Ranní klub /
Celý playlist
Ostatní

Den, kdy jsme poprvé vyrazili za Přáteli: Z ústřední šestice se stali kamarádi i ve skutečnosti

Avatar photo Michal Plšek
22. 09. 2023

22. září je 265. den roku, do jehož konce zbývá 100 dní. Svátek slaví Darina, Gerda, Mořic, Justýna a Damián. V roce 2017 začal v Praze první historický ročník tenisového Laver Cupu, který má ambici být každoročním turnajem Evropy proti zbytku světa. 

Co se stalo ve světě showbyznysu? A kdo slavný se narodil?

K.Flay: Kromě sluchu jsem ztratila i pocit pevné půdy pod nohama, byla to náročná cesta

Veronika Koloušková / 21. 09. 2023

Narodili se

Joan Jett, americká hudebnice (1958)

Kytaristka, zpěvačka, skladatelka a producentka je zakládající členkou kapely The Runaways. Se svou skupinou Joan Jett & The Blackhearts zabodovala v roce 1982 v americké hitparádě se singlem I Love Rock’n’Roll, na Britských ostrovech to se svým největším hitem dotáhla na bramborovou medaili. Často je označována jako Pramáti punku.

Nick Cave, australský hudebník (1957)

Zpěvák, hudební skladatel, textař, herec a spisovatel se hudbě začal věnovat počátkem sedmdesátých let, kdy spolu s multiinstrumentalistou Mickem Harveyem založil postpunkovou skupinu, jejíž název se po několika změnách ustálil na The Birthday Party. Už 40 let vystupuje s uskupením The Bad Seeds, v roce 2006 navíc založil rockovou kapelu Grinderman. Jeho hudba není určena k bourání hitparád, proto není divu, že největší komerční ohlas má duet s australskou popovou divou Kylie Minogue Where The Wild Roses Grow. 

Richard Fairbrass, anglický zpěvák (1953)

Ještě než s bratrem Fredem založil skupinu Right Said Fred, spolupracoval s Boy Georgem nebo Davidem Bowiem. Největší úspěch slavil v roce 1991 singl I’m Too Sexy (americké číslo 1, britské číslo 2), o dva roky později pak ovládli ostrovní žebříček s albem Up. V posledních letech je Richard propírán médii jako odpírač proticovidových opatření (přestože byl s onemocněním hospitalizován) a zastánce teroristického režimu Vladimira Putina. 

David Coverdale, anglický zpěvák (1951)

Společně s kapelou Whitesnake, v jejímž čele už 45 let stojí, v roce 1987 ovládli americkou hitparádu s písní Here I Go Again. Ještě před založením Whitesnake byl Coverdale zpěvákem Deep Purple (1973-1976).

Dále se narodili: 

Sabine Lisicki, německá tenistka (1989)
Tom Felton, anglický herec, známý jako Draco Malfoy v sérii filmů o Harry Potterovi(1987)
Thiago Silva, brazilský fotbalista, momentálně hájící barvy londýnské Chelsea (1984)
Erdoğan Atalay, německý herec, Semir ze seriálu Kobra 11 (1966)
Arnošt Goldflam, český herec, režisér a spisovatel (1946)
Miroslav Smotlacha, český chemik a popularizátor mykologie (1920-2007)

Stalo se

1994

Premiéru měl sitcom Přátelé (Friends) z pera dvojice David Crane & Marta Kauffman. Z tehdy neznámých herců se staly hvězdy první velikosti, Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry a David Schwimmer se stali přáteli i ve skutečném životě a při vyjednávání o honorářích táhli za jeden provaz. Seriál se dočkal 10 sérií, poslední epizoda běžela na stanici NBC 6. května 2004. 

1991

Bryan Adams přepsal historické statistiky, když jeho hit (Everything I Do), I Do It For You strávil šestnáct týdnů na vrcholu britského singlového žebříčku. Dodnes je to rekord v nepřetržité vládě ostrovní hitparádě.

1958

Král rock’n’rollu Elvis Presley narukoval do americké armády. V té době byl považován za nejznámější jméno ve světě zábavy. Během dva roky trvající služby byl Elvisův život ovlivněn mnoha způsoby. Nedlouho předtím, než byl převezen do Německa, zemřela jeho matka Gladys Presley ve věku 46 let na infarkt. Zatímco žil v Bad Nauheimu, potkal svou budoucí manželku Priscillu. Stal se také závislým na barbiturátech a stimulantech, což ho stálo nejen manželství, ale také život (zemřel ve věku 42 let v roce 1977). Po svém propuštění ze služby našel nové, starší fanoušky – částečně díky své armádní zkušenosti, částečně díky zklidnění své hudby. 

Elvis žije v Argentině, zahrál si v Sám doma a na svém náhrobku nám nechal vzkaz: Nejslavnější konspirační teorie o Králi rock’n’rollu

Martina Hoblová / 18. 10. 2022

Už 10 let je šťastný po boku jediné ženy: George Clooney s Amal jsou jedním z nejzářivějších párů showbyznysu

Michaela Dočkalová / 21. 09. 2023

Zdroje: wikipedia.org, onthisday.com, thisdayinmusic.com, csfd.cz

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM