Víkend na Expres FM /
Celý playlist
Trendy

Záclonová i krátká ofina nebo motýlí sestřih: Účesové trendy pro letošní rok

Andrea Machajdíková
25. 01. 2023

Nový rok s sebou tradičně přináší i nové trendy, a to jak v módním světě, tak i v oblasti krásy. Víte, jaké účesy budou letos nejvíce trendy? 

Pokud se rádi inspirujete žhavými trendy, určitě byste měli vědět, jaké střihy vlasů budou hrát letos prim. Pak už jen stačí zvolit ten, který vás nejvíc nadchne, a pochopitelně změnu nejprve zkonzultovat se svým kadeřníkem. To, že vám bude daný účes slušet, závisí na typu vlasů, ale i třeba na tvaru obličeje. Věříme, že každý profesionál vám rád a především správně poradí. Tak hurá do toho!

Seriálová Wednesday udává módní trendy: Oblečte se ve stylu Addamsovy rodiny

Karin Šnýdrová / 23. 01. 2023

Záclonová ofina

V angličtině se tomuto typu ofiny říká „curtain“, v češtině záclonová. Jedná se o ofinu jako z pohádky o princezně, která byla obutá – neobutá a oblečená – neoblečená. Tohle totiž ofina je a zároveň vlastně není. Že nechápete? Hned vysvětlíme! Záclonová ofina vám totiž nezakryje čelo jako ta klasická, zdobí pouze spánky. Je vzdušná, ležérní a dokonale doplňuje jakýkoliv účes, ať už se jedná o rozpuštěné vlasy, nebo třeba drdol či rafinovaný cop. A její největší výhodou je, že když na ni zrovna nemáte náladu, hravě ji sepnete sponkami, nebo schováte pod čelenku. Pokud chcete změnu, ale klasické ofiny se bojíte, je pro vás tento trend jako stvořený!

Krátká ofina

Ofiny budou letos rozhodně v kurzu! Dalším velkým trendem jsou totiž ty extra krátké á-la Amélie z Montmartru. K takové změně je ovšem potřebná notná dávka odvahy! Než vám totiž doroste, potrvá to dost dlouho. Co na takovou ofinu říkáte?

Hladké mikádo

Mikádo je oblíbené už několik sezón, akorát se mění jeho délky a úpravy. Jednou frčí mikádo sahající až po ramena se zvlněnou texturou, jindy zase super krátký bob, který končí jen kousek pod ušima. Letos je to ta druhá možnost. Navíc v kombinaci s dokonale uhlazenými vlasy rovnými jako hřebíky. Takže, žehličky do pozoru!

Motýlí sestřih

A teď něco pro milovnice dlouhých vlasů! Tenhle sestřih, který v 70. letech proslavila tehdejší sexbomba Farrah Fawcet, si zamilujete. Říká se mu motýlí, protože vlasy sestříhané do několika vrstev připomínají motýlí křídla. Takovému střihu sluší bohatý objem a natočené prameny, takže v tomto případě musíte do služby povolat pro změnu fén a kulmu. 

Ze světa mužů

A nesmíme samozřejmě zapomenout zabrousit také do světa mužů, kde se trendy mění stejně často. Letos mají muži poměrně volné pole působnosti, protože je v kurzu opravdu vše. Od superkrátkých vlasů až po ty dlouhé upravené do bohémského stylu. Vesměs se můžete inspirovat jakýmkoliv mužským idolem. Pro pány, kteří tráví rádi čas před zrcadlem, může být inspirací třeba David Beckham. Ten má účes vždy perfektní! Kdo má raději něco ležérnější, může projet aktuální fotky Andrew Garfielda nebo Harryho Stylese. 

Ve fotogalerii se můžete inspirovat účesy celebrit

Kim Kardashian jako platinová blondýna a růžový přízrak Meghan Fox: nejvýraznější vlasové proměny tohoto roku

Kristýna Ševčíková / 23. 08. 2022

Účesy podle slavných: Kdo se ostříhal na Jágra a komu sluší wolf cut

Redakce / 01. 03. 2022

Zdroj fotografií: Profimedia, CJ Rivera / Everett Collection / Profimedia 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM