Sunday Night Cream /
Celý playlist
Ostatní

Musel zlevnit, zájemci se stejně nehrnou: Opulentní sídlo herce Marka Wahlberga za 80 milionů dolarů nikdo nechce

Karin Šnýdrová
15. 12. 2022

Ještě než se stal hvězdou stříbrného plátna, bodoval v hudební branži. Coby rapper Marky Mark obsadil v devadesátkách první příčky amerických hitparád a za své debutové album Music for the People získal platinovou desku. Dařit se mu začalo také u filmu. Ale podaří se mu zbohatnout i na trhu s realitami? Mark Wahlberg se snaží prodat dům za 80 milionů dolarů. 

Hollywoodský herec se zamiloval do pozemku v horách Beverly Hills. Za 6,14 akrů zaplatil v roce 2009 celkem 8,25 milionů dolarů. Než se ale mohl na vysněnou adresu s manželkou Rheou Durham nastěhovat, chvíli to trvalo. Stavba sídla byla dokončena až o pět let později. Za životem v Kalifornii teď udělal Mark Wahlberg tlustou čáru a přesunul se s celou rodinkou do Nevady. O jeho předchozí rezidenci však zatím není zájem ani mezi boháči. 

Dům v Malibu jí shořel na popel, teď se vrací na místo činu: Miley Cyrus koupila luxusní vilu za 7,9 milionu dolarů!

Karin Šnýdrová / 01. 12. 2022

Zločinec Mark 

Hvězda snímků Planeta opic (2001), Skrytá identita (2006), Fighter (2010) či Méďa (2012) a Méďa 2 (2015) nebyla v mládí žádným svatouškem. Mark Wahlberg se už ve třinácti letech potýkal se silnou závislostí na kokainu a o dva roky později šel za mříže. Spolu se svými kamarády napadl a zbil Vietnamce a během útoku si neodpustil ani rasistické poznámky. Byl obviněn z pokusu o vraždu, nakonec si však ve vězení pobyl jen 45 dní. Od tvé chvíle zloducha v sobě potlačil a vydal se na správnou cestu. S manželkou má jednapadesátiletý herec čtyři děti: Ellu (19), Michaela (16), Brendana (14) a Grace (12). Do Nevady se odstěhovali především kvůli nim. V novém bydlišti mají totiž víc možností, jak se věnovat milovanému jezdectví, basketu nebo golfu.

Minulost Marka Wahlberga je poněkud temná, dnes už ale seká latinu. Mimochodem, věděli jste, že střední školu si dodělal teprve ve 42 letech?

Příliš drahý dům 

Zbavit se luxusního domu v Beverly Hills ovšem není jen tak. Mark Wahlberg jej nabídl k prodeji už letos v dubnu za částku 87,5 milionu dolarů, jenže žádný kupec neprojevil zájem. Poptávka po bydlení za velkou louží je údajně nížší i kvůli vysokým úrokům v rámci hypoték. Herec tedy své sídlo na chvíli z realitního trhu stáhl, už je ale případným zájemcům znovu k dispozici. Tentokrát „jen“ za 79,5 milionu dolarů. Pompézní palác o rozloze 2.834 metrů čtverečních je v současnosti sedmým největším domem v okrese Los Angeles, který si můžete koupit. 

Golfové hřiště i tenisový kurt 

Už se těšíte, až zjistíte, jak vypadá interiér? V domě je 12 ložnic a neuvěřitelných 20 koupelen, učaruje vám rovněž šatna o velikosti obchodu, domácí posilovna, kinosál, vinný sklep i dvojité schodiště v hale. Na pozemku samozřejmě nesmí chybět velký bazén s vodopádem a najdete zde také tenisový kurt či golfové hřiště. Teď už se ale pojďte přesvědčit na vlastní oči, že Mark Wahlberg umí žít jako král. 

Pastor, chovatel pštrosů, hollywoodská hvězda. K jakým profesím utekli známí hudebníci?

Redakce / 30. 12. 2021

Bohatší o 27 milionů dolarů: Alec Baldwin prodává svůj luxusní dům, kde žil s Kim Basinger i novou rodinou. Podívejte, co může být vaše

Karin Šnýdrová / 24. 11. 2022

Kýčovitý dům, v němž naposledy vydechla Ivana Trump, je na prodej: Zlato, růžový mramor a leopardí vzory vás přijdou na 26,5 milionu dolarů

Karin Šnýdrová / 08. 12. 2022

Zdroje: dailymail.co.uk, nypost.com, latimes.com, people.com, cbsnews.com, theguardian.com
Zdroj fotografií: Profimedia 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM