Ranní klub /
Celý playlist
Lifestyle

Miska s rýží a zeleninou je hit: Kde v Česku můžete ochutnat nejlepší poké?

Karin Šnýdrová
04. 08. 2022

Nejfotogeničtějším pokrmem současnosti je bezpochyby poké bowl. Miska rýže s úhledně naskládanou zeleninou opravdu vypadá v instagramovém feedu skvěle, ale poděkuje vám za ni především váš žaludek. Tedy alespoň za předpokladu, že se vydáte do podniků, které havajskou specialitu umí připravit. 

Trendům podléhá i gastronomie a poke jim vévodí už pár let. Na přípravu tohoto jídla nemusíte mít michelinskou hvězdu, základem jsou kvalitní ingredience a pak už záleží jen na vaší fantazii a chuťových preferencích, jak suroviny zkombinujete. Mezi ty hlavní patří syrová ryba a vařená rýže, bezmasá varianta má však také něco do sebe. Nechce se vám trávit čas v kuchyni? Pak vyrazte do bister či restaurací a užijte si oběd bez práce. 

Povinná výbava do koupelny, a to i pro muže: Ty nejnutnější kosmetické produkty, které prostě musíte mít

Karin Šnýdrová / 02. 08. 2022

Bistro Poke Bo (Ostrava) 

Sympatické bistro vyrostlo na ostravské Střelniční ulici teprve loni, ovšem spokojených návštěvníků už má stovky. Vybrat si zde mohou masožrouti i fandové rostlinného stravování a velká miska (500 g) je vyjde od 200 do 300 Kč. Je libo trhané hovězí, roastbeef, krevety či marinované tofu? V Poke Bo vám splní přání.

The Bowls (Praha)

Hlavní město je pro milovníky exotické kuchyně hotovým rájem. Vyhlášené podniky máte doslova na každém kroku. Pokud se ocitnete na pražském Smíchově a budete šilhat hlady, zamiřte do The Bowls a vyberte si z místního menu. Za porci zaplatíte od 200 do 300 Kč.  Ať už se rozhodnete pro tradiční havajskou verzi se sushi rýží, čerstvou zeleninou a rybou nebo sáhnete po vege variantě, gurmánský zážitek vás nemine. A jestliže jste spíš na sladké, otestujte sweet bowl s ovocem.

Pokecz (Brno)

Lehké, svěží a nutričně vyvážené jídlo naleznete i v Pokecz, které má v Brně hned dvě pobočky. Kromě vynikajícího menu vás uchvátí i místní interiér. Kombinace dřeva a živých rostlin zkrátka láká k delšímu posezení. Za velkou misku nezaplatíte víc než 258 Kč a nají se tu i strávníci se speciálními požadavky. Mohou si vybrat třeba bezlepkovou, dietní či veganskou variantu.  

Poke Bistro (České Budějovice) 

Poke Bistro je vyhlášené na jihu Čech a kromě tradičních havajských misek si můžete pochutnat i na rýžových závitkách nebo asijských polévkách. Nejdražší Poke Bowl prodávají za 240 Kč a pokud máte rádi ostré, neváhejte sem zavítat. Myslí totiž i na milovníky pálivého jídla. Skvělá je také možnost objednávky na míru. Plánujete-li akci, na které by podle vás poké nemělo chybět, Poke Bistro vám pohoštění s radostí připraví. Jen je třeba objednávku vyřídit včas. 

Freší na pěší (Hradec Králové)

Ačkoliv se jedná o salátový bar, tradiční poké za 222 Kč tu umí na jedničku. Otestujte misku s marinovaným lososem nebo tuňákem, krevetami, trhaným hovězím či smaženým tofu a pokud nebudete mít dost, namixujte si vlastní salát podle chuti. Zdravé a kvalitní suroviny zaručeny!

Instafriendly kavárny v Praze: Kam vyrazit na rande a kde napsat bakalářku?

Redakce / 15. 02. 2022

To nejlepší ze street foodu: Currywurst, kebab i český chlebíček

Karin Šnýdrová / 10. 06. 2022

Zdroj úvodní fotografie: Shutterstock

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM