Expres Drive /
Celý playlist
Lifestyle

Pozor, hrozí nebezpečí přejedení! Nejlepší české restaurace, kde můžete za jednotnou cenu sníst, co se do vás vejde

Karin Šnýdrová
21. 10. 2022

Ať už vám klasické porce v restauracích přijdou malé, nebo si nikdy nejste schopni vybrat z menu pouze jeden hlavní chod, koncept „all you can eat“ by vás měl uspokojit. Za fixní cenu totiž můžete v podniku hodovat klidně několik hodin. Kam za specialitami brazilské, belgické či japonské kuchyně? 

Pokud si systém neomezené konzumace pochvalujete na dovolených v rámci all inclusive, dopřejte si podobný gastronomický zážitek i v Česku. Navštivte jednu z pražských restaurací, vyzkoušejte různé druhy jídel a nestyďte si přidat. 

Kam za českou klasikou: Na králíka k Punčochářovi, na kulajdu do Pardubic a na bůček do Vsetína

Karin Šnýdrová / 30. 09. 2022

Brazilská: Restaurante Brasileiro 

Už jen fakt, že Brasileiro patří do rodiny Ambiente, dává záruku, že se zde dobře najíte. Pokud patříte k milovníkům masa, passadoři vám ho začnou servírovat z grilu rovnou do talíře. A to až do té doby, dokud neřeknete stop. Těšit se můžete třeba na cupím neboli hrb z brazilského býka, kachní prsa, kuřecí stehýnka, jehněčí kýtu či nejrůznější speciality z hovězího. Od pondělí do pátku vás neomezená konzumace včetně příloh vyjde na 815 Kč, když stihnete zaplatit do 18 hodin. V ostatních případech či ve státní svátky si připravte o 240 Kč navíc. Jestliže upřednostňujete spíš mořské plody a zeleninu, zamiřte k sushi a salátovému baru. Za 625 Kč si zde můžete nabrat tolik porcí, kolik se do vás vejde. Brasileiro má v Praze hned dvě pobočky, ve Slovanském domě a v ulici U Radnice. 

Indická: Amritsar Mail 

Možná se budete divit, ale vedle Václavského náměstí ve Vodičkově ulici se nachází kousek opravdové Indie. Ostatně, kdo by tuto exotickou kuchyni zvládl uvařit lépe než rodilí Indové? A právě ti tu pracují jako kuchaři. Nechte se omámit tradičními rodinnými recepty třeba v rámci obědového bufetu, který je pro vás k dispozici každý všední den od 11 do 15 hodin, navíc za příjemnou cenu. Vyberou si dokonce i příznivci rostlinného stravování! Akce „All you can eat“ vyjde vegany na 129 Kč, vegetariány na 149 Kč a příznivce masa na 179 Kč. 

Indická kuchyně je založena na koření, bývá často pikantní, ale vybere si zde každý

Belgická: Les Moules 

Vyhlášeným podnikem je už dvacet let. Návštěva Les Moules v Pařížské ulici patří k luxusním zážitkům, o které byste se neměli ochudit ani vy. Tedy pokud milujete dobré kvalitní pivo, belgickou kuchyni a mušle. Věřili byste, že hosté jich tu měsíčně snědí půl druhé tuny? Jsou čerstvé, pocházejí se Severního moře a restauraci získaly nejedno kulinářské ocenění. Mušle sice nepatří do jídelníčku každého, ale jestli jste zrovna vy jejich fanouškem, v Les Moules si můžete objednat za 888 Kč nekonečný hrnec této mořské pochoutky. 

Snídaňová: Next Door 

Za českou kuchyní v moderním pojetí nestojí nikdo jiný než proslulý šéfkuchař Zdeněk Pohlreich (65). V jeho nejmladší restauraci si samozřejmě vychutnáte fantastické speciality tuzemské gastronomie, ale zvláštní pozornost si zaslouží rovněž bufetové snídaně. Jsou určené hlavně pro ty, kteří si chtějí připomenout prázdninová hotelová rána z letních dovolených. Od sedmi do půl jedenácté můžete vyzkoušet všechny dobroty, na které máte chuť. Stačí si jen vybrat a nabrat na talíř. V ceně 375 Kč jsou zahrnuté i džusy, čaje a kávy. 

Japonská: Sakura’s 

Síť restaurací Sakura’s objevíte v obchodních domech. Nejen v Praze na Arkádách, ale také v brněnské Vaňkovce, liberecké Plaze či v pardubickém Atriu. Koncept společnosti je zaměřen především na running sushi a systém All you can eat. Asijské delikatesy si berete přímo z pásu, který jezdí kolem vašeho stolu, a je jen na vás kolik se jich rozhodnete zkonzumovat. Kromě sushi můžete vyzkoušet saláty, přílohy, obalované krevety, sezonní ovoce nebo dezerty. Dospělá osoba zaplatí za vstupenku na running sushi v hlavní městě 389 Kč ve všední den od 10 do 17 hod. Pozdější termín ji vyjde o stovku dráž, stejně jako víkendy nebo svátky.  

Nejlepší snídaně: Kam vyrazit v České republice na brunch

Karin Šnýdrová / 16. 09. 2022

Kam za nejvyhlášenější pizzou v Česku? Do Plzně, Ostravy i Grygova!

Karin Šnýdrová / 23. 08. 2022

Zdroj fotografií: Shutterstock a Instagram 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM