Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Lifestyle

Rozpohybují i pecivály: Sporty, které vás budou bavit a dají se provozovat i v zimě

Karin Šnýdrová
18. 01. 2023

Meteorologické předpovědi sice slibují, že se do Česka vrátí zima i mráz, to však není důvod k absolutní rezignaci na pohyb. Hledáte sportovní aktivitu, která vás bude bavit, a dá se provozovat bez ohledu na počasí? Vyzkoušejte horolezeckou stěnu, vodní jógu či surfování na suchu. 

Pobyt na čerstvém vzduchu bychom neměli podceňovat, ale ne každý si ho užívá mimo letní sezonu. Pokud se tedy neřadíte k chorobným otužilcům a projížďka na kolečkových bruslích kolem řeky vás v lednu neláká, přesuňte se do vnitřních prostor a užijte si netradiční lekci pod střechou. Kde spálíte přebytečná kila a jaké cviky uleví od bolesti zad? 

Vyrazte za sluníčkem do tropického ráje: Do Thajska se nově létá přímo, u egyptských pyramid není tlačenice

Karin Šnýdrová / 10. 01. 2023

Jumping

Nejste žádný fitness maniak a ještě jste nenašli sport, který by vás nadchnul natolik, abyste si pořídili permanentku? Možná, že právě jumping bude tím, co hledáte. Skákání na trampolíně vás vrátí do dětských let, ale především zrychlí váš metabolismus, takže tuky budete spalovat snadněji i během dne. Protože tohle cvičení nezatěžuje klouby, je vhodné nejen pro mladou generaci. Ocení jej rovněž osoby s nadváhou. Jumping si můžete vychutnat na skupinových lekcích pod vedením zkušených trenérů, nebo si sportovní trampolínu objednejte na netu a palte kalorie z pohodlí domova. 

Pokud nejsou skupinové lekce nic pro vás, pořiďte si malou trampolínu do svého obýváku

Aqua Yoga 

Táhne vás to k vodě, ale výlet do tropického ráje nepřipadá v úvahu? Než se oteplí česká venkovní koupaliště, budete muset vzít zavděk krytými bazény. A právě tam se odehrává další ze zajímavých cvičení, které stojí za vyzkoušení. Nenáročná aqua jóga protáhne celé tělo, uleví od bolesti, zlepší rovnováhu a ještě vás zbaví stresu. Voda nadnáší, takže asány v ní hravě zvládne i ten, kdo je ještě nikdy nepraktikoval. Samozřejmě je třeba počítat s tím, že některé jógové pozice byste v bazénu zkoušet neměli, tedy pokud se nechcete utopit. 

Surfset fitness 

Jestliže si nepotrpíte na tradiční sporty, surfset fitness by vás mohlo chytnout za srdce. Tahle metoda je rozšířená především v USA či Austrálii, první sympatizanty však nachází i v České republice. Už podle názvu vám musí být jasné, že vychází z klasického surfování. Při tréninku máte pod nohama skutečně prkno, jen nepluje na vlnách oceánu. Je sice umístěné na zemi, ale rozhodně ne pevně. Díky speciálnímu podstavci se hýbe a na vás je udržovat rovnováhu během cvičení. Pravidelné sportovce čeká odměna v podobě zpevněného svalstva i úbytku váhy. Zároveň získají dokonalý balanc a průpravu na surfování v moři. 

Lezecká stěna 

Svůj volný čas můžete strávit také na lezecké stěně. Budete pracovat pouze s vlastní vahou a přirozený pohyb protáhne i procvičí všechny vaše svaly. Ale nejsou to jen fyzické benefity, které vám šplhání do výšek zajistí. Protože je nutná maximální koncentrace, vaše mysl se snadno odprostí od každodenních starostí. Vy si pak můžete užívat kouzlo přítomného okamžiku a soustředit se tentokrát jen na sebe sama. Alespoň první hodinu je vhodné absolvovat pod vedením zkušeného instruktora a pokud si troufnete, můžete pak na stěnu chodit sami či v doprovodu kamarádů. 

Při lezení budete překonávat své limity, můžete si s sebou vzít parťáka nebo se na stěnu chodit odreagovat sami

Indoor skating  

Upřednostňujete kolečkové brusle před těmi zimními, ale vaše oblíbená venkovní trasa není udržovaná? Nebo zkrátka jen nechcete nastydnout? Poohlédněte se v okolí po kryté hale. Ačkoliv vám nenabídne takové scenérie jako příroda, jízda za doprovodu hlasité hudby má také něco do sebe. Roller Dance se totiž těší čím dál větší oblibě. Jedná se o takzvaný tanec na bruslích a přihlásit se může každý, koho muzika nenechá stát na místě. Spálíte kalorie, rozproudíte krevní oběh a procvičíte svaly v nohou, hýždích i středu těla. Pokud vám retro brusle nejsou po chuti, obujte klasické „inlajny“ a udělejte si v hale alespoň pár koleček. 

Na bruslích se zvládne zabavit celá rodina

Nechcete si kupovat členství v posilovně, ale vysněné postavy se nehodláte vzdát? Cvičte zdarma podle influencerů!

Karin Šnýdrová / 05. 01. 2023

Rebel Wilson, Adele nebo Pavla Tomicová: Jak se podařilo slavným osobnostem radikálně zhubnout?

Karin Šnýdrová / 04. 01. 2023
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM