Trendy Expres /
Celý playlist
Mix

Polité BMW profesora Snapea, červené karty za přečiny a Harryho problémy s podprsenkou: Zajímavosti ze zákulisí filmů o Harrym Potterovi

Avatar photo Eliana Moravcová
30. 12. 2022

Série filmů o mladém kouzelníkovi jménem Harry Potter se stala oblíbenou. A taky výdělečnou. Poslední díl se dostal dokonce mezi padesát nejvýdělečnějších filmů všech dob. Filmy o kouzelníkovi milují děti i dospělí a vždy se rádi dozvědí nějaké nové zajímavosti ze světa Harryho Pottera, i když už od premiéry posledního dílu uplynulo více než jedenáct let.

Přečtěte si některá zábavná fakta ze zákulisí natáčení těchto filmů.

Třetí díl nevznikl z dojemného důvodu, Festera byste nepoznali a Morticia je pořád kost: Addams Family po 30 letech

Kristýna Ševčíková / 25. 11. 2022

Malfoyova vtipná improvizace

Ve filmu Harry Potter a Tajemná komnata z roku 2002 dojde k situaci, kdy tři přátelé, Harry, Ron a Hermiona, vypijí mnoholičný lektvar a promění se v přátele Draca Malfoye. Když se Draco dostane k přeměněnému Harrymu, který si zapomene sundat brýle, zeptá se ho na brýle. Když mu Harry jako Goyl odpoví, že je má na čtení, odpoví Draco: „Na čtení? Ty umíš číst?“. Právě tento vtipný komentář si Tom Felton vymyslel, jelikož zapomněl, co má vlastně v danou chvíli říct.

Herci dostávali při natáčení červené karty

Vzhledem k tomu, že na natáčení se nacházelo opravdu velké množství pubertální mládeže, která se občas neuměla ovládat, zavedl štáb systém červených karet. Pokud některý z dospívajících herců „zlobil“ a dostal červenou kartu, musel zaplatit pokutu. Jednu z červených karet dostala i herečka Emma Watson, která ve filmu ztvárnila Hermionu, když se nemohla přestat smát při natáčení scény s otcem Luny Láskorádové.

Snape zakázal přibližovat se k jeho BMW

Během natáčení filmu Harry Potter a Fénixův řád z roku 2007 zakázal herec ztvárňující přísného profesora Snapea, Alan Rickman, představitelům Nevilla a Rona, aby se přibližovali k jeho novému vozidlu značky BMW. Důvodem mělo být to, že během natáčení čtvrtého dílu mu právě Matthew Lewis a Rupert Grint rozlili uvnitř jeho vozidla mléčný koktejl.

Fotografie Cameron Diaz

Tom Felton ve svých pamětech popsal vtipnou historku z natáčení, když herci pracovali na scéně s hraním famrfpálu. Režisér prý požádal herce, aby si přinesli nějakou osobní věc, kterou by mohl štáb použít místo koulí, aby se herci při natáčení dívali správným směrem. Tom Felton si prý přinesl fotku ryby, zatímco Daniel Radcliffe si přinesl fotku herečky Cameron Diaz.

Harry poctivě trénoval s podprsenkou

Ve filmu Harry Potter a Relikvie smrti – část 1 z roku 2010 si vezmou Harryho přátelé mnoholičný lektvar, který je promění na jeho podobu. Daniel Radcliffe se tak musel naučit napodobovat chování a pohyby svých přátel. Když měl hrát přeměněnou Fleur, potřeboval si velmi rychle rozepnout podprsenku a jednou rukou mu to zkrátka nešlo. Pro dokonalý záběr se tak muselo pro scénu s podprsenkou udělat nakonec devadesát záběrů!

Hlavní hvězda bydlela v dodávce, sloužil socialistické propagandě a v Číně ho neuvidíte: Co nejspíš nevíte o kultovním Avatarovi

Carlito Brigante / 14. 12. 2022

Dům McCallisterů, Střihorukého Edwarda i Bridgertonových. Jak vypadají slavná filmová sídla mimo kamery?

Karin Šnýdrová / 29. 12. 2022

Zdroje: looper.com, people.com
Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM