Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Ostatní

Pět měsíců čekání: Will Smith sklízí kritiku za směšně pozdní omluvu

Iva Růžičková
04. 08. 2022

Jen málokdo si pamatuje název snímku, který si z letošního udílení Oscarů vysloužil cenu za nejlepší film (V rytmu srdce o dívce, která má neslyšící rodiče). Všichni však vědí, že to byl ten ročník Oscarů, kde se fackovalo v přímém přenosu. Po mnoha měsících se Will Smith odhodlal (či probral z letargie?) a zveřejnil video se svou omluvou za tento incident. 

Rčení „Lepší pozdě, nežli nikdy“ v tomto případě zanechává zvláštní pachuť.

Učitelky Zendaya a Julia Roberts, pohřební koordinátorka Angelina Jolie nebo zmrzlinář Ruppert Grint: Čím chtěly být celebrity

Kristýna Ševčíková / 03. 08. 2022

Citové vydírání

Omlouvání se za něco nepřijatelného v sobě nese cosi z citového vydírání. Ten, kdo překročil hranice vkusu nebo dokonce hranice fyzické integrity druhého, se omluví a domnívá se, že teď už bude všechno hezké a všichni se budeme usmívat. Slovy Willa Smithe: „Chris ještě není připravený si promluvit, ale až bude, jsem tu pro něj.“ Poškozený však má plné právo netoužit po dalším kontaktu.

Kritici Willa Smithe podezírají, že jednoduše přecenil svou popularitu a nepředpokládal, že se jeho akt nevyžádané ochrany cti jeho manželky nedočká podpory, ba naopak, že společnost jeho jednání odsoudí čistě proto, že takto se spory neřeší, a že tedy tímto krokem možná i nevratně poškodil svou kariéru. Krátce po ubalení oné facky nebylo znát, že by cítil nějak zvláštní lítost, protože prostě vesele odhopkal pařit ve velkém stylu.

Facka na Oscarech se stala námětem lidové tvořivosti – mimo memů a videí vznikl i tenhle berlínský murál

Nemocný svět

Will Smith se v onom videu zveřejněném minulý pátek (tedy pět měsíců poté) omlouvá nejen Chrisu Rockovi, ale také jeho matce a celé rodině, sedí na pohovce, zlými jazyky přirovnávané k terapeutické, a za ním je dojemný nápis World Is Sick, Love Is Cure. Na vyléčení Smithovy kariéry bude potřeba rozhodně hodně lásky. Časy, kdy bylo cool prohlásit se samozvaným rytířem a uštědřovat pro svou Dulcineu rány, jsou jednoduše pryč.

Will Smith a David Beckham šermují, Mr. Bean závodí na okruhu: Adrenalinové koníčky slavných

Martina Hoblová / 19. 07. 2022

K Drew Barrymore pro levné brýle, k Alonsovi pro tričko, k DeNirovi na večeři: Slavné tváře a jejich úspěšné podnikání

Kristýna Ševčíková / 15. 07. 2022

Autorka: Iva Růžičková
Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM