Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
Ostatní

Televizní hvězdy 90. let: Kam se poděly, jak dnes vypadají a čemu se věnují?

Redakce
V 90. letech jsme tyto slavné televizní hvězdy všichni milovali a obdivovali. Jak moc se za ta léta tyto celebrity změnily? A kam se vlastně poděly, dvě z nich se na veřejnosti objevují jen sporadicky a své soukromí si pečlivě střeží. Zjistěte, čemu se dnes legendy 90. let věnují a jak žijí.
28. 06. 2021

Mary-Kate a Ashley Olsen

Kariéra těchto slavných dvojčat začala už v roce 1987, kdy je tehdy jejich maminka jako devítiměsíční miminka vzala na konkurz seriálu Plný dům. Po dalších 8 let se obě dívky dělily o roli Michelle Tanner. Seriál je proslavil po celém světe. V roce 1991 toho chytře využily a začaly prodávat vlastní oblečení, knihy, CD, plakáty a panenky. Společnost byla vedena jejich právníkem. Dvojčata se v té době velmi rychle stala nejbohatšími dětmi na planetě. V devíti letech už toho měly za sebou tolik, že vydaly vlastní biografii. Následovaly filmy pro náctileté – Výlet do Paříže a Jeden den v New Yorku. Pak ale jejich herecká kariéra rázem skončila. Bylo to na základě jejich rozhodnutí, prý se obě cítí spíše jako podnikatelky než herečky. Nyní se dvojčata věnují módnímu návrhářství a úspěšně rozjely několik značek oblečení. A co jejich soukromý život? Mary-Kate Olsen (35) se vdala za bratra bývalého francouzského prezidenta a úspěšného bankéře Oliviera Sarkozyho (52). V médiích se objevily zprávy, že se momentálně rozvádějí, a dokonce ji vyhodil z domu. Ashley Olsen (35) ještě vdaná není. V minulosti randila například s hercem Jaredem Leto (49) či cyklistou Lancem Armstrongem (49). Momentálně chodí s Louisem Eisnerem (32), se kterým ji přátelství pojilo mnoho let. Ashley Olsen si přísně střeží soukromí, ale spekuluje se o tom, že pár je zasnoubený.

profimedia-0137168939.jpg

profimedia-0053943287.jpg

Foto: Profimedia

Neuvěřitelně rozmazlené celebrity: Kdo vyžadoval okvětní plátky růží v záchodové míse a kvůli komu se předělával celý hotelový pokoj?

Christina Applegate

Christinu Applegate (49) si většina z nás vybaví díky její roli prostoduché Kelly Bundové v seriálu Ženatý se závazky, který na televizních obrazovkách běžel v 90. letech. Její herecká kariéra však začala už v roce 1979, kdy se spolu se svou maminkou objevila ve filmu Král Kobra. Také jsme ji mohli vidět v několika dalších filmech – Prostě Sexy, Návštěvníci: Cesta do Ameriky, Bláznivá dovolená a Mládí v Oregonu. Kromě filmu se herečka věnuje i muzikálu, v roce 2004 debutovala na Brodwayi v muzikálu Sweet Charity. Za svůj skvělý herecký výkon v seriálu Smrt nás spojí, obdržela v roce 2020 cenu Emmy. Jejím manželem je nizozemský muzikant Martyn LeNoble, vychovávají spolu desetiletou dceru Sadie Grace. Herečka se také podílí na osvětě a kampaních týkajících se rakoviny prsu. Tato nemoc jí byla diagnostikována v roce 2008. Christina Applegate byla kvůli této diagnóze nucena dvojitou mastektomii. Poté se rozhodla nechat si poprsí znovuobnovit za pomoci plastické chirurgie. V roce 2009 se umístila na prvním místě žebříčku nejkrásnějších lidí světa.

profimedia-0099008041.jpg

profimedia-0493891595.jpg

Foto: Profimedia

Celebrity, které litují plastických operací: Posuďte sami, nevypadaly předtím lépe?

Winona Ryder

Winona Ryder (49) svou televizní kariéru zahájila roku 1986, kdy si jako čtrnáctiletá zahrála ve filmu Lucas. Do povědomí diváků se posléze dostala v roce 1989, kdy si zahrála ve filmu Smrtící atrakce. Ocenění kritiků se dočkala v roce 1993, kdy byla za roli ve filmu Věk nevinnosti nominována na Oscara. Většina českých diváků si ji bude zřejmě pamatovat díky roli křehké Kim Boggs ve filmu Střihoruký Edward, kde si zahrála po boku Johnnyho Depppa. Ve filmu jste ji mohli vidět jako plavovlásku, v současné době se herečka vrátila ke své přírodní kaštanově hnědé barvě vlasů. V 90. letech si zahrála v dalších známých snímcích: Vetřelec: Vzkříšení, Čarodějky ze Salemu a ve filmu Drákula. Herectví se věnovala i v dalších letech. Její popularita nyní opět závratně stoupá poté, co se objevila v kultovním seriálu Stranger Things. Co se týče jejího osobního života, v minulosti randila se slavnými herci, například s Mattem Damonem (50). Dokonce byla zasnoubená s Johnny Deppem (58), ale pár se nakonec rozešel. Už více jak 10 let chodí se svým přítelem Scottem Mackinlaym. Svatbu zatím neplánují, herečka se nechala slyšet, že raději se nikdy neprovdá, než by byla několikrát rozvedená.

profimedia-0570468802.jpg

profimedia-0503471012.jpg

Foto: ProfimediaDiskuzeVstoupit do diskuze

Sdílejte

Další na Expres FM