Trendy

Triky Francouzek, které stojí za to okoukat: Decentní líčení, žádné složité účesy a červená rtěnka ke každé příležitosti

Andrea Machajdíková
02. 05. 2023
Nechce se vám číst? Článek si můžete i poslechnout

Francouzky jsou proslulé krásnou pletí a přirozeným líčením, a to jak ve dvaceti, tak i v šedesáti. Zkuste jejich triky? A samozřejmě máme inspiraci i pro pány.  

Každý, kdo sledoval seriálový hit Emily in Paris, se určitě rozplýval nad ojedinělou krásou francouzských hereček. Camille Razat (29) v roli Camille a Philippine Leroy-Beaulieu (60) v roli Sylvie jsou prototypem proslulého francouzského šarmu. V seriálu, ale i v běžném životě neprahnou po těch nejžhavějších trendech, nepodstupují estetické a plastické zákroky a sází na minimalistické líčení. A stejně to má většina Francouzek. Pojďme se některými jejich triky inspirovat. 

Svatební trendy 2023: Pro nevěsty rozparky a výstřihy na zádech a pro ženichy béžová a důraz na doplňky

Andrea Machajdíková / 28. 04. 2023

Červená rtěnka

Červená rtěnka je už dlouhé roky pro Francouzky naprostý základ, který považují za nezbytný módní doplněk. Ať už obléknou džíny a tričko, nebo velkou večerní róbu, vždycky postaví líčení právě na rudých rtech. Zbytek make-upu je už velmi decentní jako třeba nude oční stíny, lehce rozmazaná oční linka a řasenka. 

Žádné konturování

V jiných zemích (a především na TikToku) je to hit, Francouzky však konturování obličeje, které zakrývá skutečné rysy tváře, razantně odmítají. Výrazné lícní kosti, větší nos nebo úzké rty nepovažují za něco, co by měly složitě maskovat pomocí líčení. Místo toho jen zakryjí drobné nedostatky, jako jsou pupínky, jizvičky nebo nesourodý tón pleti, a tváře osvěží tvářenkou nebo rozjasňovačem.

Francouzská influencerka Jeanne Damas je inspirací pro ženy po celém světě

Jednoduché účesy

Jen málokdy uvidíte Francouzku se složitým drdolem zafixovaným několik vrstvami laku. Dávají totiž přednost přirozeným účesům, kterým zcela bezesporu vévodí rozpuštěné vlasy a lehce zvlněné délky. Nosí také nedbale zamotané drdoly, nebo ledabyle zapletené copy. Za très chic považují dlouhé ofiny, které si klidně nechají padat do očí. Pravidelně také chodí ke kadeřníkovi na zastřižení konečků, protože roztřepené konečky jsou pro ně noční můrou. 

Domácí manikúra

Většina Francouzek si nehty upravuje sama doma. Neuvidíte je s dlouhými drápy, ani černým či neonovým nalakováním. A paradoxně odmítají i takzvanou francouzskou manikúru. K dokonalosti jim stačí nehty zapilované do přirozeného tvaru a zpevněné bezbarvým, nebo nude lakem. A když se chtějí „rozšoupnout“ vsadí na červenou barvu, která jim vždy perfektně ladí ke rtěnce. 

Francouzská herečka Philippine Leroy-Beaulieu dokazuje, že i ženám po šedesátce sluší přirozenost

Pánské okénko

Abychom nekřivdili francouzským mužům, i ti mají svůj specifický šarm. A v mnoha ohledech se podobají Francouzkám. O svou pleť řádně pečují, nikdy je neuvidíte s neupravenými vousy, které pravidelně holí nebo zastřihávají, záleží jim i na účesu. Stejně jako Francouzky dávají přednost nedbale upraveným vlasům před nagelovanými. A různé vyholené ornamenty po stranách vlasů jsou pro ně tabu. 

Co se týče oblečení, Francouzi příliš nenosí roztrhané džíny ani volná trička. A už vůbec nepropadli covidovému trendu teplákových souprav. Většina mužů má ve svém šatníku hned několik obleků v různých barevných provedeních, které originálně kombinují s ležérními kousky. Jejich styl je nenucený, elegantní, ale zároveň uvolněný a bezesporu jedinečný.

Herec Lucas Bravo známý ze seriálu Emily in Paris je prototypem stylového Francouze

Emily in Paris u vás v šatníku: Inspirujte se módním stylem hvězd seriálového hitu

Andrea Machajdíková / 17. 01. 2023

Někdo je miluje, jiný nenávidí: Baleríny jsou zpět, umí nahradit lodičky a inspirují se i baletními piškoty

Andrea Machajdíková / 20. 04. 2023

Autorský článek
Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM