Expres Drive /
Celý playlist
Ostatní

Účesy podle slavných: Kdo se ostříhal na Jágra a komu sluší wolf cut

Redakce
Za změnou image stojí vždycky nový účes. Toužíte po něčem víc než jen po jiné barvě? Nechte si od své kadeřnice vytvořit trendy střih! Pokud nevíte, co právě frčí, inspirujte se u hollywoodských celebrit.
01. 03. 2022

Zdá se, že dlouhé lokny nejsou v kurzu, ostatně ani obyčejný culík už nikoho nenadchne. Nejnovějším předpovědím vévodí mnohem kratší sestřihy a s čím střapatějšími vlasy odejdete ze salonu, tím víc budete in. Který z moderních účesů bude pro vás ten pravý?

Čtěte také: Pětice trendů pro muže podle stylistky hollywoodských hvězd

Boy bob

Samotná délka vlasů u tohoto účesu nehraje příliš důležitou roli. Jestliže je delší, říká se mu lob (long bob), ten kratší se zas označuje slůvkem bob. Takzvaný boy bob odkazuje na boybandy z devadesátých let. Vzpomeňte si na Nicka Cartera (42) z Backstreet boys či Martina Kociána (45) z kapely Lunetic. Účes s pěšinkou uprostřed, delšími prameny vpředu a výrazně kratšími vlasy na temeni hlavy (v zadní části mohou být i takřka vyholené) dnes nosí i dívky. A dodává jim ryze androgynní vzhled. Vsadila na něj třeba herečka Emma Corrin (26), představitelka seriálové princezny Diany.

Wolf cut

Už loni se směrem k vlčímu účesu strhla velká vlna pozornosti a jeho sláva neupadá ani dnes. Jeho název napovídá, že jde o look vhodný pro rebelky. Divoké prameny ovšem nesluší vyžehleným vlasům, musí se vlnit. Silnou doménou wolf cutu je rovněž ofina, a ani ta nemůže být zastřižená perfektně do rovna. Tento účes proslavily hlavně zpěvačky Billie Eilish (20) a Miley Cyrus (29), ale po sociálních sítích se šíří jako lavina. Oblíbila si jej například i britská infuencerka a vizážistka Danielle Marcan (21).

Mullet

Byl symbolem osmdesátých i devadesátých let a v České republice ho proslavil Jaromír Jágr (50). Označení mullet je známé spíš z poslední doby, dříve se tomuto střihu říkalo také ,,vpředu byznys, vzadu zábava.“ A přestože byl v minulém století volbou spíše mužů, v současnosti jej hrdě nosí i něžnější pohlaví. Propadla mu Rihanna (34), Miley Cyrus (29) či Scarlett Johansson (37) a v roce 2016 se v něm na udílení cen Grammy Awards ukázala i zpěvačka Zendaya (25).

Barevné kontrasty

Billie Eilish dlouho neměnila svou vizáž a černozelené vlasy se staly její charakteristickým rysem. Když se pak loni obarvila na blond a svou proměnu sdílela na sociálních sítích, její fanoušci byli v šoku. Pozitivní reakce na sebe nenechaly dlouho čekat a její příspěvek se zařadil mezi nejlajkovanější fotky Instagramu. Dnes už je z ní opět tmavovláska, ale v barevných kontrastech se momentálně zhlédla Miley Cyrus. Světlou hřívu podbarvila černým tónem a vypadá šik, nemyslíte?

Kam dál? Největší hity z bondovek: Billie Eilish aspiruje na Oscara!

Zdroj úvodní fotografie: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM