Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
Mix

Poznejte 101letou módní ikonu: Iris Apfel má přes svůj věk energie na rozdávání

Avatar photo Eliana Moravcová
23. 01. 2023

Jen těžko byste této energické ženě hádali její skutečný věk. Iris Apfel vypadá jako velmi akční babička, která ze sebe vydává neuvěřitelné množství pozitivní energie, a to vše ve věku 101 let! Kromě její neuvěřitelné vitálnosti je navíc módní ikonou a inspiruje svým osobitým stylem pro módu i další generace. 

Iris Apfel vyrostla v Queensu v New Yorku jako jedináček. Často se tak musela zabavit sama, k čemuž používala staré látky, se kterými si hrála u prarodičů během hlídání. Již v raném věku se u ní projevil obrovský zájem o různé barvy, textury a nadšení z různých druhů látek. Sotva tehdy mohla vědět, že už vlastně pracuje na své kariéře módní návrhářky. Jako dítě navštěvovala také různá starožitnictví, kde nakupovala mimořádné šperky z celého světa do své kolekce. 

Spadlo Newtonovi jablko na hlavu? Uřízl si van Gogh ucho? Největší mýty historie

Eliana Moravcová / 21. 01. 2023

Úspěch slavila ve více odvětvích 

Během 60. let se Iris proslavila především jako designérka interiérů s velkým smyslem pro styl. Přestože neměla o zákazníky nouzi a byla v této profesi velmi žádaná, stále hledala další nové příležitosti. Její osobitý vkus a smysl pro styl jí pomohly založit firmu na výrobu látek, kterou založila spolu se svým zesnulým manželem. Společnost Apfel navrhovala látky, díky kterým vdechla život starým kouskům nábytku. I v tomto odvětví Iris sklidila úspěch a později s manželem létali za zakázkami po celém světě. 

Díky originalitě do muzea

Její výjimečný a stylový šatník obsahuje jak drahé, tak levné kousky a stal se dokonce v roce 2005 předmětem rozsáhlé výstavy Metropolitním muzeu umění v New Yorku kvůli své originalitě. Od té doby se Iris stala módní legendou, která dokáže magicky kombinovat drahý vintage kabát Dior s lacinými plastovými šperky a obyčejnými botami. Její výstřední šatník dokonale odráží neuvěřitelné množství energie, které se nejvíce projeví, když jde na vintage trhy. 

Téměř 70 let po boku muže svého života

Možná, že za její neuvěřitelnou vitalitou stojí láska, kterou prožívala téměř 70 let po boku svého milovaného manžela Carla. S manželem se rozhodli, že nikdy nebudou mít děti, místo toho často cestovali, navíc Iris byla velmi oddaná svému osobnímu stylu. Ve svém nedávném instagramovém příspěvku zmínila svého muže, když zveřejnila fotky sebe a Carla v různých obdobích svého života. „Mému miláčkovi by dnes bylo 108! Posílám kaviárové sny!“ napsala pod příspěvek. Carl zemřel 1. srpna 2015 ve věku 100 let. 

Skoro 40 let spolu a pořád jako hrdličky: Proč Goldie Hawn a Kurt Russell nezavršili svůj milostný příběh svatbou?

Eliana Moravcová / 21. 11. 2022

Kradu vaše muže od roku 1928, hlásá s humorem 94letá svůdnice: Na Instagramu se předvádí v odvážných modelech

Eliana Moravcová / 02. 01. 2023

Zdroj: tributetomagazine.com
Úvodní foto: Profimedia 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM