojákem v kalifornské armádní národní gardě u 160. pěšího pluku. Povolávací rozkaz obdržel během vietnamské války. Později se také objevil na náborových plakátech Kalifornské národní gardy. Ještě před vstupem do armády měl v mladém věku obrovské nadání na basketbal, kterému se i aktivně věnoval a připravoval se na profesionální sportovní dráhu. Poté se ale na doporučení učitele dramatu vydal na hereckou dráhu. V roce 1980 až 1988 ztvárnil například hlavní roli v seriálu Magnum. Znát ho můžeme také z oblíbeného seriálu Přátelé a desítek dalších rolí. 

Adam Driver

Americký herec se pravděpodobně nejvíce proslavil rolí Kylo Rena ve třetí trilogii sci-fi ságy Star Wars. Znát ho můžeme také ze seriálu stanice HBO Girls nebo úspěšného filmu Klan Gucci. Před touto hereckou cestou se ale 17letý Driver připojil k námořní pěchotě, a to krátce po útocích z 11. září 2001. Podle svých slov to udělal z důvodu velikého vlastenectví a touhy po odplatě. Po dvou letech služby byl ze zdravotních důvodů propuštěn.

Adam Driver v uniformě

Clint Eastwood

Legendární herec a oscarový filmař Clint Eastwood sloužil v armádě, než nastartoval svou slavnou kariéru v Hollywoodu. Během korejské války byl povolán a trénoval ve Fort Ord v Kalifornii. Tam získal práci jako učitel plavání. Byl také pasažérem torpédového bombardéru Navy AD-1Q, u kterého se objevily problémy s motorem a havaroval u kalifornského pobřeží poblíž Point Reyes nedaleko San Francisca. On a pilot doplavali v mrazivé vodě ke břehu, dvě míle daleko. Tato událost ze skutečného života předznamenala jeho filmovou roli Franka Morrise ve filmu Útěk z Alcatrazu z roku 1979. V roce 1953 byl Eastwood z armády s poctami propuštěn.

Chuck Norris

Celosvětově známý herec Chuck Norris, který umí sám vzdorovat i největším armádám světa, narukoval k letectvu v roce 1958 po absolvování střední školy. Nastoupil jako letecký policista a doufal, že se vyučí na bezpečnostního policistu. Letectvo umístilo Norrise na leteckou základnu Osan v Jižní Koreji. Tady také herec získal své dovednosti v bojových uměních. Po své službě v Jižní Koreji sloužil Norris na letecké základně March v Kalifornii. Nadále sloužil jako letecký policista až do propuštění ze služby v srpnu 1962 v hodnosti letce první třídy. 

Chuck Norris často navštěvoval vojáky na zahraničních misích, zde v roce 2007 v jihozápadní Asii

Útěk před kriminálem, záchrana před gangem i pomoc rodině: Slavní hudebníci v armádě

Pavel Kučera / 06. 09. 2022

Asymetrický idol a nejlepší postava nejhorších Star Wars: Bývalý mariňák Adam Driver se vydal přes překážky ke hvězdám

Carlito Brigante / 15. 01. 2023

Zdroje: people.com, fox7austin.com
Zdroj fotografií: Profimedia a Per Byline / Profimedia 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM