Saturday Night Fever
DJ Jayyare
Celý playlist
Poslouchat online
Saturday Night Fever /
Celý playlist
Lifestyle

Bába pod kořenem, pražský Aragorn a kultovní svatba Jiřího Káry: Připomeňte si legendy z hlubin internetu

Avatar photo Carlito Brigante
18. 08. 2022

Známá pravda říká, že to, co se jednou ocitne na internetu, zůstane v jeho spárech navždy. Zvlášť pokud jde o ikonické kousky s nevyčíslitelnou popkulturní hodnotou. A že je z čeho vybírat!

Zavzpomínejte s námi na kultovní Bábu pod kořenem, pražského Aragorna nebo svatbu Jiřího Káry. A pokud vám některé video v našem výčtu chybí, dejte nám vědět v diskuzi.  

Umění zadarmo: Udělejte si výlet za nejhezčími murály v Česku

Karin Šnýdrová / 12. 08. 2022

Bába pod kořenem

„Příběh jakoby se stal ve vzdálené divočině, ale z České republiky“, těmito slovy uvedl před deseti lety Ray Koranteng asi nejslavnější reportáž v historii Televize Nova. Neuvěřitelný příběh paní Zdeny, která uvízla v kořenovém systému stromu, ztratila řeč a po vzoru vojáků z první světové války se zahřívala vlastní močí, letos oslavil deset let!

Boj o holý život a ještě legendárnější televizní reportáž, která se dočkala stovek parodií, memů a odkazů. Slavný český MMA zápasník Viktor Pešta dokonce jako Bábu pod kořenem nazval svou oblíbenou bojovou techniku. Na paní Zdenu a její – dle vlastních slov – jedenáctihodinový boj o přežití, nebude díky její ochotné rekonstrukci nikdy zapomenuto!

Mám právo sedět! 

A teď jeden kult z městské hromadné dopravy. Za plného provozu je občas náročné sehnat místo na sezení, což znepokojilo neznámou padesátnici, která musela oželet svou preferovanou sedačku. A pak už to jelo! Legendární čtyřminutová salva urážek vstoupila do dějin českých dopravních prostředků. Každá agrese vůči okolí má ale své meze, a tak po zhruba tisícovce urážek nejtvrdšího zrna a desítkách plivanců ukázali hlučné padesátníci spolucestující donucovacími prostředky dveře. A jak to bylo dál, už nikdo neví.

Aragorn vs taxikář 

Jedna věc je nadávat v metru, druhá vytáhnout meč na Vinohradech. Inu to bylo tak, když se jednoho slunného dne potkal historický šermíř (lidově přezdíván jako pražský Aragorn) a taxikář kompletně oděný do neslušivého rudého kompletu. Po sérii výměny názorů přešla slova v činy. A skoro se nechce věřit, že se nejedná o bollywoodský biják. Taxikářův úder pěstí do zadního skla auta, je opětován zásahem šermířským mečem do ramene a následným opětováním vysklením zadního okna taxikářova povozu. Podle následné reportáže TV Nova měl příběh ještě dohru. Nám však postačí nestárnoucí video, kde byla porušena zhruba tisícovka dopravních předpisů a hlavně zde na sebe narazily dvě velmi prudké povahy z odlišných světů.

Hakys vyhlašuje válku metalu 

Okolo roku 2010 panovala velká rivalita mezi hiphopery a metalisty na diskuzních fórech Lidé.cz nebo Líbímseti (to bylo něco jako sociální sítě), kterou se rozhodl rozčísnout obránce hiphopové komunity zvaný jako Hakys. Z poznámkového bloku si pak sepsal seznam toho, co na tvrdé muzice neuznává. Nutno dodat, že na kreativitě opravdu nešetřil. Také tento nadávkomat se dočkal několika remixů a nesmazatelně zůstal v srdcích zastánců obou žánrů. Zpětně musíme ocenit i smířlivá slova, kterými Hakys ocenil okovaný tábor, když vychválil kapelu „Slípknot“ a jejich „Psychosociál“. Hezky s pokorou a respektem. 

Video je určeno pouze dospělým uživatelům a zhlédnout ho můžete zde.

Svartův jump 

„Nic mu není!“ „Je mu hodně!,“ Jak bychom mohli zapomenout na Svartu. V časech, kdy mobily natáčely jen VGA kvalitou, vznikl klenot adrenalinového rázu. Puberťák známý jako Svarta s několikrát pozastaveným rozběhem skáče jako Rambo ze střechy do větví stromů, ale protože není Rambo, tvrdě dopadá na beton. Dva přátelé mimo záběr se mezitím domlouvají jestli mu přispěchat na pomoc, nebo nechat našeho hrdinu ležet na zemi (pravděpodobně v kaluži krve). Komentátorský výkon na jedničku a street kredit do konce života. Dospělý Svarta se na konci roku 2020 opět připomněl veřejnosti a dokonce si založil oficiální YouTube kanál. Lidový hrdina ukázal světu, že se živí manuální prací, žije spokojený rodinný život a prodává vlastní merch, takže je z té jeho rány dokonalý happy end.

Opilý pohodář na kole

V pohodářském duchu pokračujeme s cyklistou, který si dal trochu víc do trumpety. S 1,42 promile v krvi se poté vydal zvesela na kolo, kde jej ovšem zastavili policisté. Krom přítomnosti mužů pořádku byl na místě ještě štáb Novy a začal trolling v přímém přenosu. Vysmátý mladík podstupuje dechovou zkoušku, kde nezapomene připomenout, že to odpovídá těm čtyřem pivům, co měl. Ještě vtipnější je pak rozprava mezi tendečním televizním zpravodajem a cyklistou, který dokáže bryskně otočit ve srandu jakýkoliv všetečný dotaz. Nakonec z toho byla cesta na záchytku, pokuta a obava, že mu pánové s kamerou vezmou kolo. Za tu legraci to sice stálo, ale vy to raději nezkoušejte! 

Svatba Jiřího Káry 

A to nejlepší na konec? Svatba Jiřího Káry je asi nejkultovnějším videem, které na českém internetu uvidíte. Kult nevšedního svatebčana dokonce zašel tak daleko, že se odborníci na danou problematiku nazývají jako Kárologové a letenskému obchodnímu domu OC Stromovka se přezdívá Kárák. Na jeho místě totiž v roce 2010 stála obřadní síň, kde se oženil vyhlášený vyvrhel, narkoman a částečný bezdomovec, který znal chuť svobody stejně jako pachuť nesvobody z vězeňské cely. Kontrast energického asociálního živlu s životem na hraně a úřední byrokracie napsal story nejslavnějšího svatebního videa v naší zemi, kterou natočil zkušený kameraman Alexandr Skribucki. Jedná se o doslova mistrovské dílo, kde stačilo zmáčknout tlačítko REC. 

Partička, kterou tvořili například milovník historie Floyd, kameník Hans, paní Hana s obrácenou parukou (i kalhotami) nebo překupník telefonů Hovorka, dodnes fascinuje. Hlášky slovutné Kára crew zlidověly a my se můžeme jen dohadovat, která hláška je ta vůbec nejzásadnější. Tak dělej, už jsi na měl koukat čtyři minuty!

Flákanec, pasy nebo kanál komunistickej: Nejvtipnější momenty české politiky

Lukáš Moravec / 08. 08. 2022

Znáte kultovní hlášky z českých filmů? Otestujte se, jaký jste znalec

Michal Plšek / 10. 08. 2022

Úvodní foto: Shutterstock

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM