Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Mix

Slavní muži se slabostí pro lehké ženy: Rasputin, Van Gogh i Charlie Sheen

Avatar photo Eva Zajícová
13. 11. 2022

Každý člověk má slabost pro něco jiného. Slavní muži, o kterých je řeč v tomto článku, pravidelně vyhledávali náruč prodejných žen. Mezi pravidelné klienty nevěstek patřil Rasputin, Van Gogh i Charlie Sheen.

V diskuzi nám můžete vyjádřit svůj názor: Je podle vás špatné, když muži (a nejen slavní) chodí do nevěstinců, nebo razíte teorii, že si každý může dělat, co chce? 

Malý hrdina zachránil svému spolužákovi život pomocí chvatu, který viděl v seriálu Dobrý doktor

Eliana Moravcová / 30. 10. 2022

Byl Rasputin sexuální maniak, nebo jde o účelovou lež?

Grigorij Rasputin byl ve své době vnímán jako „svatý muž“. Pocházel z rolnické rodiny, ale dovedl se vypracovat a dostat se až k samotnému carovi Mikuláši II. Působil na jeho dvoře jako důvěryhodný poradce a zkušený lidový léčitel. Byl velmi přesvědčivý, na svou stranu si získal nejen cara, ale i další mocné lidi a církevní představitele. Jeho vliv na carskou rodinu však brzy začal znervózňovat některé členy vlády, kteří na Rasputina žárlili a záviděli mu carovu přízeň. A tak došlo k tomu, že měli Rasputina nechat sledovat. Dle jejich tvrzení byl Rasputin sexuální maniak, který byl schopný zaplatit si prostitutky několikrát za den. Ne vždy prý ale chtěl sex, někdy pouze lehkým děvám kupoval víno a na oplátku mu stačilo, když se svlékly donaha.

Otázkou však je, zda se tvrzení o vilném Rasputinovi zakládají na pravdě. Je totiž dost možné, že si členové vlády žárlící na Rasputinův vliv i odpůrci cara leccos přikrášlili, aby z toho Rasputin vyšel jako erotoman. Je potvrzeno, že do nevěstinců chodil, ale některé historky, které se tehdy vyprávěly, jsou výmyslem. Také nebyla pravda, že by spal s carevnou, i když v tu dobu dokonce v Rusku kolovaly pohlednice zobrazující pár při sexu. Také se šuškalo o tom, že spí s carovými dcerami, což se zdá být rovněž jako výmysl. Zdá se však, že to byl jen další pokus o destabilizaci tamějšího státního zřízení. Po pádu monarchie byly tyto historky ještě více vyšperkovány, aby byl minulý režim vykreslen jako zkažený. Například ta, že se v nevěstinci Rasputin měl často chlubit svým velkým penisem. 

Pro Van Gogha byly prostitutky múzami

Van Gogh obecně inklinoval k lidem a věcem, na které tehdejší společnost pohlížela s despektem. Prostitutky byly v té době vnímány jako „padlé ženy“, ale slavný umělec v nich viděl okouzlující múzy. Staly se náměty pro několik jeho obrazů i jeho přítelkyněmi. Svůj nejdelší životní vztah měl s prostitutkou jménem Sien. V době, kdy byla v pokročilém stádiu těhotenství, ji i s její dcerou nechal bydlet u sebe doma. Van Gogh byl velmi osamělý a v lásce neměl štěstí. Návštěvy nevěstinců mu poskytovaly tolik vytouženou blízkost druhých. Dokonce se o slavném malíři říká, že své pověstné uříznuté ucho daroval jedné z nevěstek. Poté, co si jej v záchvatu šílenství vlastnoručně odstranil, měl jej věnovat pracovnici místního nevěstince. Komu přesně, v tom už se historky rozcházejí. Dle nejnovějších důkazů zřejmě nikoliv prostitutce, nýbrž pokojské, která v zařízení pracovala, aby měla na zaplacení lékařské péče poté, co se léčila po útoku psa. Byla to právě ona, která policii kontaktovala a upozornila na Van Goghovo zranění.

Charlie Sheen za sexuální služby utratil balík

Pokud je řeč o mužích, kteří vyhledávají sexuální služby, nesmí na seznamu chybět Charlie Sheen. Ten totiž za prostitutky utratil obrovský balík peněz, údajně až 1,6 milionu dolarů ročně. Zdá se tedy, že jednu ze svých nejznámějších rolí, proutníka Charlieho Harpera ze seriálu Dva a půl chlapa, nehrál, ale spíše žil. I postava ze seriálu měla velkou slabost pro ženy a za sexuální pracovnice byla ochotná pravidelně utrácet. Ale jak se říká – kdo s čím zachází, s tím také schází. Hercova promiskuita si vyžádala daň. V roce 2015 herec veřejně přiznal, že je HIV pozitivní. Následně několik jeho partnerek vyjádřilo rozhořčení nad tím, že je o svém zdravotním stavu neinformoval.

Lidské orgány, skryté nápisy nebo noty vytetované na zadku: Slavné obrazy ukrývají nejedno tajemství

Kristýna Ševčíková / 07. 10. 2022

Světový den prevence sebevražd: Osobnosti, které se rozhodly opustit svět dobrovolně

Kristýna Ševčíková / 09. 09. 2022

Zdroje: TopTenz, History, Van Gogh Studio
Úvodní foto: © CBS / Courtesy Everett Collection / Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM