Ranní klub /
Celý playlist
Trendy

Ideální účes na léto? Copánky! Hodně vydrží, jsou k nepřehlédnutí, jen pozor na pěšinky

Karin Šnýdrová
11. 07. 2022

Jsou sice korunou krásy, ale vyžadují neustálou péči a v létě si říkají hned o dvojnásobnou pozornost. Přemýšlíte, jak zkrotit rozpuštěné vlasy, jenže obyčejný drdol už vás nebaví? Nechte si zaplést trendy copánky, které vám vydrží několik dní až týdnů. Vyzkoušejte boxerské nebo prodloužené kanekalonem. 

Sestřih na ježka je možná v horkém počasí tím nejpraktičtějším řešením, avšak jen málokterá žena se pro něj rozhodne. Obětovat dlouhou hřívu vyžaduje odvahu a přitom to není nutné ani v momentě, kdy vám vlasy přidělávají víc starostí než radosti. Spleťte je do šik copů a mějte je pod kontrolou i během adrenalinových zážitků, beach volejbalu či výletu na lodi. 

Účesy podle slavných: Kdo se ostříhal na Jágra a komu sluší wolf cut

Redakce / 01. 03. 2022

Podle návodu 

Ty zručnější z vás se do zapletených účesů mohou pustit samy, třeba podle tutoriálů na sociálních sítích. Nebo požádejte o asistenci šikovnější kamarádku. Pokud však chcete mít jistotu, že se výsledek povede přesně podle vašich představ, obraťte se na odborníky, kteří si s vaším přáním hravě poradí. Toužíte po dlouhých copech, i když máte vlasy sotva k ramenům? Nevadí. Požadovanou délku vám specializovaná kadeřnice nastaví pomocí kanekalonu. Jedná se o umělé vlákno připomínající lidské vlasy. Vyrábí se v nejrůznějších barvách, od přirozených odstínů až po ty extravagantní. 

Boxerské copánky 

Jednou z nejoblíbenějších variant jsou boxerské copy. Zaplétají se zpravidla po celé délce, takže vám vlasy při letních aktivitách nebudou překážet. Mimochodem, stejný účes nosila Hillary Swank (47) v kultovním dramatu Million Dollar Baby (2004), kde ztvárnila boxerskou šampionku. Nehodí se však pouze do tělocvičny, oceníte jej i na krátké dovolené nebo během stanování. V přírodě je dodržování beauty rutiny přece jen o něco složitější než v domácím prostředí či hotelovém pokoji. Na hlavě vám vydrží zhruba pět dní, a za tu dobu nebudete potřebovat šampon ani hřeben. Pokud se ale ve spánku hodně převalujete, obvažte copánky na noc hedvábným šátkem. Díky němu životnost účesu prodloužíte. Na odstávající baby hair můžete použít fixační řasenku. 

Hillary Swank nosila boxerské copánky ve filmu během tréninků s Clintem Eastwoodem (92) a nechyběly jí ani na zápasech

Barevné variace 

Originálnějšího looku docílíte díky zmíněnému kanekalonu. Nejenže budou vaše copánky o poznání delší a hustší než z přirozených vlasů, ale hlavně si můžete vybrat z nepřeberného množství barev. Vyrážíte na festival? Nechte si od pletařky vytvořit účes, který bude ladit k vašim outfitům. Pokud si boxerské copy necháte zaplést pouze u hlavy, mohou vám vydržet až dva týdny. Pozor ale na časté umývání, které vede k vylézání jednotlivých vlásků a někdy i celých pramínků. Obecně také platí, že čím tenčí copánky máte, tím déle účes zůstane pěkný. Jenže rasta copánky už tolik nefrčí.

Extravagantní styl

Fantazii se meze nekladou a možností, jak copánky zaplést je nespočet. Super vypadají takzvané bubble braids, které svým tvarem připomínají bublinky. Pakliže je doplníte barevným kanekalonem, můžete si být jisté, že se neztratíte ani uprostřed davu. Podobný typ účesu samozřejmě není pro všechny, ale extravagantním povahám bude sedět. Samotný náplet trvá většinou od jedné do dvou hodin a cenově se pohybuje kolem 1000 Kč.

Pozor na slunce 

Toužíte po duhových vlasech, ale odbarvit byste si je netroufly? I s tímto přáním můžete zajít do specializovaného salonu, kde vyjdou vašim požadavkům vstříc. Barevná hříva z kanekalonu nezničí vaše přírodní vlasy, a přesto nebude poznat, že ji máte díky syntetickým vláknům. Pokud si copánky necháte na hlavě vytvořit, je třeba dbát na zvýšenou opatrnost vůči slunečním paprskům. Pěšinky proto mažte opalovacím krémem nebo se chraňte alespoň šátkem. 

Největší festivalové taháky roku 2022

Redakce / 05. 05. 2022

Růžové plavky pro kluky a bikiny, ze kterých lezou prsa, pro holky: To jsou plážové trendy roku 2022

Redakce / 25. 04. 2022

Zdroj fotografií: Shutterstock, Profimedia, Pinterest, Instagram 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM