Mix

Nejkrásnější dvojčata světa: Ve 12 letech už mají úspěšnou kariéru, navíc se jim povedlo rozšířit databázi dárců kostní dřeně

Avatar photo Eva Zajícová
01. 09. 2022

Sestry Ava Marie Clements a Leah Rose Clements jsou tiskem přezdívána „ nejkrásnější dvojčata světa“. Na modelingovou dráhu se daly, když jim bylo pouhých 7 let. Dnes mají vybudovanou úspěšnou kariéru a věnují se i dobročinným aktivitám.

Jednovaječná dvojčata Ava Marie Clements a Leah Rose Clements žila obyčejný život do chvíle, kdy jim rodiče založili sociální sítě. Od té doby je tisk začal přezdívat „nejkrásnější dvojčata světa“ a dívky začaly sledovat tisíce lidí. Tehdy jim bylo pouhých sedm let a už v té době dočkaly celosvětové popularity. Zajímavostí je, že jejich matka Jaqi chtěla dvojčata dostat do světa modelingu v jejich šesti měsících, byla ale příliš vytížená na to, aby tohoto cíle dosáhla. Nakonec jejich prvním focením byla kampaň pro dětský butik jejich sousedky. Díky tomu se dvojčatům povedlo získat první smlouvu s modelingovou agenturou.

Pět let neopustil Ian Whitmore svůj domov, pak zhubnul 130 kilogramů a konečně dohání ztracený čas s dětmi

Eliana Moravcová / 26. 08. 2022

Miliony sledujících

Dnes je na sociální síti Instagram sledují téměř dva miliony lidí. Za dobu, kdy jsou zde dvojčata aktivní, se jim podařilo rozjet slušnou modelingovou kariéru. Dostala na obálky předních světových magazínů, spolupracovala se známými oděvními značkami a stala se profesionálními modelkami. Dívky jsou nejenom tvářemi oblíbených značek, ale samy se také ukázaly jako kreativní duše a vytvořily i vlastní kolekci oblečení a módních doplňků. Svou značku oblečení se jim podařilo dostat i do oblíbených amerických řetězců. Dále se také dvojčata živí jako influencerky. Odhaduje se, že za jeden reklamní post si mohou říct až 6.000 dolarů. Ačkoliv dívky ve velmi nízkém věku už slušně vydělávají, na sociálních sítích jejich rodiče často čelí kritice, že nenechali dvojčata užít si dětství jako ostatní děti. Matka dvojčat však zarputile tvrdí, že si dívky svůj život modelek užívají.

Povedlo se jim rozšířit databázi dárců kostní dřeně

Nejkrásnější dvojčata světa dokazují, jak mocná je síla sociálních sítí. V roce 2019 jejich otec, tehdy 39letý trenér plavání Kevin Clements onemocněl rakovinou. Nejprve si myslel, že je pouze nachlazený, jeho příznaky se však velmi rychle začaly zhoršovat, a tak vyhledal lékařskou pomoc. Diagnóza byla děsivá: Vzácná a agresivní rakovina zvaná T-buněčná akutní lymfoblastická leukémie. Zatímco Kevin Clements procházel dvanácti náročnými koly chemoterapie, jeho rodina zoufale hledala vhodného dárce kostní dřeně.
Právě tehdy do hry vstoupily mocné sociální sítě. Dvojčata už v té době měla jeden a půl milionu sledujících, a tak věřila, že by se vhodný dárce mohl najít mezi jejich fanoušky. Rodina také doufala, že pokud by nebyla nalezena shoda s Kevinem, alespoň se rozšíří databáze dárců kostní dřeně, a pomůže se tak někomu dalšímu. Řada fanoušků také Kevinovi tehdy vyjádřila na sociálních sítích podporu. Nakonec však Kevin našel shodu se svým bratrem Chrisem. Tři týdny po transplantaci kostní dřeně byl propuštěn z nemocníce do domácího léčení. Dnes se již Kevin Clements označuje za přeživšího rakoviny a snaží se šířit osvětu o tomto typu leukémie.

Afroamerickým rodičům se narodila albínská dvojčata, která upoutají svým vzhledem: Ve škole zažívala šikanu, nyní sklízí obdiv za svou krásu

Eliana Moravcová / 18. 08. 2022

Sdílí podobu i talent: Slavná dvojčata showbyznysu i sportu

Kristýna Ševčíková / 10. 06. 2022

Zdroj: The Clements Twin, People, Inside Edition
Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM