Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Trendy

Líčení z minulosti, které je v kurzu i dnes: Neonové stíny, lesk na rty i červená rtěnka

Andrea Machajdíková
26. 05. 2023

Ve světě módy i krásy se trendy stále dokola opakují. Které líčení z minulosti je v kurzu právě teď? 

Ledvinky, zvonáče, bokovky, ale i kouřové stíny, rudá rtěnka nebo výrazné obočí jsou trendy, které se neustále vracejí do módy. Často jsou jen lehce upravené, aby nepůsobily příliš retro. Letos se můžete vydat zpátky v čase až do 20. let a věřte nám, že všechno líčení si především během léta zamilujete.

Jak na nežádoucí chloupky: Holení přináší více nevýhod, depilace voskem bolí a IPL je poměrně drahé

Martina Hoblová / 24. 05. 2023

Kouřové líčení

Výrazné „kouřovky“ si líčily ženy už ve 20. letech. Tehdy je kombinovaly ještě s tmavou rtěnkou a světlým pudrem, takže výsledný look by dnes nebyl příliš žádoucí. Na nános světlého pudru tak zapomeňte a tmavou rtěnku klidně vyměňte jen za přirozený broskvový odstín nebo lesk. A pamatujte, že kouřové stíny, obzvláště v létě, nejsou ideální na denní nošení. Ale pokud vás čeká nějaký večírek nebo třeba festival, jděte do nich!  Nenechte se zmást, že ke kouřovému líčení jsou vždy nutné tmavé stíny. Pokud se na tak výrazné oči necítíte, zkuste si víčka vystínovat pomocí palety s hnědými a béžovými odstíny.

Červená rtěnka

Tuhle stálici má ve své kosmetické taštičce asi každá z nás. Ať už zrovna je v kurzu, nebo ji z předních příček sesadí jiné barvy, v podstatě s ní nikdy nešlápnete vedle. Její velkou výhodou je, že ji můžete nosit prakticky kdykoliv. Přes den krásně doladí přirozený make-up, ke kterému stačí jen rozjasňovač a řasenka, večer ji zase můžete zkombinovat s výše zmiňovanými kouřovými stíny. Červené rtěnky se nemusíte vzdát ani na svatbě, jako host rozhodně nikoho nepobouříte.

Červená rtěnka je nezbytnou výbavou každé Francouzky! Čím dalším vás mohou francouzské ženy inspirovat?

Herečka Margot Robbie a její přirozený look okořeněný červenou rtěnkou

Barevné oční stíny

Jedním z největších hitů celého letošního roku jsou barevné oční stíny, které v podstatě, co se líčení týče, definovaly celá 80. léta. Pokud máte odvahu zkuste neonové stíny, které skvěle doplní festivalový look. Klidně jich na víčko naneste hned několik, záleží vždy na tom, na co se cítíte.  Symbolem tehdejší doby jsou také nebesky modré oční stíny, které můžete klidně kombinovat i s modrou řasenkou. Pamatujte, že odlíčit se můžete vždycky, takže doporučujeme nebát se experimentovat.

Neonové líčení z pařížského street stylu

Třpyt

V 70. letech frčelo třpytivé líčení a stejně tak je tomu i letos. Je už jen na vás, jestli vsadíte jen na jeden blýskavý „prvek“, nebo se klidně rozzáříte od čela až po bradu. V kosmetickém arzenálu by vám tak neměl chybět bronzer, rozjasňovač, blýskavé oční stíny a lesk na rty s perletí. K opálené pleti se takový make-up skvěle hodí, a přestože se může jeho představa zdát výstřední, ve finále působí velmi přirozeně. Sluneční paprsky si s ním totiž krásně pohrají.

Produkty, které se vám v létě budou na líčení hodit, najdete v galerii:

Plavky na léto 2023: Pro ženy asymetrie a zemité barvy, pro muže pruhy a květiny

Andrea Machajdíková / 19. 05. 2023

Zavinovací šaty slaví 50 let: Vyberte si ty pravé, ve kterých strávíte léto

Andrea Machajdíková / 17. 05. 2023

Autorský článek
Zdroj fotografii: Profimedia, Shutterstock a archiv jednotlivých firem

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM