MidnightDrip /
Celý playlist
Trendy

Spolupráce švýcarských firem přináší jedinečné hodinky: Za kousek z recyklovaných kávových kapslí si připlatíte

Avatar photo Barbara Hacsi
21. 05. 2023

Spojení kávy a hodinek je poměrně netradiční. Spojení hliníku a hodinek, to už přihořívá. Nespresso ve spolupráci se švýcarskými hodináři z Hublot představili limitovanou edici modelu Big Bang, který využívá nejen recyklované hliníkové kapsle, ale také kávová zrnka, nebo dubové dřevo. 

Další díly (288)

V hlavní roli udržitelnost 

Model s názvem Big Bang Unico Nespresso Origin využívá recyklované hliníkové kapsle pro kávu Master Origin Peru Organic. Inspirovaný je proto také jejich výrazně zelenou barvou. Recyklované kapsle Nespresso pak tvoří třetinu recyklovaného hliníku, který byl použit na pouzdro hodinek. Udržitelnost se zrcadlí i v dalších aspektech. Můžete si vybrat ze dvou řemínků. Ten gumový obsahuje kávová zrnka a recyklovaný kaučuk. Textilní řemínek je zase z 95 procent z recyklovaného polyesteru. Nechybí detaily, jako malé N na korunce hodinek.

Hodinky zákazník dostane ve speciálním dřevěném boxu

Luxusní krabička

Hublot také nedávno představil luxusní krabičku GreenBox s vyjímatelnou náplní z dubového dřeva. Materiály jsou ovšem z 98 procent tvořené z eco-friendly a recyklovaných materiálů. V limitovaném počtu 200 kusů jsou, nebo v tuto chvíli asi už byly, hodinky dostupné za cenu přesahující půl milionu korun za kus. Ale barva a udržitelný přístup těmhle hodinkám moc sluší.

Vinyly jsou in: V některých je krev hudebních hvězd, další voní jako marshmallow nebo roztávají během přehrávání

Barbara Hacsi / 07. 05. 2023

Balenciaga provokuje: Po obnošených botách a kožené tašce ve stylu odpadkových pytlů přichází sáček od chipsů za 40 tisíc

Barbara Hacsi / 17. 10. 2022

Zdroj fotografií: hublot.com

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM