Ranní klub /
Celý playlist
Trendy

Králičí nora, koupel v kuličkách i království medúz: Kam v Praze vyrazit za zážitkem a dokonalou fotkou

Karin Šnýdrová
19. 11. 2022

Hon za dokonalou fotkou se stal symbolem dnešní digitální doby. Chcete si vyšperkovat Instagram originálním selfie nebo se zvěčnit s partou kamarádů uprostřed vzducholodě? Ukážeme vám pohádková místa v Praze, odkud si odnesete nevšední zážitek i plné album vzpomínek. 

Ať už vyrazíte s přáteli, partnerem, rodinou či na vlastní pěst, nudit se určitě nebudete. Večerní procházka v největším multimediálním parku Česka vás přenese do říše divů, v kreativním prostoru The Pop Up! se vrátíte zpět do dětských let a v holešovické galerii zjistíte, jaké to je, když se ocitnete mezi nebem a zemí. 

Šéfkuchař Jan Punčochář musí vyzkoušet všechno, i kdyby měl mít žaludeční potíže! Jak mu chutnaly smrduté švédské ryby?

Miloš Pokorný / 17. 11. 2022

Zpět do dětských let: The Pop Up! 

Nový druh výstavy v sobě snoubí umělecké instalace i interaktivní zábavu. The Pop Up! naleznete v pražském Podolí, a pokud toužíte po opravdu jedinečném zážitku, můžete si celý prostor pronajmout jen pro sebe a své známé. Pořádají se tu narozeninové party, rozlučky se svobodou, baby shower i profesionální focení. Za hřích ovšem stojí i klasická prohlídka, během níž vstoupíte do všech devíti místností. Každá z nich má jiné kulisy i atmosféru, což vytváří ideální prostor k focení. Zaplavte si v bílých kuličkách, zhoupněte se mezi obláčky nebo si zatancujte v barevných konfetách! Asi ani nemusíme zmiňovat, že na své si tu přijde každá generace. Vstupenka pro dospělého vychází na 225 Kč a pro děti do 18 let 195 Kč v případě, že ji zakoupíte online. Na místě je pak o něco dražší. 

V kuličkách si můžete zařádit i přesto, že jste majitelem řidičského průkazu. Věk tu totiž nehraje žádnou roli

Pohádka na dobrou noc: Lumina Park 

Teprve nedávno otevřel brány největší multimediální park v Česku, bude tu však jen do února. Světelná atrakce poblíž koupaliště Džbán napovídá, že si ji vychutnáte až po setmění, což umocní kouzelnou atmosféru 1,5 km dlouhé stezky. Osvětlené a ozvučené sochy na motivy pohádky Alenka v říši divů uchvátí jak malé, tak velké návštěvníky, kteří se za zvuku hudby ocitnou uprostřed jiného světa. Protože se všechny instalace nachází v exteriéru, nezapomeňte se teple obléct a samozřejmě váš výlet zdokumentovat. Standardní vstupenku do Lumina Parku zakoupíte za 220 Kč (úterý–čtvrtek), o víkendu si připlatíte 30 Kč navíc. Děti od 2 do 18 let mají nárok na zvýhodněné vstupné za 190 Kč ve všední dny a 220 Kč o víkendu. Přestože je park v pondělí oficiálně zavřený, na Mikuláše udělá výjimku. Pátého až osmého prosince tu bude speciální program pro děti. Potkají tu čerta, anděla i Mikuláše a mohou se těšit na dárečky zdarma.  

V Lumina Parku naleznete spousty skvělých světelných instalací, se kterými se budete chtít vyfotit, včetně pohádkového zámku

V jiném vesmíru: Svět Medúz 

Toužíte se teleportovat na jinou planetu? Přání si můžete splnit na střeše obchodního centra Arkády Pankrác. Právě tudy totiž vstoupíte do Světa Medúz a rázem budete mít dojem, že jste opustili matičku Zemi. Uvidíte největší kulovité akvárium světa, které je zapsáno v Guinnesově knize rekordů. Skrz něj pak můžete pozorovat fascinující život žahavců, a aby toho nebylo málo, těšit se můžete také na audiovizuální efekty. Na ploše větší než 700 metrů čtverečních narazíte na 38 akvárií s více než třiceti druhy medúz. Základní vstupné pro dospělého vyjde na 260 Kč, pro děti od 2 do 15 let pak na 170 Kč. 

Mezi nebem a zemí: Centrum DOX

Vzducholoď Gulliver najdete v holešovickém Centru současného umění DOX. Dostat se na palubu může jednoduše každý, kdo má vstupenku na některou z výstav či akcí v centru. Vzducholoď navazuje na střechu budovy, jejím autorem je architekt Martin Rajniš. Při tvorbě se inspiroval nebeskými plavidly z počátku minulého století. O tom, že se výsledek opravdu povedl, svědčí hned několik ocenění, která Gulliver získal. Vstupte do místa mezi nebem a zemí, do světa tvůrčí představivosti a nechte se unášen na vlnách fantazie. 

Instafriendly kavárny v Praze: Kam vyrazit na rande a kde napsat bakalářku?

Redakce / 15. 02. 2022

Sbohem Instagrame, vítej realito! Nová sociální síť nabírá na popularitě

Redakce / 16. 05. 2022

Zdroj fotografií: Lumina Park, The Pop Up!

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM