Víkend na Expres FM /
Celý playlist
Rozhovory

Kryštof Hádek o novém filmu: Proč se premiéra odsouvala, o strachu ze špionáže i smíchu nad scénářem

Avatar photo Miloš Pokorný
24. 11. 2022

V Ranním klubu se zastavil český herec Kryštof Hádek. S Milošem Pokorným probral svůj aktuální film Grand Prix, ale rozpovídal se také o divadle. 

Jaká byla jeho první reakce na scénář k filmu Grand Prix? Má vůbec rád auta? A jak zvládá skloubit náročné natáčení s divadlem? 

Další díly (1004)

Říkal jsi mi, že máš hodně práce. Co to znamená?
Teď jsem dotočil romantickou komedii, která bude v kinech příští rok, točila se z půlky na Slovensku. Takže jsme byli 14 dní v Bratislavě a 14 dní v Hradci Králové. Do toho jsem dělal ještě jeden projekt, takže jsem takhle 3x přejel, to je pak náročnější. 

Co tě drží v kondici? 
Kafe. Měl by to být spánek, který ale příliš nevychází. Potřebuji minimálně šest hodin. 

Stihneš se vyspat mezi natáčením v americkém karavanu? 
Nevím, jestli jsou americké, vypadají spíš jako na Mácháči, občas se mi povede se vyspat. 

Ty se objevuješ v novém filmu Grand Prix. Pověz nám pointu příběhu… 
Je to příběh o třech kamarádech, kteří jsou fanoušky formule a aut. Moje postava je bývalý motocrossový závodník. Otec tří dětí. Nějakou shodou náhod se vydají do Barcelony na velkou cenu Formule 1 přes celou Evropu a cestou se dějí určité věci. 

A ty sám jsi fanda aut? 
Vlastně ano. Mám rád auta. Někde jsem dokonce slyšel, že auta jsou takový obývák každého, že vnitřek je takový prostorný, a tam se člověk zavírá. Já mám auta rád, ale myslím, že zdravě. Je to přeci jen spotřební věc. 

Celý rozhovor můžete zhlédnout ve videu

Když jsi dostal do ruky námět, co tě nejvíc bavilo? 
Poprvé jsem si to přečetl snad už v roce 2015, dlouho se to připravovalo. Pak vznikaly různé verze, takže od prvního čtení se příběh posunul ještě dál a jiným směrem. Ale pamatuju si, že jsem to četl někde venku a hodně jsem se smál. Přišlo mi to na české poměry takové netypické.

Jak dlouho jste točili v Barceloně? 
Celkově jsme ve Španělsku byli asi týden. Přejeli jsme tam z Francie. Točili jsme to opravdu reálně, že jsme vyjeli ze Cvikova a přes Německo a Francii jsme tam dojeli. 

Jak se točilo na Formuli 1? 
Točilo se za běžného provozu. My jsme film dotočili v roce 2021, ale kvůli covidu Velká cena sice byla, ale bez diváků. Bylo poměrně zásadní, aby tam diváci byli. Museli jsme prostě počkat, takže jsme tam byli ještě letos v květnu, to už tam bylo asi 300 tisíc lidí. Bylo zajímavé to vidět. Je to taková obrovská Matějská, jsou tam všude atrakce s tematikou Formule 1.  

Dostanete se s kamerou i do zákulisí? 
Do boxů? Je strašně těžké se tam dostat. Ve filmu to máme, ale neřeknu vám, jak se tam dostali. Oni si to strašně hlídají, asi se bojí nějaké špionáže. 

S kým ses v Grand Prix sešel? 
Obsazení je krásné. Trojice, se kterou jsme dojeli do té Barcelony, je Štěpán Kozub, Robin Ferro a já. Pak je tam Marek Daniel, Miroslav Donutil, Táňa Dyková, Anička Kameníková a Michal Režný. 

Jak stíháš vedle toho všeho divadlo? 
Už asi 17 let jsem v divadle Studio DVA, to je moje domovina. Nikde jinde nejsem. 

A v čem tě můžeme vidět? 
Jsem asi ve čtyřech titulech. Máme tam Revizora, dále představení Beckham od Petra Zelenky, letošní novinku od Patrika Hartla, Lovce bobrů s Bobem Kleplem, pak je tam Poprask na laguně.  A to je asi všechno. 

Štěpán Kozub: Člověk se při humoru nesmí bát

Redakce / 27. 11. 2021

Hana Vagnerová: Nezvládla bych žít v otevřeném vztahu, to ale neznamená, že to odsuzuji

Miloš Pokorný / 22. 11. 2022

Foto: Expres FM / Vašek Mašinda

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM