Expres Drive /
Celý playlist
Mix

Vždy šířila lásku a snažila se přijmout své tělo: Za úsměvem Kirstie Alley se skrývala nesnadná životní cesta

Avatar photo Eliana Moravcová
16. 01. 2023

V prosinci loňského roku nás opustila oblíbená americká herečka Kirstie Alley, která podlehla zákeřné rakovině. Bylo jí 71 let a kromě dvou dětí po sobě také zanechala řadu úspěšných a nezapomenutelných rolí ve filmech a seriálech. Její nádherný úsměv si připomínáme i dnes, ačkoliv se za ním mnohdy skrývala nesnadná životní cesta herečky. 

Kirstie Alley se vrhla do světa herectví rovnou po hlavě. Jedna z jejích prvních filmových rolí byla totiž rovnou v kultovním snímku Star Trek II z roku 1982. To pochopitelně odstartovalo kariéru mladinké herečky raketovou rychlostí. Jenže místo toho, aby se radovala ze svého úspěchu, přišla bolestivá rána osudu, když jí během konkurzu na film zavolala její sestra, že rodiče měli vážnou autonehodu. Zatímco otec byl vážně raněn, její matka byla na místě mrtvá. Herečka později vzpomínala na toto období jako na nejhorší období svého života. 

Dynastie tehdy a dnes: Alexis je popáté vdaná, Sammy ovládá démon alkohol a Krystle radí, jak zdravě stárnout

Denisa Grofová / 16. 01. 2023

Dlouho se nemohla smířit se svým vzhledem

Zatímco v Hollywoodu bylo standardem, že byly herečky velmi štíhlé, Alley se se svou plnoštíhlou figurou poněkud vymykala, ačkoliv měla velmi přitažlivé křivky. Dlouho bojovala s tím, jak vypadá, a její váha v průběhu kariéry drasticky kolísala. V roce 2004 pak ohledně svého vzhledu prohlásila, že se jí sice nelíbí, jak vypadá, ale líbí se jí, kdo je. 

Jedna z prvních filmových rolí Kirstie Alley byla ve snímku Star Trek II: Khanův hněv

Komplikované vztahy

Štěstí neměla asi v lásce, jelikož její oba svazky skončily rozvodem. Jejím prvním manželem byla její středoškolská láska, kterou si vzala už v 19 letech. Jenže během manželství se Alley zamilovala do jiného muže. Ačkoliv tato láska vyvrcholila pouze polibkem, stačilo to k tomu, aby rozbila sedmileté manželství. Alley si toto dlouho nemohla odpustit. Její druhé manželství trvalo 14 let, během kterých potratila a později adoptovala syna a dceru. Jenže i toto manželství bylo poznamenáno láskou k jinému muži, kdy se zamilovala do svého hereckého kolegy Patricka Swayzeho. Ačkoliv s ním nikdy nic neměla, její manželství to pochopitelně poznamenalo. Poté se zamilovala do svého kolegy Johna Travolty, kterého dokonce označila za lásku svého života. Musela ale prý vzdorovat a ovládat své emoce. 

Lásku k Johnu Travoltovi v trilogii Kdopak to mluví Kirstie nemusela příliš hrát

Srdce na správném místě

Herečka byla vždy velmi laskavá a štědrá ke svému okolí. Například v roce 2005 darovala zásoby a peníze potřebným v New Orleans a Baton Rouge. I její herečtí kolegové na ni vzpomínají jako na laskavou a štědrou bytost, kdy herec Steve Guttenberg napsal, že ho každý den udivovala svou velkorysostí a oduševnělostí. Podle něj je svět bez Kirstie trochu prázdný. Poklonu jí také vzdal tolik milovaný Travolta, který napsal, že Kirstie byla jedním z jeho nejzvláštnějších vztahů, jaké kdy měl. „Miluji tě, Kirstie. Vím, že se ještě uvidíme,“ dodal Travolta. 

Sbohem, Kirstie Alley: Jak se změnily hvězdy trilogie Kdopak to mluví během 33 let od premiéry

Michaela Dočkalová / 07. 12. 2022

Měla smůlu v lásce a toužila po dětech: Michelle Pfeiffer prozradila, jak jí adopce dcery radikálně změnila život

Eliana Moravcová / 13. 01. 2023

Zdroje: www.hollywoodreporter.com, actionnews5.com
Zdroj fotografií: Profimedia a Collection Christophel / TriStar Pictures/ Management Company Entertainment Group / Hollywood Licensing Group / Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM