Ranní klub /
Celý playlist
Mix

Anthony Hopkins je důkazem, že nikdy není pozdě být znovu šťastný: Lásce, která ho zachránila, dal šanci v 64 letech

Avatar photo Eliana Moravcová
04. 10. 2022

Sir Anthony Hopkins se řadí mezi vůbec nejoblíbenější herce. Ve svých 83 letech se také zapsal do Guinessovy knihy rekordů jako herec, který získal Oscara v nejstarším věku, a to za roli ve filmu Otec. Oscar není jediná věc, kterou herec získal v pozdním věku. On a jeho nynější kolumbijská manželka Stella Arroyave se seznámili, když bylo herci 64 let. Tehdy byl herec opravdu na dně a před špatným koncem ho zachránila právě Stella…

Anthony Hopkins se poprvé oženil v roce 1966 s anglickou herečkou Petronelou Barker. Jejich manželství vydrželo pouhých sedm let, během kterého se jim v roce 1969 narodila dcera Abigail Hopkins, která se v dospělosti stala zpěvačkou a skladatelkou. Podruhé se herec oženil s Jennifer Lynton, asistentkou produkce. Byli spolu dlouhých 29 let, ale v posledních letech žil pár odděleně a prý se jejich vzájemný vztah vytratil.

Odmítla botox, přítel o ni ztratil zájem: Sharon Stone (64) bojuje proti povrchnosti fotkou v bikinách

Iva Růžičková / 05. 09. 2022

Pravá láska přišla v 64

V roce 2001 potkal Hopkins Stellu Arroyave. Bylo to v době, kdy uplynul rok od jeho druhého rozvodu a herec prožíval velmi těžké období, ve kterém se uzavřel před světem a nedůvěřoval nikomu, především prý ženám. Svoji budoucí lásku poznal herec v obchodě se starožitnostmi v Los Angeles, kde Stella pracovala, a prý šlo o lásku na první pohled. Arroyave je herečka a producentka narozená v malém kolumbijském městě s názvem Popayán. Svoji rodnou zemi opustila, aby se ve Spojených státech stala herečkou. Začínala v New Yorku, poté se přestěhovala právě do Los Angeles, kde si otevřela obchod se starožitnostmi a uměleckou galerii v Malibu. V roce 2003 se vzali v hercově sídle v Malibu, kdy se jejich malé svatby zúčastnilo jen 25 lidí, včetně Stevena Spielberga, Winony Ryder, Nicole Kidman, Catherine Zeta-Jones a Mickeyho Rooneyho.

Láska plná radosti a energie

Herec přiznává, že mu Stella pomohla dostat se ze dna, kdy měl potíže s alkoholem a dokonce pomýšlel na sebevraždu. „Jsem ženatý se ženou, která má neomylný optimismus. Od chvíle, kdy otevře oči, je šťastná. Neustále mi říká, abych se přestal bát a žil přítomným okamžikem. Naučila mě užívat si života. Byl jsem na okraji propasti, ale udělal jsem krok zpět a teď vím, že každý prožitý den je dar,“ svěřil se herec se svými pocity. Díky Stelle je mu navíc teď jedno, co si o něm lidé myslí. „Jsem, jaký jsem, a dělám, co dělám,“ říká Hopkins. Kromě toho si herec díky kořenům své manželky zamiloval kolumbijské chutě, barvy a rytmy. Podle Stelly herec miluje tradiční jídlo „arepa“, což je tlustá placka z kukuřičné mouky, a dopřává si tuto specialitu prý každý den k snídani. Herec také zveřejnil několik videí, na kterých nosí panamský klobouk a květovanou košili a tančí cumbii nebo merengue. Na některých videích dokonce nadšeně prohlašuje: „Jsem Kolumbijec,“. Je zkrátka vidět, že ve svých 84 letech herec překypuje energií a radostí, které nepochybně pochází z jeho úžasné lásky.

Nejlepší film všech dob vznikl podle jeho námětu, sám režíroval propadák: Mistr hororu slaví 75

Carlito Brigante / 21. 09. 2022

Dvojnice Marilyn Monroe je snad ještě krásnější než slavná herečka: Nemá to ale lehké, musí čelit výhrůžkám a v jejím domě straší

Eva Zajícová / 16. 09. 2022

Zdroje: lavanguardia.com, yourtango.com
Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM