Ranní klub /
Celý playlist
Rozhovory

Patrik Hartl: Když mě napadne dobrý vtip, fakt se hrozně řehtám

Avatar photo Miloš Pokorný
16. 01. 2024

Hostem Ranního klubu byl spisovatel, režisér a majitel nezaměnitelného smíchu Patrik Hartl. S Milošem Pokorným probrali jeho nejnovější knihu, v níž se vtělil do ženské postavy, ale i to, proč pořád nemá čas a proč je mezi lidmi ve stresu.

Další díly (1004)

Nemám rád překvapení

Psal jsem ti v roce 2021, že bych tě rád pozval na rozhovor a ty jsi napsal, že bys hrozně rád, ale až v roce 2023. Myslel jsem si, že to byl překlep, ale bylo to tím, že jsi měl tolik práce. Ty všechno tak pečlivě plánuješ?
Já plánuju všechno, co se naplánovat dá, protože nemám rád překvapení.

To bych od tebe nečekal.
Já jsem vlastně plachý, nevím, o čem bych pořád mluvil.

Potřebuješ mediální klid?
Ano, já se s nikým moc nesetkávám. Jen se svou ženou, dětmi a lidmi z divadla, ale jinak s nikým. Stresuje mě, že nevím, co říkat. Proto plánuju. Život mám teď naplánovaný, ale jenom do konce roku 2026.

Vážně do roku 2026? Jak to tedy děláš, když nevíš, o čem s lidmi mluvit? Chodí k vám návštěvy?
Návštěvy organizuje moje žena, protože já bych se nikdy s nikým nesešel. Nic ode mě taky nečeká. Já stejně při těch návštěvách mlčím a poslouchám, co ostatní říkají, protože je to zábavné. Jsem mlčenlivý, proto píšu knížky a vymýšlím příběhy tam.

Jsi mediálně známým člověkem. Když jdeš někam sám bez manželky, neočekávají od tebe lidé, že budeš zábavný?
Já se na ně usmívám. Když na mě začnou mluvit lidi na ulici, tak mě to stresuje. Jediné místo, kde se cítím bezpečně, jsou vietnamské potraviny. Tam mě nikdo nepoznává a nic mi neříká.

Ondřej Sokol: Občas jsem arogantní, ale už to není jako dřív

Miloš Pokorný / 04. 05. 2023

Manželka dělá, že ke mně nepatří

Tvá aktuální knížka se jmenuje Gazely a píšeš ji očima ženy. Jak ses na to připravoval? Viděl jsi film s Melem Gibsonem Po čem ženy touží?
Film jsem viděl. Snažil jsem se do ženy vcítit. Vcítit se do situace té postavy. Snažil jsem se vcítit do principu uvažování žen. Říkal jsem si třeba: Co bych chtěla od našeho manželství? Co bych chtěla, aby se zlepšilo?

Ale píšeš tak, abys ženy nedehonestoval. Spíš ses snažil psát citlivě.
Přesně tak, já mám ženy velice rád. Úplně ideální by bylo, kdyby nebylo poznat, že to psal chlap. To by pro mě byla velká poklona.

Jak vůbec manželka snáší tvou popularitu?
Moje žena mě má ráda, ale nevyhledává pozornost. Takže buď dělá, že ke mně nepatří, nebo se otočí zády k lidem, kteří na mě mluví, a začne si třeba prohlížet okolní domy.

A co jí nejvíc vadí?
Jednou jsem se jí ptal a ona říkala, že například neví, jestli má upravené vlasy.

Albert Čuba: Průměrný herec Divadla Mír by si mohl dovolit byt v Praze

Miloš Pokorný / 25. 12. 2023

Bez psaní to není ono

Máš už v hlavě námět na další knížku?
Teď už jsem u šesté kapitoly. Knihu mám vymyšlenou už dlouho, asi rok a půl. Mám vymyšlený celý příběh od začátku do konce, teď skládám jednotlivé děje a situace. Nesnáším prázdnotu.

Takže musíš pořád psát?
Jakmile dopíšu, mám dva týdny volno a pak hned začnu pracovat na další knížce. Když se do ní ponořím, konečně přestanu být nervózní.

Měl jsi i úspěšný film Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Přišla nějaká další nabídka?
Žádnou nemám. Myslím, že se producenti spíš lekli, protože ten film byl skutečně úspěšný. Producentsky to bylo velmi odvážné dílo a nestálo zrovna málo.

Patriku, ty jsi proslulý i svým smíchem. Působíš na lidi nesmírně pozitivně. Řekni mi, kdy ses naposledy opravdu odboural smíchem?
To už je hodně dávno. Tak před několika lety. Máloco mě odbourá. Opravdu nejvíc ze srdce se ale zasměju svým vtipům. Když vymýšlím příběh, píšu knihu a napadne mě dobrý vtip, fakt se hrozně moc řehtám.

Jaké překvapení jsme si pro Patrika Hartla připravili a jak na něj reagoval? Co si myslí o ženách? A kde si nejvíc odpočine?
To se dozvíte v přehrávači a také ve videu. Archiv všech rozhovorů z Ranního klubu najdete v sekci Podcasty, v aplikaci Expres FM a ve vaší oblíbené podcastové službě. Videoarchiv rádia Expres FM hledejte na Stream.cz!

David Kraus: Konec v Show Jana Krause jsem tátovi oznámil v dopise

Miloš Pokorný / 04. 01. 2024

Saša Rašilov: Herecké povolání je vysoce infekční, jednou vezmete dítě do práce a je to v háji

Miloš Pokorný / 26. 12. 2023
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM