Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Mix

Anne Hathaway, Halle Berry a další celebrity, které podstoupily dramatickou změnu kvůli roli

Avatar photo Eliana Moravcová
02. 09. 2022

Získáním vysněné filmové role to zdaleka pro herce nekončí. Někteří musí podstoupit drastické tělesné proměny, zatímco někteří se snaží do své role vžít i mimo plátno. Podívejte se na celebrity, které ze sebe vydaly všechno, aby jejich role byly co nejpřesvědčivější.

Některé z hvězd si za svůj výkon dokonce vysloužily nominaci na prestižní ceny, ty oscarové pak Anne Hathaway nebo Hilary Swank i proměnily.  

Přišli o kila, vlasy i život: Co vše museli herci obětovat kvůli roli

Kristýna Ševčíková / 18. 07. 2022

Anne Hathaway jako Fantine v Bídnících

Herečka Anne Hathaway byla touto rolí tak posedlá a tak jí oddaná, že zhubla přes 11 kilogramů své váhy tím, že každý den jedla pouze dva tenké čtverečky sušené ovesné kaše. Kromě hubnutí si však pro svou roli musela oholit hlavu. Její odhodlání nakonec stálo za to, jelikož herečka za svou roli Fantine získala Oscara za nejlepší herečku ve vedlejší roli.

Halle Berry jako Vivian v Horečce džungle

Film Horečka džungle byl vůbec prvním filmem, ve kterém si herečka Halle Berry zahrála. Možná i proto byla své roli natolik oddaná, že se celé dva týdny nekoupala, aby svou roli Vivian ztvárnila přesně. Ačkoliv její herecké kolegy mohl její zápal trochu uvádět do rozpaků, herečka si s rolí poradila skvěle.

Rooney Mara jako Lisbeth Salander ve filmu Muži, kteří nenávidí ženy

Proměna této půvabné herečky pro roli Lisbeth ve filmu Muži, kteří nenávidí ženy byla opravdu dramatická. Aby Rooney roli punkové hackerky ztvárnila co nejvíce přesvědčivě, nechala si odbarvit obočí, ostříhat vlasy a propíchnout obočí, ret a nos. Kromě toho se také seznámila s bojovými sporty, jízdou na motorce a skateboardingem. Film byl nakonec velmi úspěšný.

Hilary Swank jako Bandon Teena ve filmu Kluci nepláčou

Film Kluci nepláčou o dívce, která má už dlouho pocit, že se narodila ve špatném těle, patří bezesporu k nejlepším filmům Hilary Swank a sklidil ohromný úspěch. Před natáčením filmu se herečka oblékala jako muž, ostříhala si vlasy a ovázala si hrudník, aby vypadal plochý. Chodila takto na veřejnost, mluvila tichým hlasem a představovala se jako její bratr James. Sama pak tvrdila, že jí tato praxe poskytla fenomenální zkušenost, jaké to je nebýt slavnou.

Richard Gere jako George ve filmu Čas beznaděje

Nejsou to však jen ženy, které podstupují dramatické změny v životě pro svou roli. Richard Gere spolupracoval řadu let s Koalicí pro bezdomovce, než přijal roli bezdomovce George ve filmu Čas beznaděje. Kromě metodického hraní trávil čas se skutečnými bezdomovci a kamery před ním byly při natáčení skryty, což vedlo některé obyvatele New Yorku, kde se film natáčel, k domněnce, že je Gere doopravdy jedním z nich.

Chris Pratt jako Star-Lord ve filmu Strážci Galaxie

Po natočení filmu 30 minut po půlnoci herec kvůli přejídání hodně přibral. Jelikož se mu však rýsovala role komiksového hrdiny ve filmu Strážci Galaxie, kde měl ztvárnit hlavní roli Star-Lorda, začal spolupracovat s profesionály, kteří mu pomohli shodit neuvěřitelných 27 kilogramů za pouhých 6 měsíců.

Bodybuilderka Fafa Araujo, které kvůli svalům přezdívají She-Hulk, ohromila svým tělem v bikinách

Eliana Moravcová / 29. 08. 2022

Ben Affleck se má vrátit jako Batman: Kteří další herci oblékli kostým netopýřího muže a proč se George Clooney omlouval

Marek Blažíček / 22. 08. 2022

Zdroje: people.com, mensjournal.com, imdb.com
Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM