Mix

Poznejte nového krále blíže: Karel III. je talentovaný malíř, napsal i dětskou knihu

Eliana Moravcová
Na této fotografii pořízené 10. června 2021 jede tehdy ještě princ na kole, aby se připojil ke členům British Asian Trust (BAT). Nový britský král Karel III. je oddaný ekolog, který dlouhodobě bojuje za lepší ochranu přírody, ekologické zemědělství a boj proti změně klimatu.
29. 09. 2022

Každý člověk je individuální, má své vlastní každodenní zvyky a osobní preference a není tomu jinak ani u nového krále Karla III., který nastoupil na trůn po své matce královně Alžbětě II.  Přečtěte si zajímavá fakta o novém králi, která vám umožní poznat ho o něco blíže.

Nový král britského trůnu, Karel III., byl vždy známý svým elegantním a pečlivým smyslem pro styl. Výběru svého oblečení tak věnuje hodně svého času a ukázalo se dokonce, že se převléká hned pětkrát za den. Podle módních odborníku Karel III. nikdy nesleduje trendy, ale přesto dokáže vypadat stylově za každých okolností.

Hudební šlechta: Titul od královny mají členové Beatles, Elton i Bono, David Bowie jej odmítnul

Pavel Kučera / 23. 09. 2022

Neuvěřitelný dříč

Lidé, kteří jsou Karlu III. nejblíže, potvrzují, že král je neuvěřitelně pracovitý a produktivní. Jen v roce 2019 prý absolvoval 521 akcí, včetně 145 oficiálních návštěv, ceremonií, koncertů a charitativních akcí. Kvůli své vytíženosti také prý vynechává oběd, kdykoliv může, jelikož vnímá oběd jako luxus, který mu překáží v práci. Bývalý šéfkuchař královské rodiny prozradil, že Karel III. má k pozdní snídani nejraději ovoce nebo vařené vejce. Královský expert také tvrdí, že požadavky Karla III. na jídlo byly vždy přísnější než požadavky jeho matky.

Podivné věci na návštěvy

Důvěryhodná autorka životopisů princezny Diany, Tina Brown, se zmínila, že monarcha cestuje rád se svým vlastním záchodovým prkénkem, dokonce i když jede na návštěvu ke svým blízkým přátelům. Na cestu si kromě prkénka prý vždy bere také vlastní ortopedické lůžko a dva obrázky skotských krajin. „Když cestoval, aby se ubytoval ve venkovských domech přátel, den předtím přijel náklaďák s jeho postelí, nábytkem a dokonce i obrazy, u kterých jeho pobočník Michael Fawcett zajistil, že budou zavěšeny v jeho přidělené ložnici místo obrazů jeho hostitele,“ uvedla Tina Brown.

Spisovatel a malíř

Stejně jako miliony lidí po celém světě je i král velkým fanouškem řady fantasy románů o Harrym Potterovi od britské spisovatelky J. K. Rowling. Jeho manželka Camilla, nyní královna manželka, prozradila, že její manžel čte na návštěvě ve Skotsku jejím vnoučatům tyto knihy a napodobuje prý skvěle hlasy všech postav a je skvělý mimik. Sám král však také napsal knihu pro děti s názvem The Old Man of Lochnagar, která vyšla v roce 1980. Příběh knihy prý kdysi vyprávěl pro pobavení svých bratrů prince Andrewa a prince Edwarda, když byli ještě dětmi. Příběh byl dokonce zpracován do krátkého animovaného filmu. Tvůrčí stránka nového krále však nezahrnuje jen psaní, ale také malbu, kterou popsal jako jedno z nejvíce terapeutických cvičení, jaké zná. Tento koníček prý osvěžuje části duše, kam se jiné činnosti nedostanou. Navíc se zdá, že král je skutečně talentovaným malířem, jelikož jeho akvarelová sbírka krajin z celého světa byla vystavena hned několikrát.

Písně pro Alžbetu II.: The Beatles královnu opěvovali, Pet Shop Boys si z ní dělali legraci a The Smith dokonce pohřbili

Carlito Brigante / 20. 09. 2022

Sbohem, má královno: Obama se s Alžbětou II. loučí obsáhlou vzpomínkou, Helen Mirren vzpomíná na její noblesu

Denisa Grofová / 09. 09. 2022

Zdroje: dailymail.co.uk, mirror.co.uk
Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM