Ranní klub /
Celý playlist
Trendy

Balenciaga provokuje: Po obnošených botách a kožené tašce ve stylu odpadkových pytlů přichází sáček od chipsů za 40 tisíc

Avatar photo Barbara Hacsi
17. 10. 2022

Psal se červen, když Mr. Balenciaga neboli návrhář Demna Gvasalia na festivalu místo tašky měl věci v sáčku od chipsů, konkrétně Lay’s. A tak se hned začalo spekulovat, zda jestli přijde i oficiální spolupráce módní a potravinářské značky. A přišla.

Po botách za 40 tisíc, které si koupíte už obnošené, a stejně naceněné kožené tašce, která vypadá jako pytel na odpadky, přichází sáček od chipsů. 

Další díly (344)

Tři druhy, sebevědomá cenovka

Je tu tedy kožená taštička, která vypadá jako sáček od chipsů Lay’s. Uvnitř najdete povrch, který věrně kopíruje původní vzor, je tedy stříbřitý. Jen není mastný od oleje. Jinak to mastné bude… Zatím to vypadá na tři designy. Žlutou klasiku, pálivé chipsy, v černo-červené kombinaci a modré chipsy, které známe jako smetanu s cibulkou, Ale Balenciaga zvolila kombinaci kečup a sůl. Oproti původním obalům najdete pod logem Lay’s ještě značku Balenciaga Paris. Zatímco tuhle tašku musíte nosit v ruce jako sáček, na Aliexpresu mají kopii i s popruhem. A teď k té mastnotě: Cena bude 1.800 dolarů, tedy cca 40-45 tisíc korun. 

Kdo je Demna

Demna Gvasalia se narodil se 25. března 1981 v Gruzii v ortodoxní křesťanské rodině, ve 20 letech se s celou rodinou přestěhoval do německého Düsseldorfu. Vystudoval mezinárodní ekonomii na univerzitě v Tbilisi a návrhářství na Royal Academy Of Fine Arts v Antverpách. Spolupracoval s různými značkami včetně Louis Vuitton, od roku 2015 je kreativním ředitelem značky Balenciaga. O rok dříve se svým bratrem Guramem založil značku Vetements. Loni v srpnu spolupracoval s Kanye Westem, jinak též ambasadorem značky Balenciaga, na party k vydání alba Donda. Gvasalia je držitelem ocenění CFDA Fashion Awards, Accessories Designer of the Year na Fashion Awards a titulu Global Women’s Designer z roku 2021. Gruzínská prezidentka Salome Zurabišvili jej ocenila Medailí cti za přispění k popularizaci Gruzie. 

Ošuňtělé boty, vytahané kalhoty i igelitky aneb Trend, který vychází z looku bezdomovce

Redakce / 19. 04. 2022

Nejlepší bar nenajdete v Londýně ani New Yorku, vyhrál skrytý podnik, do kterého se prochází lednicí

Barbara Hacsi / 10. 10. 2022

Zdroj fotografií: archiv značky Lay’s a Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM