Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Trendy

Tiktokový trend vás zbaví suché pleti i vrásek: Za slugging vám vaše tvář poděkuje

Andrea Machajdíková
10. 05. 2023

Sociální sítě na nás chrlí jeden kosmetický trend za druhým, ale ne každý je efektivní, nebo dokonce bezpečný. V případě takzvaného sluggingu se konečně jedná o beauty péči, za kterou vám vaše pleť brzy poděkuje. O co vlastně jde?

Název slugging vznikl od anglického slova slug, tedy slimák. Ale nebojte se, rozhodně si nemusíte přikládat slimáky na obličej, nebo začít používat krém obsahující jejich sliz. V podstatě se jedná o to, že pleť bude po tohle speciálním kroku „slizká“, nebo lépe řečeno klouzavá. A následně dokonale hydratovaná. Jak toho docílíte?

Vinyly jsou in: V některých je krev hudebních hvězd, další voní jako marshmallow nebo roztávají během přehrávání

Barbara Hacsi / 07. 05. 2023

Posílení ochablé pokožky

Pokud bojujete se suchou pletí plnou šupinek a po dlouhé zimě se vám zatím nedaří ji proměnit v dokonale hydratovanou, je pro vás slugging jako stvořený. A nejlepší na tom je, že nezabere skoro žádný čas navíc. Jsou k němu ideální produkty s vysokým podílem složek, jako je arganový olej, lanolin nebo třeba bambucké máslo. Takový přípravek pak zvládne „uzamknout“ v pleti pleťový krém i sérum, které pak může maximálně působit. Kromě hydratované pleti tak časem docílíte i posílení ochablé pokožky a minimalizujete vrásky. 

Jak na to

Večer proveďte svou běžnou beauty rutinu. To ideálně znamená důkladné vyčištění pleti a následnou aplikaci osvědčeného pleťového séra a následně hydratačního pleťového krému. A jako bonus pak ještě nanesení tenké vrstvy krému, který bude obsahovat právě zmiňovaný lanolin, bambucké máslo či arganový olej. Na závěr můžete pleť ještě osvěžit hydratační pleťovou mlhou, protože hydratace není nikdy dost. Než se dá vaše pleť do pořádku, aplikujte bonusovou vrstvu klidně každý den. Později už stačí jednou až dvakrát týdně. 

Není to pro všechny

Jedinou drobnou nevýhodou tohoto kosmetického trendu je pocit mastného obličeje. Pokud něco takového před spaním nesnesete, bohužel to nebude nic pro vás. Stejně tak na slugging zapomeňte, pokud dlouhodobě bojujete s mastnou pletí a trápí vás akné. Hutný krém by totiž mohl zachytit odumřelé kožní buňky a ještě více zhoršit nežádoucí pupínky. 

Vhodné produkty najdete v galerii

Strašák jménem samoopalování: Nebojte se fleků a nepřirozené barvy, stačí dodržovat pravidla

Andrea Machajdíková / 26. 04. 2023

Triky Francouzek, které stojí za to okoukat: Decentní líčení, žádné složité účesy a červená rtěnka ke každé příležitosti

Andrea Machajdíková / 02. 05. 2023

Autorský článek
Zdroj fotografii: Shutterstock a archiv jednotlivých firem

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM