Expres Drive /
Celý playlist
Aktuálně

Nejlepší bar nenajdete v Londýně ani New Yorku, vyhrál skrytý podnik, do kterého se prochází lednicí

Avatar photo Barbara Hacsi
10. 10. 2022

Nejlepší bary na světě znají svůj letošní žebříček. Jednička mění působiště, poprvé nevyhrál bar z Londýna nebo New Yorku, ale z katalánské metropole Barcelony. 

Kromě žebříčku se předávají taky speciální ocenění například za udržitelnost, nejlepší menu nebo cena pro budoucí hvězdy barové scény. 

Další díly (326)

Nejlepší bar je v Barceloně

Nejlepším na světě je skrytý bar Paradiso v Barceloně ve čtvrti EL Born. Nachází se za pastrami bistrem, prochází se do něj lednicí. Jakmile vstoupíte do prostoru ve stylu Salvadora Dalího, překvapení neustávají, dát si můžete třeba Supercool Martini, které používá „přechlazenou“ směs ginu k vytvoření ledovce ve sklenici. K dispozici je také nové menu, vytvořené podle představ hlavního kreativce a spolumajitele Giacoma Giannottiho. Najdete v něm i uzený mléčný punč s bourbonem a tahini.

New York chybí na stupních vítězů, nikoliv v žebříčku 

Už druhým rokem stříbrný je londýnský Taer & Elementary. V přední industriální částí míchá spíše klasické drinky, zadní část je pak věnována už ambicióznějším koktejlům. Třetí příčka opět patří Barceloně, tentokrát tamnímu baru Sips. New York možná letos nemá stupně vítězů, stále má ale 6 barů v Top 50, včetně Overstory nebo Double Chicken Please, které se specializuje na koktejly, které se nebojí ingrediencí, které vídáte spíš na talíři.

Neděle
18:00 – 20:00
Trendy Expres
Dvouhodinovka o všem, co je trendy.
Barbara Hacsi

Čtrnáct nováčků

Ceny se předávají od roku 2009 a tentokrát se ceremoniál konal v Barceloně, bylo to poprvé, kdy se hosté nesjeli do Londýna. V Top 50 se letos objevilo 14 nováčků, což je neobvykle vysoké číslo. Ze žebříčku pak úplně vypadly ruské bary z Moskvy a Petrohradu, samozřejmě kvůli válečnému konfliktu na Ukrajině.

Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM