Sunday Night Cream /
Celý playlist
Lifestyle

Módní ikony, kterým dávno není dvacet: Jak se obléká Jane Fonda, George Clooney či Diane Keaton?

Karin Šnýdrová
24. 01. 2023

Ani vrásky, šediny či titul prarodiče nedonutily slavné tváře rezignovat na nové trendy. Které hollywoodské hvězdy platí za módní ikony, kdo je ztělesněním francouzské elegance a komu sluší teplákovka i po osmdesátce? 

Některé celebrity jsou zkrátka důkazem, že věk je jen číslo. Ostatně ročník narození vkus neovlivňuje. Nahlédněte s námi do šatníku Philippine Leroy-Beaulieu, Jane Fonda i George Clooneyho, kteří drží s návrháři krok. 

Nepřátelé státu: Samozvaný myslitel, pestrobarevný rapper i holohlavý psychopat s píšťalkou

Carlito Brigante / 20. 01. 2023

Philippine Leroy-Beaulieu (59) 

Francouzská herečka momentálně exceluje coby šéfka Lily Collins v populárním seriálu Emily In Paris, který je stejně jako kdysi Sex ve městě (1998-2004) nabušený módními trendy a kolekcemi luxusních světových značek. Kromě hlavní hrdinky je ozdobou romantické show také Philippine Leroy-Beaulieu. Ale nenechte se zmást, její kostýmy berou divákům dech i mimo obrazovky. Mnohdy za to sice může absence podprsenky, kterou zapomíná doma až příliš často, jsou to však především její stylové outfity, na něž se upíná zrak. Protože se pyšní dokonalou postavou, vypadala by ovšem skvěle i v pytli od brambor.

Na premiéru třetí řady seriálu Emily in Paris vyrazila Philippine Leroy-Beaulieu v asymetrických černých šatech, které ozvláštnila leopardími kozačkami

Jane Fonda (85) 

Jakmile se někde objeví žebříček nejvíc šik babiček, jméno Jane Fonda v něm na předních místech nesmí chybět. Svými módními kreacemi je totiž tahle herečka přímo proslulá. Na červeném koberci patří k nejlépe oblékaným celebritám. Přestože zná svoje limity, extravagantních rób ani výrazných barev se rozhodně nebojí. Mezi její celoživotní vášně patří aerobic. V osmdesátých letech způsobila revoluci v domácím fitness, když vyšly videokazety s jejími sestavami. A hýbat se nepřestala dodnes. Loni se světu představila v kampani značky H&M a ukázala, že i ve sportovním modelu může vypadat jako ikona. 

V loňské kampani pro H&M vypadala Jane Fonda zkrátka božsky

Diane Keaton (77) 

Má podobnou reputaci jako její kolegyně Jane Fonda, ale co se týče volnočasových outfitů, je možná ještě o krok napřed. Diane Keaton s oblečením ráda experimentuje. Z větší části se jí daří vymýšlet lichotivé kombinace, ale tu a tam šlápne vedle. Nejednou si od kritiků vyslechla pořádnou výtku. Diane Keaton miluje pánský styl. V její skříni najdete spousty kostýmků, kšand i buřinek. Poslední dobou si oblíbila moderní široké nohavice, které doplňuje jednoduchým rolákem. Ostatně svršky ke krku milovala už ve snímku Lepší pozdě, nežli později (2003). 

Diane Keaton ráda sleduje módní trendy, proto má ve své garderobě slušný zástup širokých nohavic

Gianluca Vacchi (55) 

Italský podnikatel, který se na sociálních sítích proslavil originálními tanečky, dává naději všem mužům, že po padesátce život rozhodně nekončí. Gianluca Vacchi si užívá přepychu i luxusních dovolených, takže ho nejčastěji můžete vidět v plavkách. Jeho smysl pro módu je však nepopiratelný. Kožený křivák a roztrhané džíny mu sluší stejně jako elegantní kalhoty s blejzrem. I outfit v byznys stylu ovšem rád okoření nějakým rebelským doplňkem. Ať už se jedná o tenisky, výrazné brýle či zlatý řetěz místo pásku. 

George Clooney (61) 

Dlouhá léta patřil k nejžádanějším mládencům Hollywoodu, v roce 2014 však řekl u oltáře Ano britské právničce libanonského původu Amal Alamuddin. A zdá se, že po boku krásné choti mu to svědčí. Charismatický George Clooney si už pět let užívá roli otce. Přestože je rodičem dvojčat, strhaně nevypadá. Dalo by se mu přezdívat mistr obleků, vždyť jich má slušnou sbírku. Umí je nosit s rozhalenkou, motýlkem i kravatou. A vždycky mu to sekne! 

Charismatickému herci obleky zkrátka sednou

Ta, která krade muže od roku 1928, i stoletá módní ikona. Prorazily na stará kolena a internet je miluje

Redakce / 30. 03. 2022

Osamělí senioři nechtějí sedět u televize: Pomoc druhým jim vrací chuť do života, zapojují se i mladí

Karin Šnýdrová / 20. 01. 2023

Zdroje: vogue.com, scmp.com, people.com
Zdroj fotografií: Profimedia 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM