Lifestyle

Prodloužený víkend za hranicemi: Vyrazte k sousedům na top lyžovačku i za tropickým počasím

Karin Šnýdrová
21. 02. 2023

Nejbližší státní svátky čekají Česko až o Velikonocích. Pokud však zoufale potřebujete dovolenou, vydejte se za hranice už teď. U sousedů zažijete parádní lyžovačku, dokonalý relax i adrenalin, aniž byste si v práci museli brát volno (případně vám bude stačit jeden den navíc na prodloužený víkend). Těšte se na víkend na Slovensku! 

Jestliže znáte Českou republiku jako své boty, prozkoumejte krásy Slovenska. Do cíle dorazíte jen za pár hodin, přesto se vám naskytnou zcela jiná panoramata. Ať už se rozhodnete pro odpočinek v termálních lázních, nebo upřednostníte túru v přírodě, domů se budete vracet s přívalem nové energie. Která místa tedy stojí za návštěvu? 

Česko trápí nedostatek řemeslníků: Proč mladá generace neuspokojí poptávku a jak dlouho si počkáte na malíře pokojů

Karin Šnýdrová / 15. 02. 2023

Božský relax 

Lázeňské městečko Rajecké Teplice se nachází jen hodinu cesty od českých hranic a stane se skvělým útočištěm každému, kdo potřebuje pauzu od reality všedních dní. Hotel Aphrodite, který je laděn do antického stylu nabízí svým hostům nejrůznější lázeňské procedury, od vodoléčby přes masáže až po oxygenoterapii a uhličité koupele. Velkým lákadlem je také zdejší saunový a vodní svět. Mimochodem i venkovní bazény jsou tu otevřeny po celý rok. Bude-li vám přát počasí, nenechte si ujít výlet do nedalekých Súľovských skal. Naučná stezka zahrnující skalní město je schůdná i v zimě, jen se připravte na to, že to může být lehce adrenalinová záležitost.

Hotel Aphrodite si můžete zarezervovat online, pak se jen oddáte zaslouženému relaxu

Aktivní odpočinek 

Říká se jim nejmenší velehory Evropy a jejich nejvyšším bodem je Gerlachovský štít (2.654 m). Vysoké Tatry jsou povinnou zastávkou každého milovníka lyžování, pěší turistiky a dokonalých výhledů. Ještě jste s nimi neměli tu čest? Pak na nic nečekejte a vyrazte s partou přátel nebo rodinou vstříc slovenské divočině. Ubytovat se můžete v jedné z horských chat, stylových apartmánů i luxusních hotelů poblíž lyžařských sjezdovek, Štrbského plesa či uprostřed lesa. Záleží jen na vašich preferencích. 

Pěší turistika 

Od srdce nádherné přírody Malých Karpat dělí Pražáky jen tříhodinová jízda autem. Potřebujete dobít baterky, utéct stereotypu nebo zkrátka jen nevíte, co dělat o víkendu? Zamiřte směr Hotel Zochova chata, kde spojíte relax s aktivním životním stylem. Místní wellness centrum se postará o restart vašeho těla i duše a okolí zas potěší všechny nadšence klasické turistiky. V případě, že se vám bude stýskat po velkém městě, můžete zavítat do Bratislavy, která je odtud vzdálená zhruba 30 kilometrů. Obhlédněte krásné hrady, katedrály i Centrální náměstí. 

Hotel Zochova chata vás uchvátí stejně jako okolní příroda

Tropický ráj v zimě 

Toužíte po tropickém ráji, ale o letence na druhý konec světa si můžete zatím jen nechat zdát? Pak vyzkoušejte největší slovenský aquapark, kde se budete cítit jak na dovolené v Karibiku. Tatralandia zabaví dospělé i děti a vykoupat se tu můžete v bazénech s termální i mořskou vodou. Samozřejmě tu nechybí ani tobogány, plážové bary či umělé vlny pro profesionální i amatérské surfaře. Až se nasytíte letních radovánek, můžete využít skibusu, který vás dopraví do lyžařského střediska Jasná Nízké Tatry. 

Aquapark Tatralandia je pro návštěvníky otevřen i během zimní sezony

Vyrazte za sluníčkem do tropického ráje: Do Thajska se nově létá přímo, u egyptských pyramid není tlačenice

Karin Šnýdrová / 10. 01. 2023

Zapomeňte na Makarskou i Santorini. Kam vyrazit na dovolenou, když nechcete narazit na sousedku, rvát se o lehátka a stát ve frontě na památky?

Karin Šnýdrová / 28. 07. 2022

Zdroj fotografií: Shutterstock, Spa.cz, Hotel Zochova chata 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM